logo

Özel İdare Bu Yılda Hedeflerini Aştı

Her yıl olduğu gibi bu yıl ki asfalt sezonunda da hedeflerini aşan Karabük İl Özel İdaresi, üç ayda rekor kırarak 114 bin 527 ton asfalt serimi yaptı ve 90 km hedefini aştı.

Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, “ Geçtiğimiz yıl İlimizin ve bölgemizin en büyük asfalt Plentini kurarak büyük bir başarıya imza atmıştık. İki yıldır da ne kadar büyük bir iş başardığımızın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Asfalt programı dâhilinde köy grup yollarına asfalt seriminin yapıldığını belirten Genel Sekreter Uzun,

“Kurum olarak geride bıraktığımız 3 yılda çok güzel işler başardık. Geçtiğimiz yılda İlimizin ve bölgemizin en büyük asfalt Plentini kurarak büyük bir başarıya imza atmıştık. 2018 yılında müteahhit firma ile başladığımız sıcak asfalt çalışmasını da son iki yıldır kendi makine parkımızdaki araç-gereçlerle yapmaktayız ve kullanılan malzemeyi de kendimiz üretmekteyiz. Bu bizim için çok büyük avantaj oldu, bunu da iyi değerlendirdik. Bu yılda program dâhilinde 97 km asfalt serimi gerçekleştirdik ve alt yapısını hazır hale getirdiğimiz Keltepe Kayak Merkezi yolunu da bu yıl bitirdiğimizde 115 km’ye yakın bir rakam ortaya çıkacak. Sonuç itibarıyla belirlediğimiz 90 km hedefimizi yine aşacağız” diye konuştu.

2020 yılı temmuz ayında başlayan asfalt sezonu ile birlikte ekim ayına kadar 97 km asfalt serimi yaptıklarını vurgulayan Genel Sekreter Uzun, bu başarının ekip ruhu içinde çalışmaktan kaynaklandığını belirtti ve açıklamalarına şöyle devam etti; “ Bu sezon

Merkez ilçede 21 bin 890 ton asfalt serimi ile 17,950 km;

 Eflani ilçesinde 16 bin 267 ton asfalt serimi ile 13,550 km;

 Eskipazar ilçesinde 12 bin 723 ton asfalt serimi ile 13,100 km;

Ovacık ilçesinde 18 bin 884 ton asfalt serimi ile 18,350 km;

Safranbolu ilçesinde 25 bin 780 ton asfalt serimi ile 21,100 km;

 Yenice ilçesinde 15 bin 507 ton asfalt serimi ile 12,400 km;

Toplamda 114 bin 527 ton asfalt üretimi ile 97 km asfalt serimi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü personellerimizce gerçekleştirilmiştir. Bu detaylı programda alt yapısı tamamlanan ve asfalt serimine hazır hale getirilen Keltepe Kayak Merkezi yer almamaktadır. Kayak merkezi yoluna da hava şartları iyileştiğinde asfalt serimi yapılacak.”

Genel Sekreter Uzun, yapmış olduğu açıklamaların sonunda; kısa sürede bu başarıya imza atmalarında ödeneklerin temin edilmesinde ve yapılacak yatırımların Karabük’e kazandırılmasında büyük emek sarf eden Karabük Valisine, Karabük Milletvekillerine, İl Genel Meclis Başkanı ve Üyeleri ile özverili ve yoğun çalışmalarından dolayı İl Özel İdaresi çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür etti.

Her yıl olduğu gibi bu yıl ki asfalt sezonunda da hedeflerini aşan Karabük İl Özel İdaresi, üç ayda rekor kırarak 114 bin 527 ton asfalt serimi yaptı ve 90 km hedefini aştı.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Özel İdare Bu Yılda Hedeflerini Aştı” için 1 yorum

  1. Nadir Goktas : diyor ki:

    İl Özel Idaresine ve Sayin Valimize teşekkür ederim. Istanbulda yasiyorum,zaman zaman memleketim Ovacik a gelirim.Boyali köyü yolu girisi ve Boyali köyü cikisindan sonraki Şamlar köyü- Ovacik yolu ve de Samlar köyü ici yolunu asfaltli görmeye ömrüm yetmeyecek sanirim.Devletimizin buna da gücü yeter yapmak icin; siyaset Hak ve Adil yapilsa, hizmet Hak icin Halka yapilsa, Secmen de geregini yapar kendisine hizmet edene.Saygilar.