logo

Özlem Aras Gürel, Merkez Kız Kur-an Kursunu ziyaret etti.

Vali Fuat Gürel’in eşi Özlem Aras Gürel, İl Müftü Yardımcısı Merve Yumlu ile birlikte Merkez Kız Kur’an Kursunu, aynı kurs içerisinde eğitim veren Hafızlık kursu ve çocuk kreşini ziyaret etti.

Ziyarette görevli öğreticilerden Kur-an Kursunda verilen eğitimler hakkında bilgi alan Özlem Aras Gürel, öğrencilerin eğitim gördüğü sınıfları ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti. 4-6 yaş arası miniklerin eğitim aldığı sınıfı ziyaret ederek minik öğrencilere çeşitli hediyeler veren Özlem Aras Gürel, miniklerle yakından ilgilenerek bir süre onlarla sohbet etti. 

Belirli bir yaşın üzerinde kursiyerlerin olmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Özlem Aras Gürel, “Çocuklarımızı yetiştiren annelerimizin, evdeki işlerinin yanı sıra boş zamanını Kur’an öğrenerek değerlendirmesi ve dini bilgilere sahip olması önemli. Bu noktada Kur’an Kurslarımız önemli bir görevi yerine getiriyor. Manevi değerlerimizin öğrenilmesinin ve o değerlere uygun yaşanılmasının toplumumuzu birçok sıkıntıdan kurtaracağını inanıyorum. Bu hizmeti veren ve emeği bulunan herkesten Allah razı olsun.” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ