logo

Okul Bahçelerinin Yeni Kahramanları

12 Ekim’den itibaren de tüm ilkokul, köy okulları, 8. sınıf, hazırlık sınıfları, 12. sınıflar ve özel eğitim öğrenciler için yüz yüze eğitim başlayacak. Daha evvel olduğu gibi her şeyin başı sağlık dolayısıyla maske, tedbir ve mesafeye dikkat ederek yeni süreci hep birlikte yürütülecek.  

Millî Eğitim Bakanlığı Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun değerlendirme kriterleri doğrultusunda, bilimsel veriler ışığında çocukların faydasını önceleyen bir yaklaşımla hareket ediyor. Yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında, öğrencilerin, okullarda uygulanması gereken COVID-19 tedbirleri konusunda farkındalık kazanması için hazırlanan 4 kamu spotu televizyon kanallarında yayımlanmaya başladı. Videolarda, COVID-19 sürecinde okullarda dikkat edilmesi gerekenler Ayşenur, Mert, Burak ve Almila adlı öğrenciler tarafından anlatılıyor. 

Doğru maske takma, fiziki mesafe, ellerin 20 saniye boyunca yıkanması ve ortak kullanılan eşyaların temizliğinin öneminin vurgulandığı videolarda; sınıfların havalandırılması, oyun oynamak ve sohbet etmek için havadar alanların tercih edilmesi gibi konularda uyarılarda bulunuluyor.

Öğrencilerin güvenli bir şekilde okula yeniden devamını sağlamak amacıyla hazırlanan kamu spotlarında; öğrencilerin COVID-19 riskinden korunmaları için okula gelirken ve okulda kaldıkları süre boyunca el yıkama, maske, sosyal mesafe, sınıfı havalandırma, temassız oyun oynama gibi temel önlemlere yer veriliyor. Kamu spotlarında ayrıca öğrencilerin fizyolojik sağlığının yanında ruh sağlığı da gözetilerek öğrencilerin okulda uyması gereken kurallar, eğlenceli animasyon karakterler aracılığıyla anlatılıyor. 

12 Ekim’den itibaren de tüm ilkokul, köy okulları, 8. sınıf, hazırlık sınıfları, 12. sınıflar ve özel eğitim öğrenciler için yüz yüze eğitim başlayacak. Daha evvel olduğu gibi her şeyin başı sağlık dolayısıyla maske, tedbir ve mesafeye dikkat ederek yeni süreci hep birlikte yürüteceğiz.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ