Hoşgeldiniz  

Orman Memurları Çam Nöbetinde

Okan Küçük | 27 Aralık 2017 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

 

Orman muhafaza memurları, yılbaşı öncesinde ormanlık alanlarda çam ağacı kesimini önlemek için çam nöbetine başladı.
Karabük Orman İşletme Müdürü Rıfat Ataş, yılbaşı dolayısı ile ormanlık alanlarda denetimleri sıklaştırdıklarını ifade ederek, müdürlük olarak vatandaşlara hem kesimleri önlemek hem de fidan dikimini arttırmak amacı ile çam fidanı dağıttıklarını söyledi.
Karabük Orman İşletme Müdürlüğü, yılbaşında çam ağacı kıyımını engellemek için ormanlık alanlarda denetimlerini arttırdı. Orman muhafaza memurlarının adeta çam nöbeti tuttuğu kırsal alanlarda ağaç kesmek isteyenlere yönelik yapılan çalışmalarda çok sayıda personel görev aldı. Yılbaşı çamı isteyenlerin orman alanda yeni dikilen fidanları kesmek istemesi sonucu orman muhafaza memurlarından oluşan timler, ormanlık alanları karış karış gezerek denetimlerde bulundu.
Karabük Orman İşletme Müdürü Rıfat Ataş, ” Halkımızın böyle bir yola başvurmaması için ricada bulunuyoruz. Geleneklerimizde zaten böyle bir adet yok. Yine ağaç süslemek isteyenlere fidanlıklarımızdan ağaç temin ediyoruz. Vatandaşlarımızın yasa dışı yollardan ağaç kesip süslemelerini önlemek amacıyla teşkilatımızı 24 saat süreyle işbaşındadır. Ormanlarımız ayrıca foto kapanlarla ormanları takip ediyoruz. Şuana kadar herhangi bir olay vuku bulmadı. Bu kapsamdan Cumartesi gününden itibaren ücretsiz fidan dağıtarak, ‘Ağaç keserek değil, ağaç dikerek’ yeni yıla girmek istiyoruz” dedi.

 

Karabük’te Asfalt Yama Çalışmaları Devam Ediyor

BİRLEŞİK METAL İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI KARABÜKTEYDİ.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda Bayrak Değişimi

Kedi Evlerine Talep Artıyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle