Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…SADECE TÜRKİYE’DE OLUR  BU. CHP – İYİ PARTİ İŞBİRLİĞİ OLACAK MI ? KALACAK MI? UYSAL, ZİYARETLER YAPIYOR.

Okan Küçük | 22 Ocak 2019 | Genel, haber A- A+

Bunu Paylaş

SADECE TÜRKİYE’DE OLUR  BU.

                         

          Hakikaten tam da başlıkta yazdığımız gibi, olsa olsa Türkiye’de olur kabilinden bir haber bu. Bir dergi, Türkiye’nin tamamını kapsayan bir anket düzenlemiş. Ve işte burası önemli En Başarılı Kayyım kim diye sormuş…Yoruma çok gerek yok , değil mi ?

          Ama şunu da ekleyelim En başarılı Kayyım olarak, Unesco Miras Listesinde bulunan Safranbolu’muzun Kayyım’ı Sayın Ürkmezer seçilmiş. Burada bir parantez açalım (Safranbolu Belediyesini 21 aydır kayyım olarak yöneten Sayın Ürkemezer’in şahsına bir eleştiri getirmiyoruz  yanlış anlaşılmasın. Biz en başarılı kayyım yarışması veya anketine yönelik yazıyoruz yazıyı. İleri demokrasiler de kayyım yarışmasının yeri nerede diye merak ediyoruz sadece… Parantezi kapatalım)  daha da bir şey demiyoruz , yani. Yorum vatandaşın…

CHP – İYİ PARTİ İŞBİRLİĞİ OLACAK MI ? KALACAK MI?

                        

                 Türkiye genelinde Ak Parti – MHP işbirliği var ama Karabük’te işbirliği yok.Vergili ile Uysal  çıkıp yarışacak.  Yine CHP – İYİ Parti Türkiye genelinde işbirliği var, Karabük özelinde yok. Yani parti genel merkezleri pek te Karabük’ü görmüyorlar anlaşılan  ki burası ayrı konu.

                 CHP – İYİ Parti için Karabük ve ilçelerinde bir işbirliği yapılsa, merkez ve ilçeler de tek aday noktasında anlaşma yapılsa sizce Karabük merkez ve ilçeler de durum ne olur ? Mesela bir ara kulisler de İyi Partiden Dursun Altıparmak’ın adı ortak aday diye geçiyordu Karabük için. Eğer Altıparmak ortak aday olsaydı, Karabük merkez belediyesi için en güçlü aday olur diye konuşuluyordu.

                Fakat sonradan zaten CHP’den  Mehmet Durum aday olarak belirlendi ve Dursun Altıparmak’ın İYİ Parti’den adaylığı bile henüz oluşmadı. Olağanüstü bir şey olmaz ise de öyle kalacak gibi görünüyor. O zaman İYİ Parti aday çıkartmayarak CHP adayını destekleyecek mi? Şimdilik o konu da netliğe kavuşmuş değil.

             CHP- İYİ Parti arasında Karabük’te – Safranbolu’da bir ittifak, hatta Yenice’de bir ittifak yapılırsa seçim sonuçlarının gidişatı değişir mi size göre ?

UYSAL, ZİYARETLER YAPIYOR.

              Ak Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal, Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat var, Karabük’ü alın dedi. Onun için Karabük Belediyesini kazanmaktan başka bir şansımız yok, diyor. Kaldı ki Uysal; hem de farklı bir şekilde Karabük Belediyesini alacağız, diyor.

               Sahalar da ziyaretler, çalışmalar bir temponun içerisine girdi zaten Uysal. Karabük’ün en önemli sorunlarından biri olan ulaşım sorununu çözme noktasında KARDEMİR Kavşak projesinin tanıtımını yapmıştı. Ve o tanıtımda Belediye bütçesini oraya aktarmak doğru değil, belediye bütçesiyle yapacaklarımız başka, biz bu projeyi Karayolları ve Devlet destekli yapacağız belediyenin bütçesini de daha doğru yerler de kullanacağız, demişti.

              Projelerini haftalara yayarak açıklayacağını da söylemişti Sayın Uysal, bu hafta sanıyorum ki   başka bir proje açıklaması yapacak Uysal. İlk projesinin animasyonu (KARDEMİR Kavşak projesi)çok güzeldi ileride çevre yoluna da entegre olacak şekilde düzenlenmiş bir projeydi bu ve olumlu karşılanmıştı belediyenin kasasından para çıkmaması da önemli bir avantaj olarak yansıtılmıştı.  Şu ana kadar bu proje olumlu bir tepki aldı desek, yanıltıcı olmaz sanırım. Bakalım 2. Projesi hangi konuda olacak ve kamuoyu nasıl değerlendirecek ?

          Not: Bu yazı 21 Ocak 2019 Tarihli Karabük FARKLI Gazete’deki köşemizin bir kısmından alıntıdır.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle