logo

Okul Servis Araçları Denetlendi

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçedeki taşıma kapsamındaki okulların öğrencilerinin taşındığı okul servis araçlarının denetimi yapıldı. Şube Müdürü Ayhan Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirilen denetimlerde okul servis araçlarının mevzuata uygun olup olmadıkları ve covid-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığı kontrol edildi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada, taşıma kapsamındaki öğrencilerimizin köylerinden okullarına gidiş gelişlerini sağlayan okul servis araçlarında başta covid tedbirleri olmak üzere gerekli kurallara ve şartlara uyulduğunu, servis şoförlerinden özellikle maske, mesafe ve hijyen konularında hassas olmalarının istendiğini, denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığını ifade etti.

Amaçlarının öğrencilerin güvenli ve rahat ortamda yolculuk yapmalarını sağlamak olduğunu belirten Hasan Gümüş, denetimde görev alan komisyon üyelerine ve okul servis araçlarının şoförlerine teşekkür etti ve çocuklarımızın trafik güvenliğine yönelik bu tür denetimlerin belirli aralıklarla devam edeceğini söyledi.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçedeki taşıma kapsamındaki okulların öğrencilerinin taşındığı okul servis araçlarının denetimi yapıldı.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ