Hoşgeldiniz  

Okullarda İnceleme Ziyaretleri Sürüyor

Okan Küçük | 27 Temmuz 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

               Okulların yeni ders yılına hazırlık çalışmalarının yerinde görülmesi, ihtiyaç fazlası malzemelerin ihtiyaçlı okullarda kullanımı, devlet malının bakımı ve korunması, miadını doldurmuş olsa dahi demirbaş eşyaya ihtimam gösterilme durumu, yapılan tadilat, onarım çalışmalarının takibi ve acil bakım onarım ihtiyaç durumlarının yerinde görülmesi için ildeki tüm okullar da İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerince inceleme ve denetimler gerçekleştiriliyor.

             İl Millî Eğitim Müdürü Ali KÖSE’nin de bazı okullarada iştirak ettiği incelemeler Merkez İlçede eğitim öğretim sorumlusu Müdür Yardımcısı Nevzat AKBAŞ ve Şube Müdürü Mehmet ÖZDEMİR koordinasyonunda Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürlerinin de katılımı ile gerçekleştiriliyor. 

Konuya ilişkin olarak İl Millî Eğitim Müdürü: “ Yeni ders yılına daha kusursuz eğitim ortamlarında girmek için çalışıyoruz. Bir amacımız da devlet malının bakımı ve korunması hususunda var olan farkındalığı daha da artırmaktır. Kamu malının hurdası olmaz. Miadını doldursa dahi kamu malına yoğaltılıncaya, satılıncaya kadar yeni imiş gibi ihtimam gösterilmelidir. Bu hususa özellikle dikkat ediyoruz. Bu eğitimin ta kendisidir. Öğrenci tertibi, düzeni, estetiği, kamu malının değerini okulda öğrenmeli, kişisel eşyasının da kamu malı olduğu bilincinde olmalıdır. ” dedi.  

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle