logo

Özlemle Geçen 82 Yıl

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde 100. Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Anma Törenine; Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, Karabük Belediye Başkan Vekili Seher Berker, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ ve eşi Aysel Tuğ, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, askeri personel, emniyet teşkilatı personeli, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 75. Yıl Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapıldığı anma etkinliklerinde Atatürk ve Cumhuriyetin getirdikleri konulu video gösterisinin ardından il çapında düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci olan Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi öğrencisi Kıvanç Çetin Atalan’ın derece alan kompozisyonunu okuması ile devam etti.

75. Yıl Anadolu Lisesi Müzik öğretmeni Sadık Hüner, Beden Eğitimi öğretmeni Ersin Şencan eşliğinde öğrenci Çağla Ekmekçi, Atatürk’ün sevdiği şarkılardan bir demet sunduğu 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı etkinlikleri ödül töreni ile sona erdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma günü etkinlikleri kapsamında il genelinde düzenlenen 10 Kasım konulu resim, kompozisyon ve spor yarışmalarında dereceye giren 80 m. Erkekler Birincisi Kaan Altıok, 80 m. Kızlar Birincisi Aleyna Yılmaz, 800 m. Erkekler Birincisi Mustafa Emir Çınar, 800 m. Kızlar Birincisi Tuğçe Emici, İlkokul Resim Yarışması Birincisi Şehit Metin Arslan İlkokulu öğrencisi Zeynep Tuana Öktem, Ortaokul Resim Yarışması Birincisi Kartaltepe Ortaokulu öğrencisi Yasin Malkoç ve Lise Kompozisyon Yarışması Birincisi Kıvanç Çetin Atalan’a Vali Fuat Gürel tarafından ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde 100. Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ