Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…KARABÜKSPOR’DA KAYBOLAN RUH… KARABÜK’ÜN ÇOCUĞU  LEVENT AÇIKGÖZ, TAKIMIN BAŞINA GEÇMELİ. SİZ DE HİÇ Mİ İNSAF YOK, 191 MİLYON BORÇ MU OLUR ? KARABÜKSPOR, MENAJERİ ZENGİN Mİ ETMİŞ ? KARABÜK HAVA KİRLİLİĞİ.MARZİNC’TE İŞÇİLER ÜCRETSİZ İZİNDE Mİ ?13.12.2017

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 13 Aralık 2017 | Genel, Okan Küçük A- A+

Bunu Paylaş

                                 

            KARABÜKSPOR’DA KAYBOLAN RUH… KARABÜK’ÜN ÇOCUĞU  LEVENT AÇIKGÖZ, TAKIMIN BAŞINA GEÇMELİ.

                         Kardemir Karabükspor 4. Genel Kurulu, Vali Nafız Kayalı Gençlik ve Spor Merkezinde önceki  yapıldı.  Ve Ziya Ünsal, Başkanlığında yeni yönetim seçildi.

            Öncelikle hemen söyleyeyim. Karabükspor’da ruh yok, kalmamış. İşin başına derhal ve acilen Karabük’ün çocuğu olan Levent Hoca geçmeli.

                 İsteyen Karabük’te anket yapsın. Taraftara sorsun %90 Levent Hoca çıkacaktır. Ziya Başkan  bu konuda acil adım atmalı, mutlaka.

                 TANKUT, KARABÜKLÜLERİ TAKMIYOR MU ?

                 Dünkü yazımızda da belirttiğimiz gibi, Genel Kurul’da gündem Eski “Karabükspor Başkanı”  Ferudun Tankut’tu. Genel Kurul’da  söz alan kişilerin genel talebi, Eski Başkan Tankut ve Yönetimin ibra edilmemesini istemek oldu.

             Eski Başkan Ferudun Tankut;  BRTV’deki spor programında telefon bağlantısıyla genel kurula katılacağım ve bazı gerçekleri açıklayacağım şeklinde bir açıklama yapmıştı. Birilerine sanki aba altından sopa gösterirmiş misali bir havaya bürünmüştü.

                    Yani boşuna demiyorlar atalarımı “Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış” diye.  Atasözü işte ki, kimilerine tam kapak niteliğinde…

                      Neyse,  “ Karabük’ü, Karabüklüleri bile takmıyor demek ki Tankut, kimseye de  hesap vermiyorum, demek istiyor herhalde...

             Fakat,  Tankut’un Genel Kuruldan kaçmasının, kurtuluş olmadığı Genel Kurul da yapılan oylama da Tankut ve Yönetiminin ibra edilmemesi yani aklanmaması kararı alınmasıyla ortaya çıktı.

                Araştırılsın bir incelensin bakalım boru değil sonuçta yaklaşık 191 Milyon TL, borç olduğu açıklandı.

              Lüzumu halinde yargıya da gidebilecek olan sürecin başlamasını Genel Kurula katılanlar çok olumlu karşıladı. Kongreden kaçabilirler ama eğer süreç yargıya taşınırsa yargıdan da kaçsınlar da görelim, yorumları yapıldı.

                         HAKAN AYVAZ 191 MİLYON TL’DEDİ. BİR YÖNETİCİ 41 MİLYON TL DEMİŞTİ.

                  Bir yönetici söz aldı Genel Kurulda ve borç 41 Milyon TL dedi. Hemen ardından Kulübün Genel Direktörü Hakan Ayvaz, bilgi kirliliğinin çok olduğunu kaydederek, “Mali bilançolarımız bağımsız denetimden geçiyor ve bunlar FIFA, UEFA ve TFF’ye gönderilerek denetleniyor. Borcumuz 190 milyon 893 bin lira .

                  Şuan ki borç güncel olarak 10. ay itibari baz alınarak yapıldı ve daha yıl bitmedi. Sezon devam ediyor ve giderlerde son hız devam ediyor. Kulüp 41 milyon 200 bin lira zarar etmiş durumda. Bunun muhtemelen 50 milyonun üzerinde kapanacağını tahmine etmek zor değil. Şu an kulübün gecikmiş ve hemen ödenmesi gereken 46 milyon borcu var” diye konuştu.

            Yukarıda söylediğimiz gibi, Karabükspor yönetiminde samimiyetle görev yapan kişilerin  gerçek borcu bile bilmediğinin ortaya çıkması üzerine kurulda, samimi olabilirler ,  o kısmına bir şey demiyoruz fakat yönetimde iseler neyin ne olduğunu bilmek zorundalar, bilmiyorlarsa neden yönetimdeler, bilmek, sormak, sorgulamak görevleri değil mi ? eleştirilerine de neden oldu.

        SİZ DE HİÇ Mİ İNSAF YOK  MU, 191 MİLYON BORÇ MU OLUR, AYIPTIR, YAZIKTIR YANİ.

                                                    

             Benim aklım ermedi bu borca. Böyle borç mu olur ? Kardemir Karabükspor’a bir kuruşluk fatura kesmişliğim yoktur. Yine fatura harici para, hediye vb. almışlığım yoktur, çok şükür…( Karabük Basını bu konuda en masum taraf bana göre.)

 Yani bu paranın gerçekten hesabı sorulmalı, kimsenin yanına kar kalmamalı.

                  Özetle ibra yok, aklanma yok, genel kuruldan kaçma olsa da, hesap sorulmaktan kaçamayacak kimse. Kimsenin yanına kar kalmayacak. Eğrisi – doğrusu düzgün bir şekilde ortaya çıkacak , çıkartılacak ki, varsa suçlu, sorumlu, cepçi vs. kamuoyu da , Karabük’te bilecek. Bundan kaçış yok, değil mi ?

        KARABÜKSPOR’A SAHİP ÇIKMA ZAMANI ŞİMDİ.

                                           
         Karabük’ün sanayicileri, Karabük’ün işadamları ve Karabük’ün eşrafına da görev düşüyor aslında.   Karabüklüler de bundan sonra daha çok , daha fazla maçlara katılarak takımın moral ve motivasyonunu arttıracaklardır zaten.

              Fakat, Karabüklü olan, Karabük’te yaşayan, ekmeğini, aşını Karabük’ten kazanan herkes, kendi ağırlığınca takımı desteklemelidir,  sanayici ve işadamlarımız pamuk eller cebe yani… Karabükspor hepimizin…

      KARABÜKSPOR, MENAJERİ ZENGİN Mİ ETMİŞ ?

                      Karabükspor çok büyük takım. Baksanıza  Galatasaray’dan, Beşiktaş’tan ve  Fenerbahçe’den bile daha fazla para ödemiş  Menajere…

               Bu iddia bile bazı şeyleri faş ediyor aslında, değil mi ?   Yine iddilar o ki, aslında daha düşük paralara alıp, resmiyette aldıkları paranın çok üstüne imza atan futbolcular olduğu söyleniyor.

            Daha Amerika’da Miami’de ev alındığı iddiaları konuşuluyor. Ankara’da Tankut’un kendi kullandığı ofisi aylık 6 Bin Tl’ye Karabükspor’a kiralamış gösterdiği iddiaları konuşuluyor.

            Daha neler neler… Tabi herkes suçu ispatlanıncaya kadar masumdur, lekelenemez. Fakat, Genel Kurula  bile katılmazsanız hakkınızda konuşulacak olanları da çekmek zorunda kalırsınız, değil mi ?

                Bakalım incelensin hesaplar, kitaplar, iddialar… Kerameti kendinden menkul kulüp yöneticileri ve futbol piyasasındaki başıbozukluğu iyi değerlendiren Cambaz menajerlere ne olacak, ne olmayacak ?       

                                KARABÜK HAVA KİRLİLİĞİ…

             

                      Kış geldi, artık Karabük sokaklarında göz gözü görmez oldu. Özellikle sabahları şehir görünmüyor, yok desek yeri var.

             Yazıktır, günahtır 2017 bitiyor. Dünya da teknolojik imkanlar gelişmiş. Şehri, çevreyi, doğayı, insanı kirletemeden, zehirlemeden yapın sanayinizi…

            Kimse sanayi karşıtı değil, kimse servet düşmanı değil fakat KARDEMİR, şu filtre işlerini hızlandırsın artık.

            Tamam taahhüt verdiler , fakat dünya da , bacalardan hiçbir kirliliği, tozu atmayan teknolojiyi alıp Karabük’e getirsinler bir an önce.

             Karabük’te kalp krizi, kanser vakaları, göğüs hastalıkları ne derece de acaba ? Her gün otobüslerle Ankara’ya taşınan Karabüklülere yazık değil mi ?

            Onkoloji hastanesinde her 2-3 hastadan biri neredeyse Karabüklü… Karabüklülerin sağlıklı, temiz bir çevre de yaşamaya hakkı yok mu ?

            O zaman milyonlarınızdan birazını sağlık için harcayınız lütfen. Karabük’te göz gözü görmediği özellikle sabah saatlerinde bile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine baktığınızda hava kalitesinin iyi, temiz çıkması da ayrı bir mesele yani.

                      Biz mi Karabük’te yaşamıyoruz, farklı bir Karabük’ün mü havası ölçülüyor anlamak mümkün değil.

             Şu ölçüm cihazları bir gözden geçirilsin yani. Bakımları, kontrolleri tam mı, sağlıklı ölçüm yapılıyor mu bir kontrol edilsin. Başka Karabük yok…

          MARZİNC’TE İŞÇİLER ÜCRETSİZ İZİNDE Mİ ?

                

                    Bir süredir Karabük’te Marzinc’e karşı ciddi bir şekilde mücadele ediyor Karabük Belediye  Başkanı Rafet Vergili

            Konuyla ilgili  yaptığı açıklama da Marzinc’in atık suları analiz sonuçlarına göre olması gerekenden yüzlerce kat fazla zararlı madde içeren suları Belediye kanalizasyon hattına bıraktıklarını söyleyerek, Marzinc’in kanalizasyon bağlantısını Belediye hatlarından ayırarak mühürlediklerini açıklamıştı.

                 Bu konunun aslında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın konusu olduğunu söyleyen Vergili; buna  rağmen bugüne kadar bu Bakanlıklar tarafından hiçbir inceleme yapılmamış, adeta göz yumulmuştur, diyerek, Marzinc yöneticileri ve diğer sorumlular konusunda işlem yapılması ve cezalandırılması talebiyle Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum, demişti.

                   Bu açıklamadan   kısa bir süre önce de 2Milyon 150 Bin TL tutarında bir ceza kesilmişti ilgili firmaya.

             Başkan Vergili’nin   Marzinc’in kanalizasyon bağlanrısını mühürlemesi sonrası Marzinc’duruşa geçmişti. O sürecin ardından orada çalışan işçiler izne çıkartılmış diye duyduk.

             1 haftalığına ücretli sonrasında ücretsiz izin diye konuşuluyor. Eğer bu doğruysa kış ortasında işçi arkadaşların bir yerde kapı önüne konulmaları kesinlikle doğru değil.

                        Bu nokta da Başkan Vergili’nin bu işçi arkadaşlara sahip çıkması gerekir. Kendisine bu konuyu da sorduk. Orada olası bir kapatma durumunda işçi arkadaşların durumu ne olacak ? Sahip çıkılması lazım dedik…

                   Başkan Vergili’de sahip çıkarım fakat… diyerek bir açıklama yaptı.  Yerimiz bitti, o kısmı da sonraki yazılarımız da paylaşalım inşallah.

            Ve bir not: Bu marzinc konusunda Türkiye’de adeta yer yerinden oynadı. 100 ü aşkın çeşitli illerden haber sitesi ve gazeteler haber yaptı. Fakat, Ak Parti İl Başkanlığı bu konu da olumlu-olumsuz bir açıklama yaptı mı ?

                Ben hatırlayamadım. Buradan sorayım. Marzinc konusuna bakış açınız nedir ? Ne yapılmalı, ne yapılmamalıdır. Ak Parti İl Başkanlığı olarak bu konudaki fikriniz nedir ? Ben bir açıklama hatırlayamadığım için bunları soruyorum… Cevapları da tabi ki yayınlayacağım.

Bu yazı 13 Aralık 2017 tarihli Karabük FARKLI GAZETE‘de yayınlanmıştır.

Faruk Öz’den Divan ve Yön. Kur. Bşk.lığı açıklaması…

Vergili’den Atatürkçülük Açıklaması…

DEMİR ÇELİK İLKOKULUNDA,  “SAĞLIKLI ÇOCUK SAĞLIKLI BESLENME” ETKİNLİĞİ

FATİH HAYAT:  “MİLLİ OTOMOBİLİ 20 HAFİFLETECEĞİM.”

             

 

 

 

         

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
escort bursa escort mersin bursa escort kayseri escort eskisehir escort sakarya escort escort kayseri bursa escort tuzla escort kıbrıs escort