Hoşgeldiniz  

Özcan’a, neden delegenin sadece 4’te 1’i oy verdi ?

Okan Küçük | 12 Kasım 2014 | Arşiv


facebooktwitter
Okan Küçük
okanbatitv@hotmail.com

          Son   bir -iki günde  bir bizim de kulağımıza gelen bir iddia Karabük’te dolaşımda…

 Duyum/iddia o ki, Tuncay Özcan  bu aday adaylarının isimlerinin belli olduğu süre içinde   AK PARTİ  İl İSTİŞARE TOPLANTILARINDAN BİRİNDE  MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI’NA TALİP OLMUŞ.    VE O TOPLANTIDAKİLERİN  BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU ONUN İSMİNE SICAK BAKMAMIŞ.

YANİ ORADA OLUMSUZ KARAR ÇIKMIŞ.

 Yani , Özcan isminin  Karabük’ü toparlayacağına ve daha üst seviyelere çıkaracağına inanmamışlar  herhalde ? Biz,  ne Özcan’ın adaylık talebini  ne de il istişare toplantısında isminin olumsuz karşılanmasını bilmiyorduk.

                      Samimiyetle söylüyorum, biz seçim sonucunda şaşırmıştık.   Yani Ak Parti Genel Merkezinin belirlediği bir adaya, diğer adayların  “demokratik” olarak çekildiği ve tek başına girdiği bir seçimde DELEGENİN 4’TE 1’İNİN OY VERMESİNİ PEK ANLAMLANDIRAMAMIŞTIK. TEK ADAY OLDUĞUNDAN OLABİLİR Mİ FALAN DEMİŞTİK AMA KONGREYE KATILIP ÖZELLİKLE OY VERMEYENLERİN OLDUKLARINI DA  KENDİMİZ GÖRDÜK.  YANİ KONGREYE GELİP,  MİLLETVEKİLLERİNİN VE DİĞER KONUŞMACILARIN KONUŞMALARINI TAMAMEN DİNLEYİP, SALONDA OLDUKLARI HALDE ÖZELLİKLE OY VERMEYENLER VE  KONUŞMALAR SONRASI SALONU TERK EDEREK OYLAMAYA  ÖZELLİKLE KATILMAYANLAR OLDUKLARINI GÖRDÜK…

                               Zaten rakamlar orta da. Ak Parti Merkez İlçe de 430 delege varken ve hemen hepsi sayısal olarak hatta fazlasıyla o salondayken oylamaya sadece 175 delegenin katılması ve onlarında 41 tanesinin Özcan’a oy vermemesi ve böylece delegenin 4’te 1’i olan  134 oyla seçilen  bir  Tuncay Özcan, isminin OKUMASINI NASIL YAPMAK LAZIM ŞİMDİ ACABA ?Ak Parti tabanı açısından nasıl okuması yapılmalı acaba ?AK PARTİ TABANININ BU ANLAŞILDIĞINA GÖRE KASITLI OLARAK OY VERMEMESİ  DURUMUNU TUNCAY ÖZCAN’IN İYİ OKUMASI LAZIM. AK PARTİ GENEL MERKEZİ’NİN BU OYLAMAYI , DELEGENİN İRADESİNİ İYİ OKUMASI LAZIM.

merkezanigif

                 Yani, çıkıp tek adayım ondan, şeklinde yapılabilecek bir açıklama da ,  ya kendisine verilmek istenen mesajı almamış olur,  ya da afedersiniz sallamamış olur ki bu iki durum da birbirinden tehlikeli sonuçlar doğurabilir…Çünkü anlaşılan o ki, orta da bir “mesaj” çabası var…

 Bu duyum/iddiaları Tuncay Özcan’a da sorup aldığımız cevapları buradan paylaşırız.

      .

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle