Hoşgeldiniz  

Osman YILDIRIM KBÜ’ye dünya şampiyonluğu kazandırdı

Okan Küçük | 10 Eylül 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

        Brezilya’nın Goiania kentinde düzenlenen Dünya Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası’nda Milli Takımımızı ve Karabük Üniversitesini temsil eden KBÜ BESYO öğrencisi Şampiyon Güreşçi Osman Yıldırım, rakiplerini farklı skorlar ile yenerek Dünya Şampiyonu oldu.
       Daha önce Dünya ikinciliği ile Dünya ve Avrupa üçüncülüğü bulunan, geçen yıl Macaristan’ın Szombathely kentinde düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası’nda erkekler grekoromen stil 130 kiloda Avrupa şampiyonu olan, bu yılda 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stilde gümüş madalya kazanan Osman Yıldırım, Türkiye ve KBÜ’yü temsil ettiği ve Brezilya’nın Goiania ketinde düzenlen şampiyonada Dünya Şampiyonu oldu.
        2 -10 Eylül 2018 tarihler arasında Brezilya’nın Goiania kentinde başlayan Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonasında Türkiye’yi ve KBÜ’yü temsil eden şampiyon güreşçi Osman Yıldırım, rakiplerini farklı skorlar ile yenerek Dün- ya Şampiyonu oldu.

   

   KBÜ’ye ve ülkemize altın madalya kazandıran Yıldırım, zorlu rakiplerini farklı skorlarla yenerek ayrıca göğsümüzü kabarttı. Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda eği- tim gören Dünya ve Avrupa Şampiyonu güreşçi Brezilya’- da İstiklal Marşımızı çaldırma başarısı gösterdi. Grekoromen stilde 120 kiloda mindere çıkan Yıldırım, Brezilyalı rakibini 9-0, Macar rakibini 8-4 Alman rakibini 6-1 Polanyalı rakibini 3-0 gibi farklı skorlar ile yenerek finale yükseldi. Finalde Rus rakibi ile karşılaşan Yıldırım, iyi bir mücadele çıkartarak Altın Madalyanın sahibi oldu. Güreşte son yıllarda elde edilen en büyük başarılarda imzası bulunan Yıldırım, genç yaşına rağmen elde ettiği Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları bulunuyor.

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle