Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…MEHMET ALİ ŞAHİN, YİNE KRİZİ ÇÖZDÜ.ŞAHİN OLMASAYDI, BU MESELE Ç Ö Z Ü L E M E Z D İ . NEREDEYDİ  O MİLYONLAR KAZANAN KARABÜK’ÜN ANLI ŞANLI İŞ ADAMLARI ? YAPANIN YANINA KAR KALMAYACAK DEĞİL Mİ ?

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 10 Aralık 2017 | Genel A- A+

MEHMET ALİ ŞAHİN, YİNE KRİZİ ÇÖZDÜ.

   

                       Son günlerin en önemli gündem maddesi Karabükspor’du. Kulüp Başkanı Sayın Ferudun Tankut’un istifa etmesiyle birlikte  180 Milyon TL olduğu iddia edilen borçların çıkmasından sonra takım ciddi ve büyük bir boşluğa düşmüştü.

            Ardından KARDEMİR’in bu parayı vermesi noktasında bir  beklenti oluşmuştu ki, biz o zaman da çıkıp bunun mümkün olmadığını yazmıştık.

                   80 Bin küsur hissedarı olan Kardemir’in hali hazırda 2021 yılına kadar sürecek olan sponsor ücretini 32 Milyon TL’yi yine sağolsunlar Karabük’ümüzün Ağabeyi olan Sayın Mehmet Ali Şahin’in devreye girmesiyle peşin olarak ödemişlerdi.

                     Hatta o zaman bu paranın verilmesiyle tüm borçların ortadan kalkacağının söylendiği konuşulmuştu. Ve Sayın Tankut’un bu paradan sonra ben bir daha Kardemir’e ancak borç ödemeye gelebilirim, dediği iddia edilmişti.

                     Ama sonrasında öyle olmadı tabi… İstifa edildi. Günlerce başkan adayı çıkmadı, takım maçları kaybetti. Moral motivasyon kalmadı, her şeyden önce ve kötü gidişat sürdü, sürmüştü.

             Yine devreye Sayın Mehmet Ali Şahin, girdi ve yine bir büyük krizi çözdü.

            ŞAHİN OLMASAYDI, BU MESELE Ç Ö Z Ü L E M E Z D İ .

          3 kez ertelenen ve bugün 4. Ve inşallah sonuncusu yapılacak olan Kardemir Karabükspor Genel Kurulunda, hali hazırda Kardemir Karabükspor’a gözetmenlik yapan ve daha önce kulüpte asbaşkanlık ile basın sözcülüğü görevinde bulunan,  sevilen iş adamı Ziya Ünsal’ın , geçtiğimiz hafta TBMM Eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin,Karabük Valisi Kemal Çeber ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ninde katılımıyla  2 saat süren bir toplantı sonrası Başkan Adayı olmasına karar verildi.

                            Başkan Vergili; Sayın Mehmet Ali Şahin’in Karabükspor konusunun çözümü için yüksek efor sarfettiğini söyledi. Ayrıca, “ Genel bir şekilde şehir olarak, Kardemir olarak, herkes işin bir ucundan tutacak. Mehmet Ali Şahin Bey’in tekrardan Ankara’da farklı girişimleri var, finansman konusuyla ilgili. Tahmin ediyorum büyük bir destek alacak Karabükspor’a.” Şeklinde bir açıklama yaptı.

                        Özetle, kriz, yine Karabük’ün Ağabeyi olan, Karabüklünün her sıkıştığı zaman kapısını çaldığı ve yıllardır siyaset içinde sayısız taleple  ( ki çoğu şahsi meselelerdir mutlaka. Oğluma, kızıma,eşime  iş, tayin vb. gibi.) karşılaştığı halde  her daim elinden gelen gayreti  gösteren, bu kadar talebe rağmen bir gün kızıp, bağırıp, çağırmayan, olmayacak işler de bile kalp kırmadan, gönül incitmeden, kendine has zarif uslubu ve nezaketiyle hareket eden biri olan Sayın Mehmet Ali Şahin, çözdü.

                       Ve yine tabi ki kendisine lazım değil fakat,  her türlü övgüyü de hak etti… Hani sağda solda son zamanlar da Sayın Şahin’in karşısında el pençe duran bazı tipler, yeri geldiğinde bazı şeyler atıp tutuyorlar ya, üfürüyorlar ya… Onlar seslerini kessinler, ve çenelerini  kapatsınlar artık…

     NEREDEYDİ  O MİLYONLAR KAZANAN KARABÜK’ÜN ANLI ŞANLI İŞ ADAMLARI ?

                          Şimdi aşağıda yapacağım servet düşmanlığı değil fakat Karabükspor konusunda tam da yeri geldiği için yazmam gerekendir. Bakınız altını çizerek, üstüne basarak söylüyorum. Bugün Sayın Şahin olmasaydı, ne KARDEMİR, ne Karabük Valiliği,  ne Karabük Belediyesi, ne YOLBULAN- GÜLEÇ aileleri, ne şehrin böyük işadamları hiç biri bu topa girmeyecekti. Bundan sonra ise girmek zorundalar…

            Burada bir parantez açalım ( Amacımız kimseyi savunmak ya da suçlamak değil ama haklınında hakkını vermek lazım. Bu bağlamda Sayın Çağrı Güleç’ten krizin başında daha, düzgün ve akılcı bir teklif gelmişti. Sayın Mustafa Yolbulan’a gel beraber eş başkanlık ile takımı yönetelim demişti. Sayın Yolbulan, o topa girmemiş ve sen gir ben dışarıdan destekleyeyim gibi  bir çözümsüzlüğü önermişti. Ve o süreçten sonra  kriz derinleşerek devam etmişti. Bunu bir aileyi övmek için değil olanı söylemek için yazıyoruz. Bu oldu çünkü. O zaman tamam denilseydi, bugünkü süreç o zamandan çözülecekti…)

 

            Gördük, yaşadık işte. Milyonlar kazanan, isteyen üstüne alınabilir ve bazılarının sonradan görmeliği  sırıtan,  kazandığı paralarla hava atan,   yani artistlik yapan, sordun mu kendini şehrin sahibi zanneden o bazı tipler kenardan  izlediler sadece.

                       Bu şehirden kazanıyorlarmış, bu şehrin takımıymış hiç umurlarında olmadı. Onlar  daha fazla kazanacakları milyonlardan başka bir şeyi ne zaman düşündüler ki zaten ?

            Bunlar yarın yine  bir yerlerden çıkıp, hava atmaya, artistlik yapmaya ve Karabükle ilgili ahkam kesmeye devam edeceklerdir.

            Bu tip  sonradan görme zenginler kendilerini her şeyin sahibi zannederler çünkü. Burunlarından kıl  aldırmaz böyleleri. Klasik gibi olacak ama, çoğu senin benim gibi alt- orta gelir sahiplerinden daha fakirlerdir aslında.

                Çünkü onlar  zenginliği mal çokluğu zannederler,    gözleri aç ,gönülleri fakirdir aslında onların.

 TARZIM KIRMAK OLMAMIŞTIR FAKAT HAKİKATİN NET ORTAYA ÇIKMASI İÇİN KIRILACAK OLAN VARSA YAPACAK BİR ŞEYİM DE OLAMAZ…

            Özetle ve sonuçta Sayın Mehmet Ali Şahin’den Allah razı olsun. Karabükspor’u bu  derin krizden kurtarmak adına bugün 4.sü yapılacak  genel kurulda Sayın Ziya Ünsal’ın başkanlığında yeni bir yönetim kurulmasıyla Kardemir Karabükspor’u başsız, başkansız halden çıkartacak.

            Ekonomik açıdan da Karabük’ün eşrafını da bir şekilde işin içine katacak artı olarak Ankara’dan  finansman konusunda şu an içeriğini tam olarak bilmediğimiz yakında ayrıntılarının ortaya çıkacağını düşündüğümüz  ekonomik çalışmaları olacak.

             Kimse bunu siyaset olarak almasın. Biz çok defa söyledik, yine söylüyoruz. Evet, Sayın Şahin Ak Partilidir fakat, hep söylediğimiz gibi Karabük’te siyaset üstüdür, devlet adamıdır, Sayın Şahin’in bir örneğini daha Karabük bir daha görebilir mi, bilemiyoruz. Onun için Sayın Şahin’in kıymeti iyi bilinmeli, Karabük için her daim bir şans olduğu unutulmamalıdır.

 İşte son örneği de ortada. Karabük’te atıp tutup, taş üstünde taş bırakmayan tiplerin hepsi kenarda kaldı, Karabükspor göz göre göre, bu şehirden milyonlar kazananların kenarda kaldığı bir süreçte idi. Sayın Şahin çıktı, krizi çözdü. Sadece bu bile Karabük’te  ben büyük adamım diyene yeter, aslında…

             Bunları yazarken, merak etmeyiniz, ihale işim yok, particilik yapmıyorum, belediye başkanı adayı, milletvekili adayı falan olacak değilim, yani şahsi bir çıkarım söz konusu değil. Ama madem ki elimde bir kalem var. Mademki gazeteci olarak kamu görevi icra ediyorum. Doğruları ve gerçekleri yeri geldiğinde de belki biraz sert, bir şekilde belki biraz tarzım olmadığı halde kırılan kırılsın ve doğru kazansın diyerek yazmakla mükellefim.

 Yoksa neden gazetecilik yapayım ki ?

            Bu konuda şimdilik son söz olarak  Karabük’ün, Karabüklünün değerli  Ağabeyi olan Sayın Mehmet Ali Şahin’e, tekraren bir Karabüklü olarak gönülden teşekkür ediyorum,diyerek bitiriyorum.

             YAPANIN YANINA KAR KALMAYACAK DEĞİL Mİ ?

                     Meselenin bir diğer tarafı da çok önemli. Atlanmamalı ve üzerine gidilmeli. Karabüklüler  bu borçların nasıl oluştuğunun ortaya çıkmasını istiyor.

            Araştırılmasını, incelenmesini yeri geldiğinde hukuki yolla hesap sorulmasını istiyor. İşte bu görev ve sorumlulukta Sayın Ziya Ünsal’ın olacak…

                      Bugün Başkan olarak seçildikten sonra önceki yönetimi ibra etmemesi lazım, değil mi ?  Bu borçların  nerelerden geldiğini,  paraların nerelere nasıl gittiğini, ciddi ve titiz bir araştırma yaptırarak ortaya çıkarması lazım değil mi .

                  Bunu yaparken önemli olan arka plan. Yani sadece defterleri inceletmek ile ortaya bir farklı sonuç çıkmaz. Çünkü kağıt üzerinde kuvvetle muhtemeldir ki her şey doğru görünebilir.

            Defterler şu kadar aldım şu kadar verdim denilir alınan bellidir verilen bellidir. Yani defterler tek başına incelenirse bu borcun asıl nedenlerinin ortaya çıkması sağlanamaz.

                       Onun için diyoruz arka planları titizlikle incelenmeli. Sürekli gündem olan konular var malum. Menejerlik ücretileri,  futbolculara ödenen paralar, bonservis bedelleri,  ne alınmış ama resmiyette ne kadarı kime gitmiş, ne kadarı kimde kalmış gibi, ciddi bir inceleme yapılması Sayın Ünsal’ın Karabük’e borcudur.

                        Yani sadece deftere bakmak ile olmaz, Mesela mal varlığı artışları incelenebilir. Kişilerin  yönetime geldiğindeki mal varlığıyla, şimdiki mal varlıkları arasında farklar var mı ? Eşlerinin , çocuklarının falan mal varlığında hayatın olağan akışına uygun olmayacak şekilde artışlar var mı ?

            Bu  verildi denilen paralar gerçek bedeller mi ? Yoksa kağıt üzerinden alınıp verilerek deftere işlenenler mi? 

            Karabük basınının bir ferdi olarak gönül rahatlığıyla söylüyor ve yazıyorum  bugüne kadar Karabükspor’a tek bir fatura kesmedim. Fatura dışında da tek bir para , hediye vb. almadım… Karabük Basının bu konu da en masum olan taraf olduğunu düşündüğümü de belirteyim.

                    Nerelere ne verdiler , bilmiyorum fakat Karabük basının Karabükspor’dan para kazanmadığını kendim gibi düşünüyorum. Var ise tek tük bir şey Sayın Ünsal, lütfen  onu da açıklasın, isterim…

                         Özet ile , Karabüklüler, yapanın yanına kar kalmamasını var ise usulsüzlük, yolsuzluk,  cepçilik vs. ortaya çıkarılmasını istiyor. Sayın Ünsal’ın bu konuda hassas olacağına ve gerekli tüm incelemeleri yaptıracağına inanıyorum.

REFİK POLAT’IN;  İLK UYGULAMALARINDAN BİRİ…

KGİD’de görev dağılımı yapıldı.

MARZİNC DURUŞA GEÇTİ. PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK ? HALA NEDEN ŞİMDİ SORULARININ ARDINDA BİR ŞEYLER Mİ VAR ? HALK SAĞLIĞI VE  AÇIK KASALAR DA TAŞINAN EKMEKLER… TÜRKİYE’DE İHTİYAÇ İLE LÜKS BİRBİRİNE KARIŞTI  HERHALDE.05.12.2017

Karabük’te Eski Belediye Binası Tehlike Arz Ediyor

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle