logo

“Okulum Temiz Belgesi”

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme” iş birliği protokolü kapsamında “Okulum Temiz Belgesi”ne başvuran ve belge almaya hak kazanan 16 okulumuza belge töreni düzenlendi. 

Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevi ve ASO salonunda gerçekleştirilen törene İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan GÜMÜŞ, Şube Müdürü Özkan İNCE ve “Okulum Temiz Belgesini” almaya hak kazanan okul müdürleri katıldı.

Program İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Uzmanı Hakan TAŞÇI’nın “Okulum Temiz” belgesi hakkında genel bilgilendirme yapması ile başladı. Daha sonra İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan GÜMÜŞ’ün konuşmasıyla devam etti.

GÜMÜŞ; “Eğitim kurumlarımızda hijyen ve enfeksiyon alanlarında uzmanlaşan denetim personelleri aracılığı ile, eğitim kurumlarımızın kılavuzda belirlenen şartlara uygunluğu denetlenerek gerekli değerlendirmeler yapılmıştır. Bu değerlendirmeler ve raporlamalar neticesinde kılavuza uygun şekilde eğitim kurumlarımız belge almaya hak kazanmışlardır. Belge alan eğitim kurumlarının kalite standartlarını sürdürmeleri için gereken izleme ve rehberlik çalışmaları sürdürüleceğini belirtti. Saha çalışmaları tamamlanan ve belge almaya hak kazanan 16 okulumuza bu gün belgelerini teslim ediyoruz. Belge almayan okullarımız süreçle ilgili, başvurularını tamamladılar, en kısa sürede diğer okullarımızda belgelerini alacaklardır. Hedefimiz Safranbolu’da bu belgeyi almayan okulumuzun kalmaması dedi. Bu süreçte geleceğimiz olan öğrencilerimiz için gerekli her türlü tedbirleri alıp hayata geçiren kıymetli okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından tören İlçe Millî Eğitim Müdürü tarafından Okul Müdürlerine “Okulum Temiz” belgelerinin verilmesiyle ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

“Okulum Temiz” Belgesi okulların, Bakanlığın eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme kontrol kılavuzu şartlarına uygun olduğunu en önemli göstergesi bir nevi tescilidir.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme”

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ