Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…TANKUT, KARABÜKLÜLERİ TAKMIYOR MU ?KARABÜKSPOR YÖNETİMİ BORÇLARIN BİLE  BİLMİYOR. 191 MİLYON TL BORÇ NASIL OLUŞTU, EL İNSAF YANİ.   MEHMET ALİ ŞAHİN, REKLAM YAPMADAN İŞİ ÇÖZDÜ, GİTTİ. ŞİMDİ SIRA KARABÜK EŞRAFINDA.12.12.2017

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 12 Aralık 2017 | Genel, Okan Küçük A- A+

                                    

 Okan Küçük Yorumluyor…FERUDUN TANKUT, KARABÜKLÜLERİ TAKMIYOR MU ?

                           Kardemir Karabükspor 4. Genel Kurulu, Vali Nafız Kayalı Gençlik ve Spor Merkezinde dün  yapıldı.  Ve Ziya Ünsal, Başkanlığında yeni yönetim seçildi.

                   Genel Kurul’da gündem Eski “Karabükspor Başkanı”  Ferudun Tankut’tu. Genel Kurul’da  söz alan kişilerin genel talebi, Eski Başkan Tankut ve Yönetimin ibra edilmemesini istemek oldu.

             Bilindiği gibi, geçtiğimiz hafta  BRTV Televizyonunda yapılan spor programına  telefon bağlantısıyla katılan ve canlı yayında Genel Kurula geleceğini ve bazı gerçekleri açıklayacağını iddia eden Eski Başkan Ferudun Tankut; genel kurula katılmadı.

                      Canlı yayındaki  “katılacağım” söylemine rağmen genel kurula katılmayan Tankut’un  bu tavrı kurulda, “ Karabük’ü, Karabüklüleri bile takmıyorum, kimseye hesap vermiyorum.” Demek istediği  şeklinde yorumlandı.

             Fakat,  Tankut’un Genel Kuruldan kaçmasının, kurtuluş olmadığı Genel Kurul da yapılan oylama da Tankut ve Yönetiminin ibra edilmemesi yani aklanmaması kararı alınmasıyla ortaya çıktı.

            Şimdi, 1 yaklaşık 191 Milyon ki eski parayla yaklaşık 191 Trilyon  borcun, nerelere, nasıl yapıldığı, nelere harcandığının ortaya çıkması için  inceleme başlatılacak.

             Tabi lüzumu halinde yargıya da gidebilecek olan sürecin başlamasını Genel Kurula katılanlar çok olumlu karşıladı. Kongreden kaçabilirler ama eğer süreç yargıya taşınırsa yargıdan da kaçsınlar da görelim, yorumları yapıldı.

  KARDEMİR KARABÜKSPOR YÖNETİMİ BORÇLARIN BİLE  BİLMİYOR…

          Dün gerçekleştirilen Karabükspor Genel Kurulunda bir başka konu daha ortaya çıktı. Karabükspor  yönetiminde olan bazı kişilerin aslında Karabükspor’un   asıl borcunu bile bilmedikleri  ortaya çıktı.

             Bir Karabükspor  yöneticisinin borcumuz 41 Milyon TL’ diye Kürsüden yaptığı  bir açıklama yapmasının ardından söz alan K.Karabükspor Genel Direktörü Hakan Ayvaz; gerçek borcun yaklaşık 191 Milyon TL olduğunu açıkladı.

                  Kulübün Genel Direktörü Hakan Ayvaz, bilgi kirliliğinin çok olduğunu kaydederek, “Mali bilançolarımız bağımsız denetimden geçiyor ve bunlar FIFA, UEFA ve TFF’ye gönderilerek denetleniyor. Borcumuz 190 milyon 893 bin lira .

                   Şuan ki borç güncel olarak 10. ay itibari baz alınarak yapıldı ve daha yıl bitmedi. Sezon devam ediyor ve giderlerde son hız devam ediyor. Kulüp 41 milyon 200 bin lira zarar etmiş durumda. Bunun muhtemelen 50 milyonun üzerinde kapanacağını tahmine etmek zor değil. Şu an kulübün gecikmiş ve hemen ödenmesi gereken 46 milyon borcu var” diye konuştu.

            Yukarıda söylediğimiz gibi, Karabükspor yönetiminde samimiyetle görev yapan kişilerin  gerçek borcu bile bilmediğinin ortaya çıkması üzerine kurulda, samimi olabilirler ,  o kısmına bir şey demiyoruz fakat yönetimde iseler neyin ne olduğunu bilmek zorundalar, bilmiyorlarsa neden yönetimdeler eleştirisine de neden oldu.

       BORU DEĞİL BU ESKİ PARAYLA YAKLAŞIK 191 MİLYON TL BORÇ NASIL OLUŞTU, EL İNSAF YANİ.

                   Ya hakikaten kamera şakası gibi.  Ya bunlar matematik bilmiyorlar, ya  afedersiniz dayak yememişler denilir ya bu hesap, o hesap işte.

                  Ya, 191 Milyon TL borç nasıl olur, nasıl oluşturulur, nasıl ortaya çıkar ? Aklı eren, mantığı yeten var mı ?

                 Valla böyle bir borcu, benim aklım,mantığım çözebilmiş değil.  Yani dün yazdım Kardemir Karabükspor’a bir kuruşluk fatura kesmişliğim yoktur. Yine fatura harici para, hediye vb. almışlığım yoktur, çok şükür…( Karabük Basını bu konuda en masum taraf bana göre.)

                    191 Milyon’a az kalmış, 2 fatura da ben mi kesseydim, ne yapsaydım yani… Şakası bile kötü, şakası bile vicdanımı kanattı.

                 Özetle ibra yok, aklanma yok, genel kuruldan kaçma olsa da, hesap sorulmaktan kaçamayacak kimse. Kimsenin yanına kar kalmayacak. Eğrisi – doğrusu düzgün bir şekilde ortaya çıkacak , çıkartılacak ki, varsa suçlu, sorumlu, cepçi vs. kamuoyu da , Karabük’te bilecek. Bundan kaçış yok…

   ZİYA ÜNSAL’A HAYIRLI /UĞURLU OLSUN

                Zor zamanda, önemli ve değerli bir görev üstlendi Sayın Ziya Ünsal. Ateşten bir gömlek giydi yani. Gayretli, çalışkan, temiz ve dürüst bir isim. Sevilen bir işadamı Sayın Ünsal

            Ne diyelim kendisine , Karabük’ümüze hayırlı/uğurlu olsun. Zor bir görevi üstlendiler. Allah yollarını, bahtlarını açık etsin inşallah.

        VALİ, BELEDİYE BAŞKANI GENEL KURULDA YOKTU.  OLMAMALARI DİKKAT ÇEKTİ.

             Karabük Valisi Sayın Kemal Çeber  ve Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili’nin Genel Kurulda olmamaları dikkat çekti.

                    Günler öncesinden belli olan bu tarihte 1-2 saat süren Kurul da olmamaları da katılanların bir kısmı tarafından eleştiri aldı. Neden katılamadılar bilemiyorum  fakat, bu sürece ciddi katkı verdiklerini biliyorum.

               Bundan sonra da imkanların yönlendirilmesi anlamında katkı vereceklerine de eminim. Kurul da olsalardı daha hoş olurdu fakat, ne diyelim  hayırlısı olsun…

                                 

                  MEHMET ALİ ŞAHİN, REKLAM YAPMADAN İŞİ ÇÖZDÜ, GİTTİ.

                                                        

             Bu genel kurulda  dün yeni bir yönetim kurulmuşsa, yeni bir başkan ile yola devam kararı alınmışsa,  önceki gün de ifade ettiğimiz gibi bu işin mimarı Sayın Mehmet Ali Şahin’dir.

            Yine zor zamanda , her zamanki tarzıyla reklam falan yapmadan yani, bu krizi  daha büyük olumsuz süreçlere evrilmeden çözdü ve  gitti.

                 Hani taraftara oynamadı, reklamasyon yapmadı. Süreci çözdü ve ekonomik anlamda hala süreci takip ediyor ve bu nokta da Ankara’dan finans temelli çalışmalar da yapıyor.

               Önümüzdeki günler de o çalışmaların meyveleri de ortaya çıkacaktır. Bu vesile ile tekrar Karabük’ümüzün Ağabeyi olan Sayın Şahin’e , bir Karabüklü gazeteci olarak şükranlarımızı, saygı ve hürmetlerimizi buradan iletiyorum.

 Allah razı olsun Sayın Başkanım, iyi ki varsınız…

   SIRA KARABÜK’ÜN EŞRAFINDA… KARABÜKSPOR’A SAHİP ÇIKMA ZAMANI ŞİMDİ.

                                      
            Şimdi sıra, Karabük’ün sanayicileri, Karabük’ün işadamları ve Karabük’ün eşrafında…

            Sonuç itibarıyla bir yönetim kuruldu fakat, Karabükspor’un ekonomik  tablosu hiçte parlak değil…  Bu olumsuz tablonun içinden çıkılması için,  katkı ve destek vermeleri lazım.

             Allah daha çok versin, kazançlarını ali etsin. Fakat  Karabükspor’un bu zor günlerinde sadece temenni ve iyi dilek sunmalarının ötesinde maddi temelli destekler vermeleri gerekiyor değil mi ?

              Bu işi sadece Sayın Şahin’in sırtına yüklemek doğru değil, değil mi ? Onlar da kendilerine yakışanı yapacaklardır mutlaka.

            Karabüklüler de bundan sonra daha çok , daha fazla maçlara katılarak takımın moral ve motivasyonunu arttıracaklardır zaten.

                  Yani Karabüklü olan, Karabük’te yaşayan, ekmeğini, aşını Karabük’ten kazanan herkes, kendi ağırlığınca takımı desteklemelidir, değil mi ?

Not: Bu yazı 12 Aralık 2017 Tarihli Karabük FARKLI Gazete’deki köşemizde yayınlanmıştır.

Vergili’den Atatürkçülük Açıklaması…

REFİK POLAT’IN;  İLK UYGULAMALARINDAN BİRİ…

Okan Küçük Yorumluyor…MEHMET ALİ ŞAHİN, YİNE KRİZİ ÇÖZDÜ.ŞAHİN OLMASAYDI, BU MESELE Ç Ö Z Ü L E M E Z D İ . NEREDEYDİ  O MİLYONLAR KAZANAN KARABÜK’ÜN ANLI ŞANLI İŞ ADAMLARI ? YAPANIN YANINA KAR KALMAYACAK DEĞİL Mİ ?

Karabük’te Trafik Kazası : 2 Ölü, 1 Yaralı

                                     

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle