logo

Okula Giriş ve Çıkışlar Denetlendi

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ ve Müdürlük Yöneticileri tarafından Merkez İlçe Okullarının öğrenci giriş ve çıkış saatlerinde denetim gerçekleştirildi.

Denetimler sonucunda, “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” kapsamında okullarımızın hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon risklerine karşı tedbirlerin alındığı ve kılavuzda belirtilen hususlara harfiyen uyulduğu gözlemlendi.

Hijyen Kılavuzuna göre yapılan çalışmaların salgına karşı yol gösterici olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, Okul bahçesinde ve dışında sağlıklı, temiz, güvenli okul çevresi koşullarının sağlandığını, öğrenci ve velilerimizin hijyen kurallarına riayet ettiğini ifade ederek , “Öğrencilerimizin sınıfta, ders arasında, ortak alanlarda, lavabolarda ve bir çok yerde uyması gereken kurallar öğretmenlerimizin eşliğinde sağlıklı bir şekilde uygulanıyor. Öğrencilerimiz bu konuda oldukça bilinçli. Okula giriş ve çıkışlarda da aynı titizlikle uygulandığını velilerimizin ise okul dışında belirlenen alanlarda öğrencilerini beklediklerini gözlemledik.” dedi.

Okul güvenliğinin, öğrencinin ve diğer okul personelinin okula gitmek amacıyla evinden ayrılması anından başlayarak tekrar evine gelinceye kadar geçen tüm aşamaları kapsayan bir süreç olduğunu vurgulayan AKBAŞ, İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde bir çalışma yürüttüklerini söyledi. 

Her şeyin kontrol altında olduğunu ve belirli bir plan çerçevesinde hareket edildiğine değinen AKBAŞ, ” Kıymetli öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği için özverili çalışan okul personeline, güvenlik görevlilerine ve okul dışında bekleyerek sosyal mesafe kurallarına uyan saygı değer velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Merkez İlçe Okullarının öğrenci giriş ve çıkış saatlerinde denetim gerçekleştirildi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ