Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor…VERGİLİ, KARABÜK’ÜN ABİSİ OLDU.

Okan Küçük | 08 Nisan 2019 | Genel, Okan Küçük A- A+

               Karabük merkez belediye olarak değerlendirildiğinde Başkan Vergili’nin 3. dönemi artık net olarak gösteriyor ki, Rafet Vergili, Karabük’te Abi konumunda. 31 Mart 2014 seçimlerinde 2. dönemi büyük bir farkla kazandığında “MHP’yi Karabük’ten kimse silemez, artık.” demişti Başkan Vergili. Gelinen sürece bakıldığında az bile söylemiş, bırakın Karabük merkez’den  silinmesini Yenice, Yortan ve Eskipazar’da MHP’nin oldu. Bildiğin Ak parti silindi… Bir kale konumundan bugünlere gelindi…                                                 Malum Sayın Mehmet Ali Şahin, Karabük’ün içinden çıkmış, Başbakan Yardımcılığı, Bakanlık, TBMM Başkanlığı, Ak parti Genel Başkan Yardımcılığı yapmış yani önemli  devlet görevlerinde bulunmuş bir devlet adamı olarak Karabük’ün hamisi, Ağabeyi konumunda…  Tabi şimdilerde birileri arkasından atıp tutuyor ama karşılaştıklarında 2 gömlekli ceketlerinde 5. düğme arıyorlar iliklemek için…Neyse… Sonuç itibarıyla şimdi çok daha açık ve net olarak görünüyor ki, Sayın Rafet Vergili’de Karabük’te ciddi bir denge merkezi ve Sayın Şahin’in ardından Karabük’ün abisi konumunda…

           Şimdi bu Abilikte öyle bedava olmuyor. Başkan Vergili’nin yükü ve sorumlulukları da ağır. Öncelikle Safranbolu ilçemiz ve ardından tüm ilçelerimizdeki belediye başkanlarına da abilik yapması ve Karabük merkezle birlikte ilçelerle de  organize/ ortak  projeler geliştirmesi, onlara  parti ayırmadan destek vermesi, yol göstermesi gerekiyor .Kaldı ki, Yenice, Yortan ve Eskipazar da zaten partidaşları başkan seçildi. Ama yine söylüyoruz. Herkesimin oyuyla yeniden başkan olan Vergili, parti ayırımı yapmadan diğer başkanlarla ortak projeler geliştirmeli, onlara abilik yapmalı. Zaten icraalarında partidaşlık yapan biri değil, hizmet odaklı bir anlayışın uygulayıcısı kendisi.Karabük bu görevi ona vermiş oldu Karabük merkeziyle ve ilçeleriyle hepimizin çünkü.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle