logo

Kesici : ” Esnaf Arkadaşların Yanında Olacağız”

Safranbolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Osman Kesici, basın mensuplarıyla toplantı düzenledi. Kesici, Basın bildirisinde şu ifadelere yer verdi;

“Malumunuz 22 Yılı aşkın süredir mevcut oda başkanı Muammer Dumaner’in, Safranbolu Esnaf Odası yönetiminin geçirdiği denetim ve müfettiş soruşturmasının ardından olağanüstü kongre kararı alınmıştı.

Bu bağlamda, ben de bu yolda bana fazlasıyla katkılarının olacağını düşündüğüm değerli ekip arkadaşlarımla görüşüp, Safranbolu Esnaf ve Sanatkarlar Odasının 4 Mayıs’ta yapılacak olan kongresinde Başkan Adayı olmaya karar verdim. Bu gün sizlerle de bu vesile ile bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Sizler de biliyorsunuz ki zor bir dönemden geçiyoruz. Ekonomik ve sağlık konuları sürekli gündemimizde ve pandemi sebebiyle Safranbolu turizmi oldukça etkilendi. Bu da esnaflarımızın çoğuna olumsuz yansıdı. Elimizi taşın altına koymamamız içten bile değildi. Bu sorumluluk ile bu yola çıkıyoruz.

Sizlerin sorularını almadan önce belirtmek isterim ki; Safranbolu Esnaf odası olarak bugüne kadar yapılamayan bir çok çalışmanın projelerini hazırlıyoruz, bunları günü geldiğinde sizlerle paylaşacağız ve kamuoyunu da bilgilendireceğiz.

Safranbolu Esnafımızın sorunlarını da biliyoruz, Bizde o sorunları yaşayanların başındayız, ancak şunu açık ve net belirtmeliyim ki esnafı esnaf yönetmeli.

Bu bağlamda mevcut sorunlar ve projeler üzerinde çalışmalarımız adaylığımızı aklımıza getirdiğimiz günden beri devam ediyor. Takdir edersiniz ki tüm sorunların ucu bürokrasi ve siyasete değiyor. Bu anlamda biz sorunu önce ilgili makama götürüyor, yasal haklarımızı anlatıyor ve neler yapabileceğimizi karşılıklı tartışıyor uz. Sorun değil çözüm odaklı çalışıyoruz ve çalışacağız.

Sayın Basın Mensupları

Adı üzerinde, Esnaf ve Sanatkârlar Odası. Ne yazık ki esnafımızın özellikle de pandemi döneminde yaşadığı sıkıntıların bir nebze aşılması için hiç bir gayret göremedik, göremiyoruz. Hizmet amaçlı bu makamların hiçbiri kimseye baki değil. Hiç kimse de bu koltukların kadrolu başkanı değil. Asıl olan esnaflarımıza hizmet etmek ve sıkıntılarında yanlarında olup çözmektir. Benim de bir esnaf olarak, tek amacım Safranbolu’daki diğer esnaf arkadaşlarımıza hizmet etmek ve sorunlarını çözmek olacaktır.”

Başkan Adayı Kesici’nin basın mensuplarının sorularını yanıtlamasının ardından toplantısı sona erdi.

Safranbolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Osman Kesici, basın mensuplarıyla toplantı düzenledi. Kesici Basın bildirisinde şu ifadelere yer verdi

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ