logo

Okul Öncesi Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ Başkanlığında, Müdürlük Yöneticileri ve Merkez İlçe Okul Öncesi Öğretmenlerinin katılımıyla çevrimiçi “Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Modaratörülüğünü Temel Eğitim Şube Müdürü Ahmet KABADAYI’nın yaptığı toplantıda gündeme dair konular üzerinde değerlendirmelerde bulunulurken, müstakil anaokullarında yüz yüze eğitim ve okul öncesi öğrencilerine yönelik uygulamalar ile yaşanan sorunlar gibi birçok konu ele alındı.

“Tüm Eğitim Kademelerinde Eğitim-Öğretime Hazırız.”

Toplantıda genel değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, bireyin gelişimindeki etkisi nedeniyle erken çocukluk eğitiminin önemine değinerek: “Erken çocukluk eğitimi; çocukların sosyal, duygusal, bilişsel, dil ve motor gelişimini azami düzeyde destekleyen ve yaşam boyu iyi olma hâline katkı sağlayan bir eğitim kademesidir. Siz değerli öğretmenlerimizin bu dönemde sunduğu nitelikli eğitim hizmeti, tüm eğitim sisteminin en önemli basamağıdır. Covid-19 salgını sebebiyle hassas dönemden geçmekteyiz. Salgına karşı önlemler kapsamında okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, personelimiz hummalı bir çalışma sarf ederek İlimiz genelinde tüm okullarımız “Okulum Temiz Belgesi”ni aldı. Okul ziyaretlerimizde eğitimin her kademesinde eğitim-öğretime açılmaya hazır olduğuna şahit oluyoruz ve sizlerde bunu görüyorsunuz. Müstakil anaokullarımızda yüz yüze eğitim başarılı bir şekilde devam etmektedir. Her şey kontrollü ve planlı gidiyor.” dedi.

“Eğitim İşi Gönül İşidir.”

Konuşmasının devamında, okul öncesi eğitimde başta aile, okul ve çocuğun yakın çevresi olmak üzere tüm paydaşların birbirleriyle olan etkileşimlerinin sağlanmasının son derece önemli olduğunu dile getiren AKBAŞ: “İlçe ve okul yöneticilerimizle sık sık toplantılar gerçekleştirerek gündemi değerlendiriyoruz. Ortada bir sorun var ise istişare ederek ortak çözüm yolu buluyoruz. Toplantılarımız çok verimli geçiyor. Sizlerin ve öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutmak için çeşitli faaliyetler ve projeler gerçekleştiriyoruz. Her şey siz değerli öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz için. Bu işler el birliği, iş birliği ve gönül birliği ile olur. Eğer bunu sadece resmî görev çerçevesinde yapmaya çalışırsak emin olun eksik, zayıf ve kimsesiz kalır. Bunun önüne geçebilmek için de hep birlikte çocukların gözündeki pırıltıyı artırmak, ışıklarını yükseltmek ve yüceltmek için koşar adımlar çalışmaya devam etmemiz lazım. ” ifadelerine yer verdi.

“Çocuğun Olduğu Her Yerdeyiz.”

Uzaktan eğitime erişemeyen öğrenciler için ayrıca çalışma sürdürüldüğünü belirten AKBAŞ: “İlimizin her mahallesinde hizmet veren okulumuzda uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilerimiz için EBA Destek Noktalarımız oluşturuldu. Öğrencilerimiz bu destek noktalarını faal olarak kullanmaktalar. Öğrencilerimizin tablet bilgisayar ihtiyacı noktasında da okullarımız kendi çalışmalarını sürdürüyor. Bazı okullarımızın idareci ve öğretmenleri de öğrencilerimizin tablet bilgisayar ihtiyaçlarının giderilmesine destek verdiler. Yine Karabük’ümüzün hayırsever iş insanları ve sanayicilerimiz tablet bilgisayar ihtiyacı noktasında destek vereceklerini bildirdiler. İnşallah en yakın süre içerisinde uzaktan eğitime erişemeyen öğrencimiz kalmayacak. Ayrıca Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme Genel Müdürlüğü’nün 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik hazırlamış olduğu tüm örnek beceri temelli sorular Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Birimi tarafından fasikül haline getirilerek uzaktan eğitime erişimde sorunlar yaşayan öğrencilerimizin hizmetine sunuldu. Bu tür çalışmalarımız devam edecektir. ” diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürü konuşmasın ardından öğretmenler söz alarak fikir ve görüşlerini, bu süreçte yaptıkları etkinliklerden bahsederek, dilek ve temennilerini aktardılar. 

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, toplantıya katılım sağlayan yönetici ve öğretmenlere teşekkür edip, çalışmalarında başarılar dileyerek toplantıya son verildi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ Başkanlığında, Müdürlük Yöneticileri ve Merkez İlçe Okul Öncesi Öğretmenlerinin katılımıyla çevrimiçi “Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ