Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor… KARABÜKSPOR’DA TARİHİ SORUMLULUK YOLBULAN AİLESİNDE DEĞİL Mİ ? ÇAĞRI GÜLEÇ’İN EŞBAŞKANLIK TEKLİFİ. MUSTAFA YOLBULAN, REDDETMİŞTİ  O GERÇEKÇİ ÇÖZÜM ORTADA KALMIŞTI. KARABÜKSPOR BİLE İSTEYE BİTİRİLMEK Mİ İSTENİYOR ? 06.02.2018

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 06 Şubat 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

                        

    KARABÜKSPOR’DA TARİHİ SORUMLULUK YOLBULAN AİLESİNDE DEĞİL Mİ ?

                                         

            Arşiv yazılarımızın birinde yazmıştık.  O yazıyı yazdığımız zaman henüz yeni yönetim oluşmamıştı. Boşlukta kalan bir Karabükspor vardı. O zaman ben bu konuda bazı yazılar yazmıştım.

               O yazıların birinde, Kardemir “Karabükspor’un kurtuluş reçetesi aileler de ve yine söylüyorum tarihi sorumluluk başta YOLBULAN Ailesinde…” demiştim.

                   Çünkü Sayın Sayın Mustafa Yolbulan, kendisi Karabükpor Başkanıydı. Ardından Sayın Ferudun Tankut’u, Yolbulan Ailesi takımın başına getirdi, değil mi ?

            Onun için gelinen süreçte sorumluluk açısından işin sahibi olarak görülen YOLBULAN ailesinin  bu topa mutlaka girmesi lazım.” Demiştim.

                   ÇAĞRI GÜLEÇ’İN EŞBAŞKANLIK TEKLİFİ

                               Şunları da yazmıştık o süreçte. Karabükspor’da Güleç Ailesi  geçmişte olmadı. Fakat gelinen süreçte Karabüklü olmaları dolayısıyla ve Karabük’e sahip çıkmaları, Karabükspor’a sahip çıkmaları gerektiğinden hareketle yeni yönetimde Güleç Ailesi’de olmalı,  Yolbulan- Güleç Aileleri bu konuda taşın altına elini koymalı, demiştik.

        Sonra  Sayın Çağrı Güleç;  gel birlikte eşbaşkanlık ile takımı yönetelim  diye Sayın Mustafa Yolbulan’a açık ,net ve kesinlikle gerçek çözümü öneren bir teklifte bulunmuştu.

                   MUSTAFA YOLBULAN, REDDETMİŞTİ  O GERÇEKÇİ ÇÖZÜM ORTADA KALMIŞTI.

               Sonradan Sayın Mustafa Yolbulan, bu teklifi kabul etmedi. Ben dışarıdan desteklerim sen tek gir gibi , zaten aklı başında birinin kabul etmeyeceği,  (bir kişinin tek bir kuruşu kendisine ait olmayan 191 Milyonluk borca tek başına girmeyeceği ortalama zekadaki herkesin kabul etmeyeceği için)  bir çözümsüzlüğü aslında önerdi.

             O süreçte   2 Aile de yetmez. YOLBULAN – GÜLEÇ ailelerinin kuracağı çoklu konsorsiyumun için de Sayın Şefik Dizdar’da olmalı. Sayın Rafet Vergili’de olmalı hatta mümkünse  Sayın Ahmet Nur Çebi’de olmalı…, diye yazmıştık fakat,  Sayın Çağrı GÜLEÇ’in teklifi, Sayın Mustafa YOLBULAN tarafından reddedilince  sonraki açılımlara da gidilemedi.

                  KARABÜKSPOR BİLE İSTEYE BİTİRİLMEK Mİ İSTENİYOR ?

             Başta YOLBULAN GÜLEÇ aileleri ve aynı konsorsiyumda DİZDAR-VERGİLİ denklemiyle Karabükspor’a sahip çıkılması kamuoyunda istenirken, Eşbaşkanlık teklifinin reddi Karabükspor için kötü gidişatın adeta miladı oldu.

             Hatta kamuoyunun bazı çevrelerinde Karabükspor bile isteye bitirilmek mi isteniyor ?  Karabükspor’un süper ligden düşmesi planlı bir operasyon mu diye  konuşuldu. Öyle kapı arkasında falan değil çarşı-pazarda , sokaklarda bağıra çağıra konuşuldu bunlar.

          Ve tarihi sorumluluğun yazdığımız gibi YOLBULAN Ailesinde olduğu hemen her yerde belirtildi. Bunları uydurmuyoruz, daha neler söylendi , edildi de onları  yazmamız tabi ki doğru değil…

             ESKİ BAŞKAN FERİDUN TANKUT BİR AÇIKLAMA YAPMIŞTI

                  Karabükspor Genel Kuruluna katılmayan eski Başkan Sayın Ferudun Tankut, bir basın açıklaması yaptı sonradan ve 191 milyonluk borcun aksine bambaşka bir hesap yaparak  “Bizim 42 Milyon TL   bu senenin bir rakamın olması gerekiyor” diyerek,  hesapların 10 yıla dönük incelenmesini istemişti.

          Sayın Tankut: “ Biz burada PTT ligine geldiğimiz dönem Mustafa Yolbulan Bey ile olan ilişkimizi komple o gün kesmiş olsaydık, 20 Milyon  eksi bakiyemizi  bu seneye taşımış olsaydık  11 yerine biz 31 Milyon bakiyemiz oluyordu. Bu sezon gelecek olan 73 Milyonu da 31 milyon eksi bakiyeyi düştüğümüz zaman yaklaşık 43 Milyon liralık bir gelir kaynağıyla lige girmiş olacaktık. Zaten böyle bir parayla biz lige girseydik bu sezonu biz tamamlardık. Biz sezon başından beri sıfır gelirle, futbolcu ödemeleri yapamamakla karşı karşıya kaldık.”demişti.

 TANKUT: “ MALİ KONULARLA  MUSTAFA YOLBULAN İLE ONUN ELEMANI OLAN CEO HAKAN AYVAZ BEY İLGİLENDİ. BİZ YALNIZ SPORTİF YÖNÜYLE İLGİLENDİK.”                        

                             Tankut: “ Samimiyete güvene dayanan bir yapı içerisinde devam ettik. Mali Konularla ilgili Mustafa Yolbulan Bey, ve Hakan Ayvaz Bey  ilgiliydi. Hakan Bey aynı zamanda Mustafa Yolbulan Bey’in  de elemanı olması dolayısıyla bizde fazla detaya girmeden biz yalnız sportif yönüyle ilgilendik.” Diye net ifadelerde bulunmuş aslında örtülü bir şekilde benim hesaplarıma göre böyle bir borç yok, ve varolan borcun sorumlusu da Sayın Mustafa Yolbulan’dır imasında bulunmuştu. İfadeleri açık…

              Bu açıklamanın ardından Karabükspor’da HAYALİ BORÇLAR MI VAR sorusu kamuoyunun bir kesiminde sorulmuş ve konu daha da çözümsüz bir hale dönüşmüştü.

                     Aynı basın toplantısında Sayın Tankut; “ Ben Mali Raporları Hakan Bey’den istediğimde Mustafa Bey’e gönderdim oradan isteyiniz diyerek bana vermedi” demişti.

                   Biz o zaman çıkıp , yani kulüp başkanı olarak mali rapor nasıl size gösterilmez. Siz, Mali rapordan nasıl haberdar olmazsınız, bunlar akıl alır şeyler değil. Bu borçları Sayın Yolbulan ile Sayın Ayvaz yaptı, ben yapmadım ben KUKLA BAŞKANDIM  mı denilmek isteniyor ? Amaç ne yani ? Başkansanız sorumlusunuzdur,  o zaman istifa etmeliydiniz,  demiştik.

            Bu açıklama ile Sayın Mustafa Yolbulan ile Sayın Hakan Ayvaz’ı bir şekilde zan altında kalmış olmuyorlar mı ? Eğer onların konuyla ilgili bir açıklaması olursa tabi ki yayınlayacağız, demiştik.

 DERKEN YENİ YÖNETİM VE YARGI SÜRECİ BAŞLAMIŞTI DA YENİ YÖNETİM ISRARLA YARGI SÜRECİNİ BAŞLATMAMIŞTI?

                                              

          Karabük’te herkes bu 191 Milyonluk borç nasıl oluşmuş, neler olmuş bilinmesini istiyordu.  Ve yeni yönetimden bunun hesabını sormasını bekliyordu. Fakat, Karabükspor’da ilginç bir şekilde yeni yönetimin yerine , 191 Milyonluk  ibra edilmemiş yönetimin borcuna rağmen, eski Karabükspor  yönetimindeki 4 isim çıkıp yargı süreci için düğmeye basmıştı.Ki Sayın Erol Ünlü’de öncesinde gidip ifade vermişti…

         Avukat Uğur Cebeci, çıkan haberlerde hırsızlık, transferde yolsuzluktan ve kulübün 190 milyon TL borçlandırıldığından bahsedildiğini belirterek, “Yöneticiler de dahil olmak üzere zimmet suçunun işlendiği gibi akla zarar iddialar ortaya atılıyor. Biz Ferudun Tankut yönetiminin istifasından sonra bununla ilgili yasal bir sürecin başlamasını bekledik arzu ettik. Ancak haberler artarak devam etmesine rağmen herhangi bir şekilde hukuki müracaat yapılmadığını gördük…” diyerek kendileri yargı sürecini başlatmışlardı.

                     Bizde kamuoyunun merakının giderilmesi adına o zaman çıkıp  kimseyi suçlamadan, yaftalamadan iyi niyet çerçevesinde Karabük kamuoyunun merakını gidermek açısından neden yeni yönetim yargı sürecini başlatmadı, diye sormuştuk!

            Suçlamak için değil, öğrenmek için sormuştuk. Acaba daha geniş bir dosya falan mı hazırlanıyor demiştik fakat yeni yönetimden bir cevap, açıklama gelmemişti.

             Çok sonra, önce konu zaten yargıya taşındı  denilmişti sonra ise kamuoyu baskısı sonucu yeni yönetimde yargıya başvurmuştu… O süreçte devam ediyor hala…

KARABÜKSPOR’A  PARALI BAŞKAN ARANIYORDU, HALA ARANIYOR…

             Yeni yönetimin işbaşına gelmesinden evvel, Karabükspor’un başkan arayışı devam ediyordu. Fakat, kulübün mali tablosu gereği maddi gücü olan birilerinin takımın başına geçmesi şarttı.

            Yani  Sayın Ziya Ünsal’ı şahsen yıllardır  az-çok tanırım kesinlikle dürüst ve temiz bir isimdir. Kesinlikle düzgün ve çalışkan biridir. Bunu belirteyim. Yani şahıslara, kişilere, kişiliklere yönelik bir eleştiri yapmıyorum asla…

             Fakat, 191 Milyonluk borcun altından Sayın Ziya Ünsal’ın kalkması zaten mümkün değil, değildi. Tabi kendisine bir takım sözler verildiği ve gelinen süreçte o sözlerin bir kısmının hayatiyete geçmediği bu anlamda bir nevi kandırıldığı açık…

 GELİNEN SÜREÇTE TAKIMIN OMURGASI BŞATAN AŞAĞI DEĞİŞTİ VE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNA GİDİLİYOR.

            Kendisine verilen sözlerin bir kısmının tutulmamasıyla karşı karşıya kalan (Bu konuda yine ve sadece Karabükspor’a destek veren kişinin,  sürekli çaba içinde olan kişinin, Karabük’ün Büyüğü Sayın Mehmet Ali Şahin olduğunu hatırlatmak lazım…) Sayın Ünsal’da futbolcuları başka kulüplere satarak ve ucuz transferler yaparak yeni bir kadro kurdu.

                Yalnız takımın omurgası da baştan aşağı değişmiş, bir yerde bozulmuş oldu. Yerlerine gelen topçular kamuoyunun bir kesiminde elde kalmış, ayağına top değmemiş futbolcular olarak algılandı. 3 .Ligin Kadrosu kuruluyor, denildi. Takımın süper ligden düşme operasyonu başarıyla sürdürülüyor, denildi. O denildi, bu denildi ve ciddi bir yıpranma oluştu.

            Bu süreçte yönetimde  borçlar konusunda bir çözüm için şirketleşmeye gitme kararı aldı. 21 Şubat’ta Olağanüstü  Genel Kurul yapılacak ve seçimli bir genel kurul olacak.

            Bu konuda Karabükspor’un  alacak ve borçlarının kurulması planlanan şirkete aktarılıp , aktarılamayacağı konusu çok önemli. Çünkü aktarılırsa  değişen hiçbir şey olmayacak borçlar duracak ve şirket kafadan borçlu bir şirket olacak… Bu konuda Yine Yolbulanlar üzerinden bazı iddialar  dile getiriliyor fakat süreç netleşmediğinden şimdiden bir şey yazmak doğru olmaz…

    PARASI OLAN GELSİN YÖNETSİN.  PARASI OLAN YÖNETİME GİRSİN…

            Şimdi duyuyoruz ki,  KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyesi ve Çağçelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kamil Güleç, şirketleşme konusunda Kardemir’deki toplantı da Parası olan yönetime gelsin şeklinde konuşmuş.

              E, doğru demiş yani. Zaten Karabük’te bunu söylemiyor mu ? Orada koltuğa oturacak, başkanlık yapacak , yöneticilik yapacak kişiler, görüntü olarak gelmesin, dışarıdan kumandalı olmasın… Ya nasıl olsun parası olan , maddi gücü olanlar gelsin takımı yönetsin… Yoksa parayı o versin, bu versin ben de başkan olayım yönetimde olayım amiyane tabirle hava basayım, diye bir yönetim olur mu ?

KULÜBE KESİNLİKLE PARALI BAŞKAN LAZIM…TOPÇU ASLINDA BUNU  BAŞKACA SERT İFADELERLE SÖYLEMİŞTİ.

           Parası olan gelsin yönetsin, kulübe paralı başkan lazım söylemi Karabük’ün genel kabulü değil mi zaten ? Bunu kim söylüyorsa doğru söylüyor, yani…

             Eski “AK Parti Karabük  İl Başkan Yardımcısı” Karabüklü İşadamı İrfan Topçu; 

     “Kimse, kimsenin mayın tarama cihazı olmasın, verilecek sözlere kanmasın, garantiyi görmeden kulüp başkanı olmasın, koltuk sevdasına kapılmasın diye uyardığımızda da bugünler için uyarmıştık…” demişti.

             “Ama bu şehirde insanların koltuk sevdası ve egoları şehrin değerlerinin üzerine cıkmış durumda,  kimse bana ama hiç kimse bu yönetim ne yapsın,  bunların suçu yok masalını anlatmasın…

         Paran yoksa ya da paralı insanların kulüp için para verme harcama garantin yoksa, koltuk sevdan için gelmeyeceksin. Hır… Feridun Tankut bu kulübe ne kadar çok zarar verdiyse, siz de bir o kadar bu kulübe zarar verdiniz.” Demişti.

              “Siz var ya,  sadece Yolbulan’ın muhasipliğini yaptınız ama unuttuğunuz bir gerçek var. Hır…  Feridun’u Karabükspor’a Yolbulanlar başkan yaptı, mali uzman denilen Hakan Ayvaz’ı da Yolbulanlar getirdi.

                    Öyleyse bu kulübü siz sokmadınız bu duruma, ben sokmadım, bu şehir sokmadı. Kim soktuysa, bu borca o temizlemeliydi.  Siz koltuk sevdanız yüzünden balıklama atladınız…” demişti.

            Tabi ağır ithamlar var, sert sözcükler var.  Biz öyle sert ve kırıcı usluba taraftar değiliz…Bizim söyleyeceğimiz şu. Bu takımı şirketleştirseniz de, ne yaparsanız yapsanız da işin başına maddi gücü olan biri gelmeli. Başkan paralı- zengin olmalı…

            Ve Sayın Çağrı Güleç’in eşbaşkanlık teklifi yine söylüyoruz  kesin çözümdü ve reddedildi.  O tren maalesef kalktı , kaçtı.

           Fakat en azından şimdi Sayın Mustafa Yolbulan, ister kabul etsinler ister etmesinler ama gerçekten kamuoyunun önemli bir çoğunluğunda bu borcun asıl sahipleri olarak görülüyor konuşuluyorlar.

           Kamuoyu gözünden ciddi bir şekilde zan altındalar…  Bu takımı bu hale getiren Yolbulanlardır, Tankut’u başkan yapan Yolbulanlardır, Karabükspor’un kasasına mali işlerine bakan Hakan Ayvaz’ı getiren Yolbulanlardır, onun için şimdi takımın başına geçip bu işleri düzeltmek, sorumluluk alma görevi aslen YOLBULAN Ailesi’nin omuzlarındadır, diye kamuoyunun önemli bir kesiminde ciddi bir öngörü oluşmuş durumda.

             Bu  algı Yolbulan ailesine sadece zarar veriyor. Haklı da olsalar, haksız da olsalar bu durumu düzeltmek için takımın başına Sayın Mustafa Yolbulan’ın geçmesi ve bu işleri düzeltmesi şart görünüyor.

           Bu yapılmaz ise bu yukarıdaki iddialar, ön kabuller artarak devam edecek, Karabükspor’un bitirilmesi, süper ligden kopartılması belli bir plan içinde yapılmış bir operasyondur şeklindeki kamuoyunda var olan algı, Karabük genelinde tamamen kabul görecektir…

            Yani bu sefer, işin başına Sayın Mustafa Yolbulan geçmeli ve takımı yönetmelidir.

SAFRANBOLU İTFAİYESİ SINIFTA KALDI 

TÜİK VERİLERİ KARABÜKLÜLER HASTA DİYE BAĞIRIYOR…

Birleşik Metal İş, İşçilerle Nöbette

Yenice’de kaza 2 ölü 12 yaralı

           

Okan Küçük Yorumluyor… KARABÜKSPOR’DA TARİHİ SORUMLULUK YOLBULAN AİLESİNDE DEĞİL Mİ ? ÇAĞRI GÜLEÇ’İN EŞBAŞKANLIK TEKLİFİ. MUSTAFA YOLBULAN, REDDETMİŞTİ  O GERÇEKÇİ ÇÖZÜM ORTADA KALMIŞTI. KARABÜKSPOR BİLE İSTEYE BİTİRİLMEK Mİ İSTENİYOR ? 06.02.2018 için 1 yorum

  1. maviateş dedi ki:

    ne güzel yazmışsın…karabüksporun vebali yolbulanları yakar kavurur…iflah olmazlar …

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle