logo

Okan Küçük Yorumluyor. Kardemir, Katı Atık Bertaraf Tesisi


facebooktwitter
Okan Küçük

Warning: Use of undefined constant user_email - assumed 'user_email' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/karabuk2/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV3/single-kose-yazilari.php on line 34
okanbatitv@hotmail.com

Mustafa Ünal ve Mehmet Mescier  Kardemir’e Yakışır…

İçinde bulunduğumuz 2020 yılı Kasım Ayında yapılacak olan Kardemir Seçimli Genel Kurul öncesi yeni Kardemir Bağımsız Yönetim Kurulunda yer alması istenen isimler, SPK’ya bildirildi ,bilindiği gibi. Tabi şu an nihai sonuç henüz belli değil… Ama bu isimler içinde bulunan Mustafa Ünal ve  Mehmet Mescier isimleri Karabük kamuoyunda olumlu eleştiriler aldığını ifade edelim.

 Mustafa Ünal ismini Karabüklüler yakinen tanıyorlar zaten. 22 Temmuz 2007’de yapılan Genel Seçimde Karabük Milletvekili olarak seçilerek Karabük’e hizmetlerde bulunmuştu. Özgeçmişiyle ilgili teknik bilgi verecek olursak; (Bursa İTİA’da öğretim görevlisi olarak ticaret hukuku dersi verdi. Uludağ Üniversitesi Ticaret Hukuku ve Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Yabancı sermayeli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaptı. Hukuk müşaviri ve avukat olarak çalıştı.

Marmara Üniversitesi’nde ticaret hukuku ve turizm mevzuatı dersleri verdi. Ziraat Bankası, Halk Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Yapı Kredi Leasing’de Yönetim Kurulu Üyeliklerinde ve Emlak Bankası Tasfiye Kurulu’nda bulundu. Almanya Ziraat International Bank AG’de Gözetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı.AK Parti Kurucu Üyesi olan Mustafa Ünal, 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AK Parti’den Karabük milletvekili seçildi.  23. Dönem’de AGİTPA ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Üyesi oldu.)

Yani ufku geniş ve vizyoner kimliğe sahip biri olarak  ve Almanya’da uzun yıllar bulunmuş olması hasebiyle özellikle demir çelik sektörünün Almanya ‘daki bağlantıları anlamında da Kardemir’e değerli katkıları olacağına yürekten inandığımız bir isim.

Bir diğer isim Mehmet Mescier. Hali hazır da Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı. Mescier demir çelik sektöründe bir marka zaten. Uzun yıllardır demir çelik sektörünün önemli aktörleri içinde Mescier Grubunu zaten herkes tanıyor. Mehmet Mescier  sektörün içinden gelen bir isim olması nedeniyle kesinlikle Karabük’te olumlu   görünüyor. Ancak,  Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinin  aynı sektörden olmaması, aynı alanda faaliyetlerinin olmaması  gibi önemli bir konu da var.  O konu nasıl aşılacak onu bilemiyoruz. Bizim rahatlıkla ifade edebileceğimiz Mehmet Mescier’in Kardemir’e yakışacağıdır.

Not:  Tabi Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in Karabük’te  ( Karabük Belediye Başkanlığı, Ak Parti Karabük İl Başkanlığı, Ak Parti Karabük Milletvekilleri, Karabük Haddeciler Derneği, İyi Parti Karabük İl Başkanlığı vs.) Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı olarak önerilmesi ve bu konuda yukarıda saydıklarımızın basın açıklaması yapmasına rağmen şu an Kardemir’de aktif konumda olan Yolbulan Grubu tarafından neden Sayın Şahin’in  isminin verilmediği konusunu, bu konuda  Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin BRTV’de yaptığı açıklamaları da ayrıca değerlendireceğiz… Bir ekleme yapalım Karabük’e değerli hizmetler de bulunmuş hali hazır da Ak Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Y. Görevini sürdürmekte olan  Sayın Mehmet Ceylan’ın Kardemir’in özellikle Ankara ile olan ilişkilerinde çok önemli katkılar sunacağı ortada iken neden ismi verilmez onu da şahsen anlayabilmiş değiliz….(Diğer iki isim Şahin ve Ceylan olmalıydı… Sonuçta 4 Bağımsız olacak)

                          Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Son Gelişmeler

 Karabük’ün yılan hikayesine dönen  hikayelerinin en başta geleni bu Katı atık Bertaraf Tesis konusudur herhalde. Türkiye’de vahşi depolama  diye bir şey kalmadığı halde Karabük’ün bu konuyu yıllardır çözememiş olması en son  2 hafta kadar önce Aşağı Kızılcaören Köyünde çıkan  ve Karabük merkezindeki bir çok bölgeyi etkisi altına alan  duman ve pis koku oluşturan çöp yangınıyla tekrar gündeme geldi.

Konuyla ilgili BRTV’de açıklamala da bulunan Başkan Vergili, Konuyu Karabük Milletvekili Cumhur Ünal’ın  yakinen takip ettiğini,  Ünal’ın Bakanlık ve ilgili kurumlar nezdinde sıkı bir takiple istişare içinde olduklarını ifade etti. 17 Eylül’de halkı bilgilendirme toplantısı yapılacak ve ardından yıllanan bu konunun çözümü için düğmeye basılacak, anlaşılan… Ne diyelim  bu sefer hayırlısı olacak inşallah.

    Tabi ilginç bir konuyu da dillendirdi Vergili. Malum geçmiş yıllarda Aşağı Kızlıcaören sakinleri bir yol kapatma eylemi yapmışlardı ve oraya Başkan Vergili, gitmişti ve orada  biraz nahoş söylemler de yaşanmıştı. Vergili, oraya çöp depolanmasının geçmişi 1978 dir ve 1978’de Karabük Belediye Başkanı Sebahattin Oral Bey de   o köylüdür diyerek , vahşi depolamalanın kendi köylülerinin Belediye Başkanı olduğu dönemde başlamasına da dikkat çekti…

https://www.karabukajans78.com/Kardemir bağımsız YK. Üyeliği için simileri verilen Mustafa Ünal ve Mehmet Mescier, Katı atık bertaraf tesisi son durumu Okan Küçük Yorumluyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Okan Küçük Yorumluyor. Karabükspor ve Kardemir Yönetimi…

  16 Kasım 2020 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, yazar

  Bir önceki yazımızda Kardemir’in bugünlere nasıl geldiğini değerlendirmiş, O haberimiz için BURAYI tıklayınız ve o yazımızın sonunda  bir not düşerek” Kardemir  Yeni Yönetimi Karabüklülerin Gönlünde Nasıl Taht Kurar ?” onu da sonraki yazımız da yazacağız inşallah, demiştik. Şimdi o konudaki yorumumuzu da yazalım…       Kardemir Yönetimi Karabüklülerin Gönlünde Nasıl Taht Kurar ? Karabük’ün en’leri, vazgeçilmezleri, olmazsa olmazları vardır. Bunlar  Kardemir, Karabük Üniversitesi, işçi açıs...
 • Okan Küçük Yorumluyor…

  05 Ekim 2020 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, yazar

  Karabükspor Davasını Türk Spor Camiası Takip Ediyor. Karabük’lü İşadamı, Kardemir Yönetim Kurulu Üyesi , Çağ Çelik A.Ş., Yöneticisi H. Çağrı Güleç’in şikayeti sonrası, Karabükspor Soruşturmasına hız verildi. Öncelikle yargı mensuplarına teşekkür ediyoruz. Bağımsız yargı Karabükpsor davası süreciyle birlikte Türkiye’'de çok konuşulacak bir davaya imza attılar.  Karabükspor davasını sadece Karabük değil Türk spor camiası yakinen takip ediyor. Bu dava kesinlikle bir milat olacak. Yüce Yargıya tekraren teşekkür ediyoruz. Hatırlayamamışlar ? ...
 • Okan Küçük Yorumluyor…

  24 Eylül 2020 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, yazar

  VİRMANDAN MAHKEMEYE GİDEN SÜREÇ…  2017 yılında gerçekleştirilen Çağçelik – Karçel - Kardökmak hisse virmanları konusunun bir özetini yazmıştım. Şimdi  daha da mini bir özetini yazalım. Virman 2017’de yapılıyor. Sonra  2017 ve 2018 faaliyet yıllarına ilişkin olarak Kamil Güleç, ve H. Çağrı Güleç OYBİRLİĞİYLE İBRA ediliyor.  Kaldı ki  hisse takas-virman işlemleri neticesinde Kardökmak A.Ş. ile Karçel A.Ş ve Kardemir AŞ,  KAR elde ediyor.             Hisse devirlerin KAP bildirimleri MEVZUATA UYGUN olarak yapılıyor. Hisse senet virmanı işle...
 • Okan Küçük, Tutuklamaları Yorumluyor

  20 Eylül 2020 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, yazar

  Devlet Yarına Bırakır Ama Yanına Bırakmaz ! Kardemir Karabükspor’da  tüm Karabüklüler ve futbolseverler yıllardır K.Karabükspor’un 200 Milyon tl’lik borcunun  vatandaşın söylemiyle soygunun, vurgunun, hortumun ucunun nerelerde başladığının, kimlere kadar ulaştığının hukuken ortaya çıkmasını  uzunca bir süredir bekliyordu.    Aslında daha önce ulusallarda da yazıldığı gibi bu dava “Türk Futbolu açısından bir Milat olacak” Karabükspor’u kimler nasıl bitirdi ? Paralar kimlerin eliyle kimlerin cebine girdi ? Bu aşama...