Hoşgeldiniz  

Öztürk’ten Vergili’ye cevap…

Okan Küçük | 10 Aralık 2018 | Genel, haber A- A+

            Beşbinevler 75. Yıl Mahallesi 68. Sokak’taki parkın açılışında konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Kadir Öztürk hakkında kullandığı  “Yine bir Kredi Yurtlar Müdürü bugüne kadar biz öğrencileri Karabük’e kaydettirmeye çalışırken ben bu müdürü Fetullah’ın imamları vasıtasıyla tanıdım. Daha önce ben bu müdürü tanımıyordum. Benim yanıma ilk gediğinde Fetullah’ın imamlarıyla gelmişti. Şimdi yurtlarda talebe kaydettirme peşinde. Bırak kardeşim bu işi…”şeklindeki açıklamasından sonra KYK Karabük İl Müdürü Kadir Öztürk ; bir basın açıklaması yayınladı

Öztürk, basın açıklamasında

  “Karabük Belediyesi tarafından Karabük 5000 Evler 75. Yıl Mahallesi 68. Sokak’ta yapımı tamamlanan çocuk parkının 06.12.2018 tarihindeki açılış töreninde bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; konuşmasında şahsımı hedef alarak bazı açıklamalarda bulunmuş ve konuşmasının bir bölümünde; Yine bir Kredi Yurtlar Müdürü bugüne kadar biz öğrencileri Karabük’e kaydettirmeye çalışırken ben bu müdürü Fetullah’ın imamları vasıtasıyla tanıdım. Daha önce ben bu müdürü tanımıyordum. Benim yanıma ilk geldiğinde Fetullah’ın imamlarıyla gelmişti. Şimdi yurtlarda talebe kaydettirme peşinde. Bırak kardeşim bu işi.” ifadelerine yer vermiştir.

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin bu açıklamaları Karabük Belediyesinin Resmi İnternet adresinde (https://www.karabuk.bel.tr/haber.asp?id=100665336) yayınlandığı gibi Karabük yerel basını ve internet haber sitelerinde de özellikle şahsımın ve kurumumun ismi manşetten verilerek yer aldığı için konu hakkında açıklama yapma ve kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu oluşmuştur.

  1. Yapılan açıklamanın kaynağı olmakla birlikte haber sitelerinde üzerinde durulmayan “talebe kaydettirme” konusu; Üniversitede öğrenim gören ve yurtlarımızda barınan öğrencilerin ikametlerinin İlimize alınması mevzusudur. Konu hakkında İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ile görüşülmüş ve yurtlarımızda barınan öğrencilerin ilgili mevzuatı çerçevesinde ikinci adres olarak kayıtları yapıldığı bilgisi alınmıştır. Bu yeni ve güncel bir durum değildir. Belediye Başkanı’nın anlatmak istediği gibi “önümüzdeki seçime dönük bir çalışma” asla olmamıştır. Ayrıca bu mevzuda yapılan çalışmalar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nün yetki alanında ve öğrencilerin talepleri doğrultusunda yapılmaktadır.

  2. Yapılan açıklamalar ve özellikle FETÖ ile irtibatlandırılmaya çalışılmam, şahsım ve İl Müdürü olarak temsil ettiğim Kredi ve Yurtlar Kurumumuza karşı yapılmış bir itibar suikastıdır, söylenenlerin hiçbiri doğru değildir, iftira, yalan ve düzmecedir.

  3. Belediye Başkanı Rafet Vergili ile başkan olmadan önce hiçbir görüşmem ve tanışıklığım olmamıştır.

  4. Belediye Başkanı seçildikten sonra ilk görüşmem İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki görevim esnasındadır ve kurumsal ziyarettir.

  5. Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü olarak göreve başladıktan sonra şehrimizin Belediye Başkanı olması hasebi ile kendisine nezaket ziyaretinde bulundum daha sonra da kurumsal bazı iş ve işlemler için makamında birkaç kez ziyaretimiz olmuştur.

  6. Bu ziyaretlerin tamamı ya kendim ya da resmi görevli kişilerle birlikte olmuştur.

  7. İddia sahibi bahsettiği sözde “imamların” isimlerini açıklamalı ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmalıdır.

  8. Geçmişte fetöcülerle olan mücadelemden dolayı, Fuat Avni ismiyle sosyal medyada (twitter) paylaşımlar yapan ve FETÖ’nün sözde sosyal medya imamı olarak tanınan kişi veya kişiler; şahsım ve birkaç yakın arkadaşım hakkında gerçekle ilgisi olmayan paylaşımlarda bulunmuş, bizi FETÖ’nün hedefi haline getirmişti. Sırf bu olay bile Karabük’te FETÖ ile irtibatlandırılacak en son kişilerden biri olduğumuzun göstergesidir. Belki de o gün müfteriler ve bu haberleri yayınlayanlar hakkında Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde açtığımız dava Karabük’te FETÖ aleyhine açılmış ilk davadır. Ancak maalesef o gün araştırıp sorgulamadan bu haberleri paylaşanlar, manşetlerine taşıyarak yayınlayanlar bugün aynı üslupla bizi FETÖ ile irtibatlandırmaya çalışmaktadır. Bu durum da açıklama sahibi ve yayınlayanların asıl amaçlarının şahsımın itibarına kastetmekten başka bir şey olmadığının açık bir göstergesidir.

  9. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin şahsımı ve kurumumuzu hedef alarak yöneltmiş olduğu ağır itham ve iddialara karşı şikâyet ve dava haklarımın saklı olduğunu, bu konunun takipçisi olacağımı ayrıca belirtmek isterim.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 10.12.2018″ ifadelerine yer verdi.

Karabük Belediye Başkanı Başkanı Kim Olsun ?

                                                                                                         

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle