Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…KARDEMİR KARABÜKSPOR  YARGI SÜRECİ, TANKUT’UN AÇIKLAMALARI, ÇETİNKAYA’NIN ÇAĞRISI. KARABÜKSPOR YENİ YÖNETİMİ YARGI SÜRECİNİ NEDEN BAŞLATMADI ? GENÇ PARTİ VE VATAN PARTİSİ KARABÜK’TE HAREKETE GEÇİYOR.   BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, KARABÜK’TEYDİ.25.12.2017

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 25 Aralık 2017 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

                    

   Okan Küçük Yorumluyor...KARDEMİR KARABÜKSPOR  YARGI SÜRECİ, TANKUT’UN AÇIKLAMALARI, ÇETİNKAYA’NIN ÇAĞRISI…

             Bir önceki yazımızda yazdıklarımızı kısaca bir hatırlatalım. Yine söylüyoruz, Karabük’te en sıcak gündem konusu Karabükspor ve 191 Milyonluk borç.

        Konuyla ilgili ise Eski Başkan Sayın Tankut, bambaşka bir hesap yaparak  “Bizim 42 Milyon TL   bu senenin bir rakamın olması gerekiyor” diyerek,  hesapların 10 yıla dönük incelenmesini istedi.

          Sayın Tankut: “ Biz burada PTT ligine geldiğimiz dönem Mustafa Yolbulan Bey ile olan ilişkimizi komple o gün kesmiş olsaydık, 20 Milyon  eksi bakiyemizi  bu seneye taşımış olsaydık  11 yerine biz 31 Milyon bakiyemiz oluyordu. Bu sezon gelecek olan 73 Milyonu da 31 milyon eksi bakiyeyi düştüğümüz zaman yaklaşık 43 Milyon liralık bir gelir kaynağıyla lige girmiş olacaktık. Zaten böyle bir parayla biz lige girseydik bu sezonu biz tamamlardık. Biz sezon başından beri sıfır gelirle, futbolcu ödemeleri yapamamakla karşı karşıya kaldık.”dedi.

 TANKUT: “ MALİ KONULARLA  MUSTAFA YOLBULAN İLE ONUN ELEMANI OLAN CEO HAKAN AYVAZ BEY İLGİLENDİ. BİZ YALNIZ SPORTİF YÖNÜYLE İLGİLENDİK.”

                                                  

                             Tankut: “ Samimiyete güvene dayanan bir yapı içerisinde devam ettik. Mali Konularla ilgili Mustafa Yolbulan Bey, ve Hakan Ayvaz Bey  ilgiliydi. Hakan Bey aynı zamanda Mustafa Yolbulan Bey’in  de elemanı olması dolayısıyla bizde fazla detaya girmeden biz yalnız sportif yönüyle ilgilendik.” Dedi.

                     İlgili Basın toplantısında video kayıtlarında da mevcut. Ben Mali Raporları Hakan Bey’den istediğimde Mustafa Bey’e gönderdim oradan isteyiniz diyerek bana vermedi, diye ifadesi de var Sayın Tankut…

             Sayın Ayvaz ile Sayın Yolbulan ile ilgili imalarda bulunurken neyi amaçlıyor bilemiyoruz. Borçların asıl sorumlusu olarak Sayın Mustafa Yolbulan’ı mı işaret ediyor, ima ediyor Sayın Tankut ?

             Yani kulüp başkanı olarak mali rapor nasıl size gösterilmez. Siz, Mali rapordan nasıl haberdar olmazsınız, bunlar akıl alır şeyler değil.

              Bu borçları Sayın Yolbulan ile Sayın Ayvaz yaptı, ben yapmadım ben KUKLA BAŞKANDIM  mı denilmek isteniyor ? Amaç ne yani ?

            Bu açıklama ile Sayın Mustafa Yolbulan ile Sayın Hakan Ayvaz’ı bir şekilde zan altında kalmış olmuyorlar mı ? Eğer onların konuyla ilgili bir açıklaması olursa tabi ki yayınlayacağız. Önceki yazımızda da yazmıştık fakat herhangi bir açıklama gelmedi. Bekliyoruz, Karabük kamuoyuna aktarmak üzere bakalım cevap gelecek mi ?

KARABÜKSPOR YENİ YÖNETİMİ YARGI SÜRECİNİ NEDEN BAŞLATMADI, MERAK EDİLİYOR ?

                                              

         Karabükspor borçlar konusu, zimmet iddiası yargıya taşındı. Ancak ilginç değil mi, yargıya müracaat edenler bunca olaya, 191 Milyonluk  ibra edilmemiş yönetimin borcuna rağmen, eski Karabükspor  yönetimindeki 4 isim oldu.

         Avukat Uğur Cebeci, çıkan haberlerde hırsızlık, transferde yolsuzluktan ve kulübün 190 milyon TL borçlandırıldığından bahsedildiğini belirterek, “Yöneticiler de dahil olmak üzere zimmet suçunun işlendiği gibi akla zarar iddialar ortaya atılıyor. Biz Ferudun Tankut yönetiminin istifasından sonra bununla ilgili yasal bir sürecin başlamasını bekledik arzu ettik. Ancak haberler artarak devam etmesine rağmen herhangi bir şekilde hukuki müracaat yapılmadığını gördük…” dedi.

             Tabi burada yasal bir sürecin yeni yönetim tarafından başlatılmasını ilgili kişilerin beklediklerini,  ve bakıldığında yeni yönetimden hukuki müracaat yok,   bir anlamda üstümüze kalmasın diye gidip şikayet ettik, demiş oluyor herhalde.    

                      Yani kimseyi suçlamadan, yaftalamadan iyi niyet çerçevesinde Karabük kamuoyunun merakını gidermek açısından biz de sorduk.

 

             Karabükspor’un yeni yönetimin  herhangi bir hukuki faaliyeti, müracaatı falan neden olmadı, bilmediğimizden soruyoruz, suçlamak için değil öğrenmek için soruyoruz ,dedik.

               Acaba inceleme falan mı bekleniyor, daha geniş bir dosya falan hazırlanıp ondan sonra mı resmi kurumlara gidilerek hukuk mücadelesi başlatılacak ?,dedik.

               Yani eski yönetim gidip şikayet etmese, Sayın Erol Ünlü gidip ifade vermese ne olacaktı ? O açıdan sorduğumuzu ve  bu konuda neyi planladıklarını kamuoyunun merak ettiğini sorduk.

            Fakat o taraftandan da bir açıklama gelmedi iyi mi ? Yani şu an Karabük kamuoyu adına, gazetecilik görevimiz gereği kimseyi suçlamadan, yaftalamadan, iyi niyetle bir kez daha soruyoruz.

            Sayın Tankut’un bir nevi suçladığı borçların asıl sorumlusu olarak ima ettiği, işaret ettiği mali işlere bu iki isim bakıyor dediği, Sayın Hakan Ayvaz ve Sayın Mustafa Yolbulan’dan  bir açıklama gelecek mi ?

            Yine yeni Karabükspor yönetiminden bunca iddiaya, habere ve ibra edilmemiş bir Başkanın üzerine göreve gelip bu konuları şu ana kadar neden yargıya taşımadıkları konusunda bir açıklama gelecek mi ?

 Bizim görevimiz  suçlamak değil, fakat kamuoyunda merak edilenleri de sormak, doğrusunu kamuoyuna sunmak gibi bir görevimiz de var. Onun için sormaya devam edeceğiz. Açıklama gelirse yayınlayacağız tabi ki…

            Not: Daha önceki yazımızda da ifade ettiğim gibi bu işin öyle ya da böyle sorumlusu doğal olarak Eski Başkan Tankut’tur bana göre. İşin başında o vardı. Kukla Başkanlık mı yapıyordu, yapmasaydı o zaman ?

                   ÇETİNKAYA’NIN AÇIK ÇAĞRISI…

                      

               BRTV Sahibi Mehmet Çetinkaya, geçtiğimiz hafta beni telefon ile arayarak, “Karabük’ün  bu şehrin gazetecileriyiz. Kimse ile düşman değiliz. Tv, gazete ve internet sitesi  olarak Karabük’te gazetecilik yapan  arkadaşlarımızı, kimseyi diğerinden ayırmadan  Karabükspor konusundaki görüşlerini açıklamak üzere BRTV ekranlarında  canlı yayına davet ediyorum, dedi.

            Sayın Çetinkaya; bu teklifi içtenlikle yaptığını ve hem gündemdeki  Karabüksporla alakalı konuları hem de tekrar nasıl bir ruh kazandırabiliriz gibi konuları  süre sınırı olmadan canlı yayında konuşulsun ,tartışılsın. Programı da sen yönet, dedi.

           Ben ilgili konuda haberi de yaptım. Şahsi fikrim şu. Gazetecilikte beyan esastır, diye bir kavram vardır. Şimdi burada Sayın Çetinkaya, içtenlikle, samimiyetle bir çağrı yapıyorum diyerek çağrısını bizim vasıtamız ile yaptı.

                        Canlı yayın da Karabükspor’u konuşmak , tartışmak ve yeniden bir ruh kazandırılması noktasında da  düşüncelerin paylaşılmasının Karabük’e , Karabükspor’a bir zararının olmayacağı, aksine belki de yeni bir kıvılcım kazandıracak olma ihtimali var.

            Bu anlamda böylesi bir canlı yayının düzenlenmesi fikri bence doğru ve yararlı. Bu vesile ile belki Karabük’te gazetecilerin birbirleriyle daha uyum içinde olması, birbirleriyle saygı- sevgi ilişkisinin kurulması ve güçlendirilmesi, geçmişte yaşanmış olan bazı gerginliklerin ortadan kaldırılması adına da bir işlev görebilir.

            Her iki açıdan böylesi bir programın yararlı olabileceği kanısındayım.

          BEN YILLARCA TELEVİZYONCULUK YAPTIM. MERAKLISI DA DEĞİLİM, AYRICA…

                                             

            Yine ifade edeyim ki, malum ben televizyon kökenliyim. Yani yıllarca ilk olarak  1996 yılında Hasret Tv’de çalışmaya başladım. Daha sonra da BATI TV’de  uzun yıllar çalıştım. Batı Tv’de çalıştığım yılların  son 6 yılında Genel Müdürlüğünü üstlendim.

               Ta ki 2014 yılının ortasında Batı Tv’den ayrıldım. Karabük Ajans 78’i önceden kurmuştum onu sürdürdüm ve 2015’in başında da günlük yayınlanmakta olan Karabük FARKLI Gazete’yi kurdum ve o zamandan beri de Basının, gazete ve haber sitesi bölümünde mesleğimi sürdürmekteyim.

              Yani mesleğimden hiç kopmadım, başka bir yere , başka bir alana , başka bir sektöre gidip gelmedim. Kendimi bildim bileli Gazetecilik mesleğini icra ediyorum, yani.

             Batı Tv’de bugüne kadar sayısız diyebileceğim, canlı yayın, bant yayın, Ana Haber Bülteni ve Haberlerin arkasında günlük gündemi yorumladığım Yorum programı yaptım.

            Yani, televizyon, ekran merakım yok. Karabük’e katkı verebileceğime inanıyorsam, herhangi bir televizyonda, herhangi bir ekranda çıkıp  bir program tabi ki yaparım, fakat o konuları fazlasıyla aşmış biriyim…

          Sayın Çetinkaya’nın çağrısına gelince; Karabük’e, Karabükspor’a katkı  verebileceğim bir programda bütün gazetecilerin katılımı yahut  yarıdan bir fazlasının kabul edeceği, yani çoğunluğun olacağı her konuda çoğunluğa ben de uyarım.

            Örneğin, 20 gazeteci çağırılıysa 11 ‘i nin katıldığı, çoğunluğun oluştuğu her yerde olurum. Tekrar ifade ediyorum ,tek başına ekran merakım olsa Karabük’te istediğim televizyonda çıkıp yayın yapabilecek  kapasitem de, etkinliğim de, gücüm de var, çok şükür…

             Bunları beyan ettikten sonra söyleyeyim ki, gazeteci meslekdaşlarımızdan benim bir şekilde ulaştığım ya da bana ulaşan bir kaçı, böyle bir programa katılmayı düşünmediklerini ifade ettiler. Şu ana kadar benim bir şekilde görüştüğüm 4-5  gazeteci hayır der iken, beni arayarak ben katılırım diyen Sayın Ali Aşar oldu. Onu da ifade etmek isterim.

            Sonuç,  şu ana kadar durum bu. Dediğim gibi yarıdan bir fazlanın yani çoğunluğun katıldığı bir konu da çoğunluğun fikrini beğensem de, beğenmesem de ona uyarım. Şu ana kadar olumsuz bir hava esiyor, ne diyelim her şeyin hayırlısı olsun.

            BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, KARABÜK’TEYDİ.

          Ak Parti 6. Olağan İl Kongresi, geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi Günü yapıldı.Kongreye, Başbakan  Binali Yıldırım, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu  katıldı.

                Tabi, Eski TBMM Başkanımız ve yöremizin Ağabeyi Sayın Mehmet Ali Şahin ve Karabük Milletvekilimiz Sayın Burhanettin Uysal’da hazır bulundular.

              Sayın Yıldırım, Karabük’e 15 yılda, 6 milyar liralık yatırım yaptık, dedi.  Ve yaptıkları çalışmaları anlatıp, Karabük daha fazlasını hak ediyor, dedi. Bugünkü manşet haberimizde o açıklamaların tamamını bulabilirsiniz.

 GENÇ PARTİ VE VATAN PARTİSİ KARABÜK’TE HAREKETE GEÇİYOR.

                                                     

            2002 Yılında kurulduktan kısa bir süre sonra seçimlere giren ve % 7,3 gibi bir oy alan Cem Uzan’ın Genel Başkanlığını yaptığı Genç Parti, Karabük’te Ayhan Özata’yı İl Başkanı olarak, atadı.

            2018 Yılı Şubat Ayı içinde Uzan’ın da Türkiyeye döneceği ve yapılacak seçimlere partisinin başında gireceği, öğrenildi. Cem Uzan’ın  kamuoyuna yansıyan bir çok davası vardı. Peki nasıl olacak herhalde kesinleşmiş cezaları vardı diye biliyoruz, biz.

            Bana söylenilenlere göre Uzan’ın şirketlerine el koyan operasyonları yapan Zekeriya Öz, imiş. Fetö’den aranan yurt dışına  kaçan  şu meşhur Savcı  yani. Ergenekon operasyonlarını falan da o yürütmüştü. Kamuoyunun bu anlamda bildiği bu isim, Uzan’ın şirketlerine el koymuş.

            Şimdi yeniden yargınlanma yolu açılmış herhalde, o bağlamda Türkiye’ye Şubat ayında dönüş yapacakmış Cem Uzan… Karabük İl Başkanı olarak Sayın Ayhan Özata’nın ataması da yapılmış.

                 Vatan Partisi’de bir süre önce ataması yapılmıştı. Dün , parti binalarını da kurmuşlar. 2018 yılı için erken seçim beklentileri var, anladığımız kadarıyla. 2018 hareketli geçecek gibi görünüyor. Ülkemiz, milletimiz, devletimiz, ilimiz için her şeyin hayırlısını dilerim.

Not: Bu yazı 25 Aralık 2017 Tarihli Karabük FARKLI Gazete‘deki köşemizde yayınlanmıştır.

BİRLEŞİK METAL İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI KARABÜKTEYDİ.

Okan Küçük Yorumluyor…TANKUT’TA HESAPLAR , 190 MİLYONLUK BORÇ İNCELENSİN, DİYOR.TANKUT: “ MALİ KONULARLA  MUSTAFA YOLBULAN İLE ONUN ELEMANI OLAN CEO HAKAN AYVAZ BEY İLGİLENDİ. KONU YARGIYA TAŞINDI. EROL ÜNLÜ BİLFİKLERİNİ ANLTATTI. YENİ YÖNETİM NEDEN HUKUKİ YOL BAŞVURMADI?

KBÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun Temeli Atıldı

Karabük’te Sigara Vermedi Diye Üniversite Öğrencini Bıçaklayan 3 Kişi Tutuklandı

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
escort bursa escort mersin bursa escort kayseri escort eskisehir escort sakarya escort escort kayseri bursa escort tuzla escort kıbrıs escort