logo

Ortaöğretim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdür Vekili Nevzat AKBAŞ başkanlığında video konferans yöntemi ile Ortaöğretim Müdürleri ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya Müdür Yardımcısı Turgut ACARLI, Şube Müdürleri Muhammet Nuri ATASEVEN ve Mehmet ÖZDEMİR ile Merkez İlçe Ortaöğretim Okul Müdürleri katıldı.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdür Vekili Nevzat AKBAŞ’ın, 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS), okul kayıt alanları, korona virüs salgını tedbirleri kapsamında alınacak önlemler, uzaktan eğitim ve telafi eğitimi kapsamında öneriler, planlamalar ve çalışmalar ile ilgili genel bir değerlendirmede bulunmasıyla başladı.

Toplantıda, 12. Sınıflara yönelik YKS’de çıkacak kazanım/konulara ilişkin EBA canlı derslerin planlanarak etkin yapılması, ara sınıflarda ise iletişim kanalları kullanılarak derslerinin takip edilmesi, öğrencilerin etkili iletişim, bilinçli okuma ve anlama, öğrendiğini uygulama, ve yeni soru tiplerine göre öğrenci ve öğretmen uyumu, meslek liselerimizin Dünya Sağlık Örgütü (WHO) standartları kapsamında maske, siperlik ve el dezenfektan ürünlerinin üretim faaliyetlerinin kapasite ve çeşitlilik geliştirilmesi, Bakanlığımızca uzaktan eğitim sürecinde kullanılmak için hazırlanan etkinliklerin rehberlik kitapçıklarının öğrenci ve velilere ulaştırılması ile Milli Eğitim Bakanlığının ve İl Müdürlüğünün web sitelerini ve sosyal medya hesaplarını düzenli olarak takip edilmesi gibi konular ele alındı.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ