Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…KARABÜK’TE TEK GÜNDEM ERKEN GENEL SEÇİM, ARTIK.İYİ  PARTİ –CHP İŞBİRLİĞİ VE CEM UZAN…  KARDEMİR KARABÜKSPOR’U YEDİLER, BİTİRDİLER… KARABÜKSPOR’UN LÜKS CİPİ MUSTAFA YOLBULAN’DAYMIŞ…TSO’DA MESCİER DÖNEMİ BAŞLADI.   

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 24 Nisan 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

                           

  Okan Küçük Yorumluyor…KARABÜK’TE TEK GÜNDEM ERKEN GENEL SEÇİM, ARTIK.

                     Ne oldu, nasıl oldu, birden erken seçimin düğmesine basıldı ve tarihte 24 Haziran 2018 olarak açıklandı.

          Türkiye, tarihi bir virajda. Herkes biliyor ki, bu seçimler Türkiye’nin geleceğini belirleyecek yüksek önemde bir seçim olacak.

             Türkiye ilk kez BAŞKAN seçecek. Türkiye’de de , Karabük’te de tek gündem erken genel seçim oldu artık. Biz de bu süreçte  köşe yazılarımızla, değerlendirmelerle, okumalarla, öngörülerle, tahminlerle ve yorumlarımızla günlük olarak yine FARKLI Gazete de olacağız.

                 İYİ  PARTİ –CHP İŞBİRLİĞİ VE CEM UZAN…

            Şimdi tamam biz yerel gazeteciyiz ve yerel yazıyoruz fakat kısacıkta olsa ulusal konuda iki kelam etmemizi lütfen maruz görünüz.

             Yukarıda söylediğimiz gibi bu seçim Türkiye açısından kritik önem arz ediyor. Şimdi CHP’deki 15 Milletvekilinin İyi Parti’ye geçmesi sonrası İYİ PARTİnin seçimlere girmesi kesinleşti.

            Bakınız bu işbirliğinin Karabük’te de önemli etkileri olabilecektir. Milletvekilliği ve dahi Belediye Başkanlığı seçimlerine mutlak etkisi olabilecektir. O kısmı şimdiden bir işaretleyelim. Sonraki yazılarımızda zaten değerlendireceğiz.

            Şimdi CHP- İYİ Parti işbirliğinin yanı sıra ulusal da  bir  başka gelişmeyi de duyduk. Cem Uzan’ın kurduğu  Genç Parti  6 Mayıs 2018’te Ankara’da bir genel kongre yapacakmış. Ve bu kongrenin ardından  Cem Uzan’ da Başkanlığa adaylığını koyacakmış. 6 Mayıs’ta yapılacak olan kongrenin ardından bu süreç  net olarak ortaya çıkacaktır.

             Şimdi,  Türk Siyaseti açısından önemli bir gelişme olarak bu konuyu da işaretlemiş olalım. Tabi daha neler olabilir ,bakacağız, yorumlayacağız…

  KARDEMİR KARABÜKSPOR’U YEDİLER, BİTİRDİLER… ŞİMDİ HERKES BAŞKASINI SUÇLUYOR…

                   Kardemir Karabükspor’un eski yönetimi ile ilgili yürütülen soruşturmada adli kontrol şartıyla serbest bırakılan kulübün eski CEO’su Hakan Ayvaz‘ın ifadesinde eski başkan Ferudun Tankut’u suçladığı öğrenildi.

   AYVAZ: “TANKUT ANKARA’DAKİ DAİRESİNİ 5 BİN TL’YE KARABÜKSPOR’A KİRALADI.”

               Geçtiğimiz hafta gözaltına alınan Eski CEO Hakan Ayvaz, adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakılmıştı. İfadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmediği öğrenilen   Ayvaz’ın Savcıya ,Eski Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut ile ilgili iddialarda bulunarak, “Ankara’daki dairesini kulübe 5 bin liraya kiraladı, yediği yemekleri, giydiği kıyafetleri, kaldığı otelleri Karabükspor’a fatura etti.  “ dediği ortaya çıktı.

             Şimdi burada bir parantez açalım. (Bu geçen hafta ifadeyle ortaya çıkan bu  daire kiralama konusunu 4 ay önce Eski Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut’a sormuştum ve  o da “Şahsıma ait olan yeri, belli bir kira karşılığı Kardemir Karabükspor’a kiraladım. Kiracı vardı, çıkmıştı. Zaten bir kira alıyorduk. O çıkınca Karabükspor’a kiraladım.” Demişti.)

            Hani yine ilk olarak Karabük Ajans 78 Haber sitemizde bu ve daha bir çok konuyu haber yapmıştım. Yani bu kiralama işi vardı zaten ve bence çok yakışıksızdı.

    KARABÜKSPOR’UN LÜKS CİPİ MUSTAFA YOLBULAN’DAYMIŞ…

                   Eski CEO Ayvaz, ifadesinde Eski Başkan Tankut için “Kulüpler Birliği toplantısına tüm başkanlar lüks araçlarla geliyor diye araç aldırdı, sonra o aracı alınan 450 bin TL borç karşılığı Mustafa Yolbulan‘a devrettik. Çünkü aile büyükleri Mustafa Bey’e Karabükspor’a borç verdiği için kızmış, Mustafa Yolbulan aracı üzerine aldı.” şeklinde ifade verdiği ortaya çıktı.

                 Ne diyelim ortaya çıkan ifadeler kamuoyunu tatmin eder mi? Kardemir Karabükspor gibi   50 yıllık bir markanın, Karabük’ün olmazlarından olan kulübün 191 Milyon TL borç batağına sürüklenmesinin ardından ortaya çıkmaya başlayan belgelerde açık açık görülüyor ki bu kulüp  bu hale birileri tarafından göz göre göre , bile bile , isteye isteye getirilmiş gibi.

           Planlı, programlı, güdümlü bir şekilde… Sanki intikam alınmaya çalışılmış resmen… Kamuoyunda “Yolbulanların Muhasebecisi” olarak anılan Kardemir Karabükspor Ceo’su Hakan Ayvaz tarafından herhangi bir belge olmaksızın, kendisinin düzenlediği ve kendisinin imzaladığı  boş beyaz  a4 kağıtlarına “tutanak”   diyerek yazdığı  çeşitli kağıtlar baz alınarak, Kardemir Karabükspor kasasından çıkış yapıldığı ve  kendi yazıp, kendi imzaladığı başlığına da “tutanak” yazdığı kağıtların üzerine  yine  herhangi bir belge olmaksızın kendisinin yazdığı meblağların  giderleştiği  bağımsız denetim şirketinin yazdığı rapor  belgeleriyle tespit edilmişti…

               Bu gelişmelerin ardından futbolculara ve menajerlik şirketlerine Kardemir Karabükspor tarafından kesilen kulüp çeklerini en son Hakan Ayvaz ve kamuoyunda ‘Simsar Bayram’ diye tanımlanan Bayram Uğurlu’nun ciro ettiğinin ortaya çıkması , kulübün  perde arkasındaki bir merkez tarafından bile isteye bu hale getirildiği iddialarını   doğrular nitelikte olarak kabul görüyor…

        Kamuoyu,  Ceo Hakan Ayvaz ve Bayram Uğurlu yaklaşık 3 milyon avroluk  futbolcu çeklerini neyin karşılığında ciro etmiş, bu futbolcularla bu iki şahıs arasında nasıl bir ticari ilişki olmuştur? Sorusunu soruyor…

            Diğer taraftan  Ceo Hakan Ayvaz cirolu çeklerin kesildiği şirketlerin paravan şirketler olduğu iddiası da ortalıklarda yüksek sesle konuşuluyor.

         Bir takım paravan şirketler aracılığıyla yine milyoncukların bir merkeze yönlendirildiği kanısı sokaklarda dillendiriliyor ve kabul görüyor…

            Yani aslında bazı veriler açık ve net bir biçimde ortada,  ve aynı zamanda para pisikoloğu da olan eski ceo Ayvaz,  ifade işlerinden de anlıyor demek ki.At topu eski başkana, git gibi bir durumla karşı karşıyayız.

            Özetle ben düşündüğüm tekraren yazıyorum. Kardemir Karabükspor’dan hemen herkes gücü ölçeğinde bir şeyler almış, götürmüş gibi. Kimi kaşıkla, kimi, kepçeyle, kimi kazan kazan yani…

              Dilerim ki, bu iş sonuna kadar , uzandığı yere kadar gider de  suçlu veya suçlular ortaya çıkar. Yoksa  bazen ülkemizde görülebileceği üzere büyüklere, ağalara, ağababalara değil de aşağıda  birkaç kişinin 3 kuruşluk tamahlarına  getirilip bitirilmez süreç inşallah.

                      TSO’DA MESCİER DÖNEMİ BAŞLADI.        

               Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nda 10 ayrı guruptan 23 Meclis üyesinin geçtiğimiz hafta seçilmişti. Geçen hafta ise 23 Meclis Üyesinin katılımıyla TSO Başkanlığı’na Mehmet Mescier seçildi.

                 Bilindiği gibi şehrin büyüklerinin ortak kararıyla TSO Başkanlığı görevine  sanayi kültürünün içinden gelen, köklü bir ailenin mensubu  ve genç vizyoner  bir isim  olan Mehmet Mescier’in  TSO Başkanı olması yönünde bir iradenin ortaya konulduğunu  kamuoyu ilk olarak Karabük FARKLI Gazete ve Karabük Ajans 78‘den  öğrenmişti.

             Gelinen süreçte  tek liste  tek aday olarak gidilen TSO Başkanlık seçiminde Karabüklü Genç ve Dinamik İşadamı Mehmet Mescier’in Yönetim Kurulu Üyeleri olarak Levent Biçer, Emre Akyüz, Adnan Çebi, Erhan Eren, Erol Karadeniz ve Murat Sönmez, isimleri  yer aldı. 
                 TSO Meclis Başkanlığına da Hüseyin Salih Yılmaz  seçildi. Karabük’e hayırlı olsun.

Not: Bu yazı Karabük FARKLI Gazete’deki köşemizde de yayınlanmıştır.

Karabük’lülere teşekkür ederiz

SAFRANBOLU 18 MART KENT PARKI NEREDE?

ERTUĞRUL; 2018 PROJELERİNİ ANLATTI.

Karabük’te Şüpheli Çanta Paniği

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle