Hoşgeldiniz  

Okan Küçük Yorumluyor… VERGİLİ’NİN PROJELERİ… VE OLUMLU-OLUMSUZ TEPKİLER…

Okan Küçük | 29 Ocak 2019 | Genel A- A+

          

          Karabük Belediye Başkanı ve MHP Adayı Rafet Vergili’ projelerini Büyük Kulüp’te tanıtmış ve  salonun alt katı- üst katı her tarafı dolmuştu. Belediye kaynaklarının verdiği bilgiye göre Bin 500 kişilik bir katılım vardı. Başkan Vergili’nin projeleri salonda büyük alkış almış ve katılımcılardan tam not almıştı.

          Tabi Karabük’te de o projeler olumlu- olumsuz konuşulmaya başlandı. En çok konuşulan konular arasında başta kesintisiz ulaşım projesi olmak üzere diğer bazı projeler için  konunun devlet kurumu olan muhataplarıyla  uyumun yakalanıp yakalanamayacağı oluşturuyor bize gelen görüşlere göre.

          Yani bir taraf Başkan Vergili  her projesini sorunsuz yerine getirir derken, başkaları  diyelim, diğer taraf diyelim onlar da, geçmişte yapmadığı projeleri var Kartaltepe Kentsel Dönüşüm, DDY Arazisi projesi vb. gibi projeler neden yapılamadı, peki bu projeleri ve yeni projeleri yaparken  ilgili devlet kurumlarıyla uzlaşabilecek mi diyorlar…

                 Yani bir taraf Cumhur İttifakı var zaten ve bu ittifak seçimlerden sonra da devam edecek bir ittifak,  onun için Başkan Vergili’nin projeleri dolaylı olarak iktidarında projeleri gibi olacak, bu noktada tüm kurumlar ciddi bir destek ve uyum içinde olacaktır derken, diğer taraftakiler iktidarın Karabük Belediyesini alın talimatıyla gönderdiği bir aday ver iken, ve yakında açıklanacak projeleri göreceksiniz hepsinin tek tek hesabı kitabı yapılmış, Karabük’ün yüzünü değiştirecek projeleri olacağını göreceksiniz, bu projelerin kimisi zaten devlet destekli projeler ve bunları da ancak Burhanettin Hoca yapabilir diyor…

          Özet ile bir taraf Başkan Vergili, Kent Meydanı, Battı- Çıktı, Yürüyen merdivenler, asansörler, mahalleleri birbirine bağlayan köprüler, SYM’ler, parklar, vs. vs. bir çok hizmetle Karabük’ün yüzünü değiştirdi, Karabük’ün şehir görünümüne taşınmasında ciddi emekler verildi. Yapılan hizmetler saymakla bitmez, daha yenilerini eksik kalanları ve daha iyilerini yine Başkan Vergili kesinlikle yapar diyor.

          Diğer taraf Karabük’te 10 yıllık bir kayıp var. Başkan Vergili 1 dönem varım diyerek geldi,2 dönem yaptı 3. Dönem de aday oldu. . Artık değişimin vakti geldi. Karabük Üniversitesi başarısına baksınlar, Karabük Belediyesinin nasıl parlayacağını hesap etsinler, diyor.

          Yani vatandaşlar kendi adaylarına tam destek verme noktasında hareket ediyor ve o yönde görüş ifade ediyorlar. Biz de tarafların görüşlerini yazıyoruz. Vatandaşların kendilerini seçimin sıcak atmosferine yavaş yavaş kaptırmış durumda olduğunu görüyoruz. Hatta görüştüğümüz kişilerden bazıları kendilerine göre karşı tarafı  eleştirirken, hakaret yolunu seçebiliyorlar. Bu tarz tepkiler hiçbir taraf için doğru olamaz. Onlara da Karabüklülere de şunu söyleyebiliriz. Evet, seçimin bir sıcak havası olacaktır. Vatandaş etkilenecektir fakat, seçimlerde vatandaşın görevi projelere bakıp, hangi tarafın yeterliliğine inanıyorsa, hangi tarafın projelerine inanıyorsa sandıkta o tarafı desteklemektir. Başkaca olumsuz söylem vb. gibi durumların hiç gereği yok, yani.

          Sonuçta hayırlı hizmetleri kim yapacaksa o kazansın inşallah. Hem 31 Mart’ta seçim bitecek, birçok yarışan kaybedecek ve bir kişi kazanacak. Ondan sonra ne mi olacak  her seçimde söylendiği gibi “Seçim bitecek, geçim başlayacak…”Aslında odak noktası , ve bam teli bu kısım, kendinizi herhangi bir taraf çok da kaptırmayın bence  yani.

          Not: Bu Yazı  28 Ocak 2019 Tarihli Karabük FARKLI Gazete’deki köşemizde yayımlanan yazının bir kısmından alıntıdır.

Karabük Ajans 78 Yayını olan Demir Çelik Dergisi İçin Aşağıdaki Görsele  Tıklayınız.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle