Hoşgeldiniz  

Örtü Altı Sebzeciliğinde Hasat Zamanı

Okan Küçük | 24 Temmuz 2019 | Genel A- A+

       Safranbolu Belediyesi, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile başlatılan, Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliği kursu hasat yapacak duruma geldi.

        Tokatlı SAKEM Şubesinin bahçesinde verilen organik üretim kursunda incelemelerde bulunan ve kurs hakkında bilgi alan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; “Halk Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR paydaşlığında açılan Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliği Kursu’nda kursiyerlerimiz burada hem organik tarım yapmayı öğrenirken hem de İŞKUR İl Müdürlüğünce sağlanan destek ile günlük bütçelerine katkı sağlıyor. Burada yetiştirilen ürünler Safranbolu Belediyesine bağlı SAKEM mutfağında pişirilip yetkili komisyonlarca belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere aceze yemeği olarak gönderiliyor. Kursiyerlerin hemen hepsinin kendi bahçeleri mevcut, üretimlerini sürdürdükleri bahçelerinde işin tekniğini uzman eğitmen tarafından öğrenerek daha verimli ürünler elde edebiliyorlar. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kursiyerlerimizi kutluyorum” dedi.

   Başkan Köse’ye ziyaretinde İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, Safranbolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sefer Sonuç ile Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Zülfiye Esraslan Özcan ve SAKEm Koordinatörü Münevver Esen eşlik etti.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle