logo

Ovacık’a Spor Bilimleri MYO Müjdesi

Karabük Üniversitesi bünyesinde Ovacık ilçesine kurulması teklif edilen Spor Bilimleri Meslek Yüksek Okulu için onay çıktı.

Karabük’ün yetiştirdiği devlet adamı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı, ilimize her daim büyük hizmetlerde bulunmuş Karabük’ün Ağabeyi Ak Parti Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin’in doğduğu yer olan Ovacık’a, Spor Bilimleri Meslek Yüksek Okulu kuruluyor.

KBÜ’yü iki farklı alanda ilk 100 üniversite arasına çıkarma başarısına imza atan Prof.Dr. Refik Polat, KBÜ’nün her geçen gün daha da nitelikli hale gelmesi konusunda gösterdiği çabaların yanısıra Karabük Üniversitesi bünyesinde Ovacıkta Spor Bilimleri Meslek Yüksek Okulu açılması yönünde YÖK’e teklif götürmüştü. Teklifin kabul edilmesiyle Karabük’ün ilçesi Ovacıkta, Spor Bilimleri Meslek Yüksek Okulunun kurulacağı müjdesi verildi.

Ovacık’a Spor Bilimleri Myo’nun kurulmasıyla ilgili konu da Karabük’e yapılan her türlü yatırım ve hizmetin altında imzası olan Sayın Şahin’in imzası olduğu öğrenildi.

Meslek Yüksek Okulunun Ovacık’ta kurulmasıyla ilçenin gelişmesine de büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor. 
Spor Bilimleri Meslek Yüksek Okulunun Üniversitemize, Karabükümüze ve Ocak’a hayırlı olmasını dileriz.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ