logo

“OKUL-SANAYİ İŞBİRLİĞİ” Protokolü İmzalandı

Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Karabük Ticaret ve Sanayi Odası arasında “OKUL-SANAYİ İŞBİRLİĞİ” protokolü imzalandı.  

08.01.2021Cuma günü Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet MESCİER arasında imzalanan protokol ile; Mesleki eğitimde yenilikçi yöntemleri uygulayarak bölgede bulunan dezavantajlı grupların mesleki eğitim ile sosyal, ekonomik hayata katılımlarını artırmak; işgücü piyasanın gereksinim duyduğu vasıflı elamanları yetiştirmek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, “Güçlü Türkiye İçin Mesleki Eğitim” felsefesini ve 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için öğrencilerin, çırakların ve kursiyerlerin mesleki yeterliliğini artırarak, 10. Kalkınma Planı’nda belirtilen, nitelikli insan gücünün oluşturulması ve 11. Kalkınma Planı’nda belirtilen işgücü piyasasında ara eleman değil “aranan eleman” olmalarına katkı sağlamak hedefleriyle öğrenci, çırak ve kursiyerlerin eğitilmesi, işe yerleştirilmesi ve istihdamı, eğitimden üretime mesleki ürünler sergisinin yapılması faaliyetlerinin yürütülmesi yeni teknik ve yöntemlere dayalı atölye kurulmasını deneyim paylaşımını ve istihdam odaklı işbirliğini kapsamaktadır.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Karabük Ticaret ve Sanayi Odası arasında “OKUL-SANAYİ İŞBİRLİĞİ” protokolü imzalandı.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ