logo

Özel Barınma Hizmeti Veren Kurumlar,Gençlik Ve Spor Bakanlığı Çatısı Altında

Özel Yurt ve Pansiyon İşletmeleri yöneticileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde yeni döneme ait ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun GÜVEN, Yurt Hizmetleri Müdürü Mehmet ÖZKESKİN, Yurt Hizmetleri Özel Barınma Büro Personelleri ile Özel Barınma Hizmeti veren kurum yöneticileri katıldı.

Toplantının açılışında, Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun GÜVEN, Özel Barınma Hizmeti veren Kurum yöneticilerine değişen Yönetmelik ve düzenlemeler ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Toplantıda konuşan İl Müdürü GÜVEN “ Gençlik ve Spor Bakanlığının yüz binlerce öğrenciye ev sahipliği yaptığını, Bakanlığın , bilgi ve birikimini artık özel barınma hizmeti veren kurumlarda kalan öğrenciler için de kullanacağını söyledi.5 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7180 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan özel barınma kurumları Temmuz 2020 tarihinden itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığına devredildiğini dile getiren GÜVEN; Kanunun 1’inci maddesi ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yemekli ve yemeksiz öğrenci yurtları ve buna benzer kurumların açılması ve işletilmesine izin verilmesi ile bu yurt ve kurumların denetlenmesi görevlerinin artık Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütüleceğini ,Gençlerimizin eğitim hayatlarında öğrenimleri süresince maddi ve manevi olarak yanlarında olmayı görev edinen Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü , özel barınma hizmeti veren kurumların hizmet kalitesini arttırmak ve buralarda kalan öğrencilerimizin yaşam koşullarını daha da iyileştirmek için çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

Toplantıda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yurt Hizmetleri Müdürlüğü personellerince Özel Barınma Hizmeti Yönergesi ile İnceleme ve Denetim Rehberi ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Toplantı ,Özel Barınma Hizmeti veren kurum yetkililerinin düzenlemelerle ilgili görüşlerini dile getirmesi ve soru cevap yapılması ile tamamlanmıştır.

Özel Yurt ve Pansiyon İşletmeleri yöneticileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde yeni döneme ait ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ