Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…TİMURÇİN SAYLAR , TSO BAŞKAN ADAYI OLUR MU ?  ALTINÖZ’E ELEŞTİRİLER GELMEYE BAŞLADI.  ALTINÖZ’E YAPILAN BAŞLICA ELEŞTRİ. SAYLAR VE EKİBİ HİÇ DURMADILAR Kİ, HEP  BİR KOŞUŞTURMACA İÇİNDEYDİLER…

Okan Küçük | 22 Ekim 2017 | Genel A- A+

                         

Okan Küçük Yorumluyor… TİMURÇİN SAYLAR , TSO BAŞKAN ADAYI OLUR MU ?                       

                           

Karabük’te birden bire  Ak Parti İl Başkanlığı görevinden istifa ederek,  aktif siyaseti bıraktı Sayın Timurçin Saylar.

 İstifa süreciyle ilgili perde arkası konular hala konuşuluyor, konuşuluyor ama artık o konuları açmanın çok manası da kalmadı…

 Özetle Saylar;  istifa etti ve parti başkanlığını bıraktı. Peki,  acaba  başka bir kurumda  olmayı düşünür mü acaba ?

 Yani,  başka kurum  derken  başka bir partiden hele hele Akşener’in kuracağı partiden falan bahsetmiyoruz tabi. Başlıkta yazdığımız gibi açık bir şekilde Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Seçimlerinden söz ediyoruz.

 Tabi , TSO Seçimleri 2018 yılına bırakıldı. Nisan – yada Mayıs aylarında Oda seçimlerinin yapılması planlanıyor , şimdilik.

 Ekstra bir OHAL vb durum olmazsa 2018’ Nisan – Mayıs seçimler yapılacak. Timurçin Saylar, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı olarak   odanın yapısını, işleyişini ve yapılması gerekenleri iyi bilen bir isim.

                Acaba TSO seçimlerinde Başkanlık için aday olur mu ? Aday olmayı düşünür mü ? Bizim duyduğumuza göre siyasette bu konuya, olası adaylığı sıcak bakıyor…

Yani siyasette Sayın Saylar’ın olasi TSO Başkanlığı adaylığını destekliyor. Daha  zaman var ama bakalım süreç neler getirir.

 Şimdilik böyle bir adaylığa ve olası TSO Başkanlığına pek sıcak bakmadığını duyuyoruz Saylar’ın. Siyasete de  o anlamda teşekkür ettiğini, düşünmediğini belirttiğini ticaretine yoğunlaşacağını, ticaretine döneceğini söylediğini duyuyoruz ama zaman neler gösterir bilemiyoruz.

                Sizce Timurçin Saylar; TSO  Başkanlığında güzel ve aönemli hizmetlere imza atar mı ve sözün özü TSO Başkanlığına aday olmalı mı ?

 ALTINÖZ’E ELEŞTİRİLER GELMEYE BAŞLADI. YA BİR DURUN DAHA YENİ BAŞLADI GÖREVE ALTINÖZ. HALA TAM OLARAK BAŞLAMADI BİLE…

 Karabük’te Timurçin Saylar’ın istifasının ardından  gelişen adaylık süreci İsmail Altınöz’ün Ak Parti İl Başkanı olmasıyla sonuçlandı  bildiğiniz gibi.

 Sayın Altınöz,   ilk basın toplantısını Ak Parti İl Başkanlığında gerçekleştirdi.  Aday olanlara da teşekkür ederek önemli bir mesaj verdi. Görev bana verildi ama parti de , dava da hepimizin, dedi.

                Tabi koltuğa otursa da henüz göreve tam olarak başladı denilemez. Bir kere yönetim kurulu yenilenecek, değil mi ?

 Hali hazırda Şubat’ta yapılacak kongreye kadar mevcut yönetimle yola devam edecek. Hukuken bundan başkası mümkün değil.

 Hem mevcut yöneticiler de dün de ifade ettiğimiz gibi koltuklara yapışıp kalmadılar, aksine istifalarını Başkan Altınöz’e sundular.

 Yani Türkiye şartlarında pek te alışık olmadığımız bir duruş sergilediler. ( Kimse üzerine alınmasın da hani Türkiye’de pek istifa kurumu yoktur, ya ne vardır istifa değil istifade vardır değil mi ?)  Fakat buna rağmen hukuken yeni yönetim Şubat’taki seçimle gelene kadar bu yönetim işbaşında olacak.

 Yani, şu an Altınöz, tam olarak göreve başlamış değil. Onun için eleştiriler için çok erken. Fakat burası da Karabük’se ne mümkün susmak, beklemek, hemen her mecra da , ilden , ilçeye, köye, mezraya söylemler, söylentiler, eleştiriler, çekiştirmeler  çoktan başladı, durur mu ?

                      ALTINÖZ’E YAPILAN BAŞLICA ELEŞTRİ…

 Hani daha yeni, çiçeği burnunda yeni Başkan’a yapılan eleştirilerin en çok öne çıkanı şu. İlinden, ilçesinden, köyünden, mezrasından sayın ve de değerli Karabüklüler diyor ki, “Yav bu Başkan önceki Başkanlar’dan Cumhur Ünal ile çalıştı, Ömer Ayar ile çalıştı ( Ayar ile anlaşmazlığa düştüler de istifa etmişlerdi Merkez İlçe’den) Sonra Timurçin Saylar ile çalıştı ki Başkan Yardımcısı olarak çokta aktifti.

 Şimdi 3 dönem  ve özellikle Saylar döneminde neyi önerdi, hangi fikri getirdi de yapmadılar. Karabük için hangi önerisini kaale almadılar? Varsa böyle bir şey çıkıp açıklasın…

 Yok, varsa bildiği yıllardır söylemedi de sakladı mı ? Bunlar olamayacağına göre madem Ak Parti Genel Merkezi bir şekilde Timurçin Saylar’ın istifasını kabul etti de neden faklı birinii denenmemiş birini değil de zaten yönetimde olan  birini aldı başa getirdi ? deniliyor.

 Karabük’te yer yer ve kısmen bir Saylar karşıtlığı varsa, aynı karşıtlık Altınöz içinde geçerli, diyorlar. Saylar, neden istifa etti o zaman devam etseydi, diyorlar…

 Yani , Yüce Karabüklünün eleştrileri çeşitli ama ana düzlem bu şekilde. Farklı olan değil aynısı geldi, farklı ne olacak ki o zaman üzerinde yoğunlaşıyor eleştiriler.

                    DURUP  BEKLEMEK LAZIM, BİZE GÖRE.

 Tabi bu yukarıdaki eleştirileri yapanların geneli Saylar ve ekibini başarılı bulmayanlar arasından geliyor. Saylar ve ekibi başarılı mıydı, başarısız mıydı bu kişiye göre değişebilir.

  Öncelikle şunu söyleyelim. Daha yeni koltuğa oturmuş, göreve gelmiş birinin eleştirilmesi için çok erken davranıyor bazı hemşehrilerimiz.

Süreç bir olgunlaşsın, yönetim bir oluşturulsun, yola bir tam olarak çıkılsın bakalım anca ondan sonra yapacağı eleştirisi olan yapmalı. Şimdi en başından bu çok haksızca olur, bana göre.

 SAYLAR VE EKİBİ HİÇ DURMADILAR Kİ, HEP  BİR KOŞUŞTURMACA İÇİNDEYDİLER, DİYENLER VAR.

 Ayrıca Saylar ve ekibini başarısız değil , oldukça başarılı bulanlar var. Hatta bu istifa kesinlikle yanlıştı Saylar başkanlığında yönetimde tüzük gereği yapılacak değişiklikle birlikte  çok daha iyi  sonuçlar alınabilir, diyenler var tabi.

 Bu ekip ve bu Başkan çok değerli işler yaptı. OSB’deki yatırım çalışmaları bunların en önemlilerindendir. Saylar Başkanlığında ki yönetim bir çok seçim süreci geçirdi, kongreler yaptı,  genel seçimler gördü , Cumhurbaşkanlığı seçimi  geçirdi, 15 Temmuz’u geçirdi, Başkanlık  referandumu geçirdi.

      Yani bir oturamadı adamlar, öyle metal yorgunluğu falan da yok, çalıştıkça bilendiler. Bilendikçe güçlendiler, çelikleştiler… Bu kadar aksiyon, hareket ve devinim içinde koşturdukça koşturdular da  tam ustalaştılar, tam biraz da nimetini belki yaşayacakları zamanlar gelmişken kenar da kalmış oldular.

        Yanlış olmadı mı bu ? Hep cefayı çektiler , hep sıkıntılı zamanlarda partiyi, mücadeleyi bırakmadılar da bugün olması gereken olmadı, diyenler var. 

 Yani ne diyelim. İstifaya zorlanmadan, kendi isteği ile istifa ettiğini açıkladı Başkan Saylar. O zaman istifa etmeden önce yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla istifa düşüncesini paylaştı mı ? Onların görüşlerini aldı mı , bilemiyoruz.

                 Ya da istifa etmeden önce Ak Parti Genel Başkanı da olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme talep etmediği söyleniyor, böyle bir talepte  bulunmadan neden istifa yolunu tercih etti, bilemiyoruz.

 Yani bilinçli bir şekilde  kendi isteğiyle yapılmış bir istifa olduğunu açıkladı Başkan Saylar. Hal buysa  ve yönetim kurulundaki arkadaşlarından da fikir alarak istifasını verdiyse diyecek bir şey yok.

 Yani 3 yıl içindeki koşuşturmalar, kongreler, seçimler, referandum, 15 Temmuz süreci vs. boşuna yorulmuş değiller, kendileri bile isteye istifa ettiğine göre değil mi ?

 Hem geçti gitti bile ,kim kime ne dese boş bu saatten sonra değil mi ? Sonuçta kimse zamanı geri getiremez ve siyaset uzun soluklu ve hep ileriye dönük bir icraat biçimi yani…

Not: Bu yazı 18 Ekim 2017 Tarihli Karabük FARKLI Gazete’deki köşemizde yayımlanmıştır.

*

 

Bu haber 9.972 kere görüntülendi

               

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle