logo

Okul Yöneticisi ve Öğretmenlere yönelik Konulu Online Seminer Verildi

Karabük’te okul yöneticisi ve öğretmenlere yönelik Youtube kanalı üzerinden Karabük Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Çağatay KILINÇ tarafından “21. Yüzyılda Eğitim: Yeni Bir Okul Teorisine Doğru” konulu online seminer verildi. 

Youtube kanalı üzerinden canlı gerçekleştirilen seminer İl Millî Eğitim Müdür V. Nevzat AKBAŞ’ın Ali Çağatay KILINÇ’a okul yöneticisi ve öğretmenlerine yönelik düzenlenecek eğitim için teşekkür etmesi ile başladı. 

Okul yöneticileri ve öğretmenlere de hitap eden İl Millî Eğitim Müdür V. Nevzat AKBAŞ: ” Öncelikle online seminerimize hepiniz hoşgeldiniz. Pandemi sebebiyle geçirdiğimiz olumsuz süreç boyunca fedakârca ve büyük bir azimle çalıştınız, çocuklarımızın bu negatif dönemden etkilenmemesi ve eğitim boyutunda daha iyi noktalara gelmesi için elinizden gelen gayreti azami seviyede gösterdiniz, bu sebeple emeğiniz ve alın teriniz için teşekkür ederim. 

Millet olarak salgın süreci psikolojisi içerisinde herkes kendi alanında mücadele vermeye başlamıştır. Bizler de eğitim camiası olarak eğitim-öğretim faaliyetlerimizi devam ettirmek adına çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu süreçte her zaman öğrenci, veli, öğretmen ve idarecilerimize destek olduk ve destek olmaya da her zaman devam edeceğiz. 

Değerli meslektaşlarım, koronavirüs yaşam alışkanlıklarımızda çok önemli değişikliklere yol açmıştır. Bunların içerisinde en önemli değişiklik ise hiç şüphesiz uzaktan eğitime geçilmesidir. Başlangıçta bu yeni sisteme uyum sağlamak; velileri, öğrencileri koordine etmek ve bilgilendirmek; bir düzen kurmak zaman almıştır. Karabük olarak hem Yöneticilerimiz/Öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz bu süreçte ellerinden gelen özveriyi en üst seviyede gösterdiler. 

Hafta sonu gerçekleştirilecek LGS Sınavında ve 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS Sınavlarında görev alacak yönetici ve öğretmenlerimizin aynı hassasiyetle hareket etmeleri, hijyen ve mesafe kurallarına riayet etmeleri büyük önem arz etmektedir. 

Her zaman olduğu gibi bu sancılı dönemde de eğitim süreçlerine pozitif bir motivasyon sağlamak ve olumlu bir ivme kazandırmak için Doç. Dr. Ali Çağatay KILINÇ gibi akademisyenlere ihtiyacımız olmuştur. Bu bağlamda bizlerden desteğini esirgemeyen Doç. Dr. Ali Çağatay KILINÇ’a çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim. 

Son olarak şunu ifade etmek istiyorum; Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm meslektaşlarımıza inanıyor ve güveniyoruz. Çocuklarımızın her zaman yanında olduğunuzu biliyoruz. Hepinize teşekkür eder, hayırlı akşamlar dilerim. ” dedi.  

Okul yöneticisi ve öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen seminerde Doç. Dr. Ali Çağatay KILINÇ tarafından sanayi toplumu, pandemi süreci,  eğitimde teknoloji ve teknoloji okur yazarlığının önemi, uzaktan eğitimde fırsat ve imkan eşitliği, eğitimin tanımı, yeni okul teorisi ve öğretmenin mesleki gelişimi konularında geniş kapsamlı bilgilendirmede bulunuldu. Seminer Okul yöneticisi ve öğretmenlerin Ali Çağatay KILINÇ’a yönelttiği soruların cevaplandırılmasının ardından sona erdi.   

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ