logo

Pandemi Denetim Ekipleri Toplantısı

Covid-19 salgını sürecinde Karabük genelindeki vaka sayılarının, koronavirüsle mücadele kapsamında ilde yürütülen çalışmaların, yapılan denetimlerin ve alınan tedbirlerin sürekliliğini değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilen “Pandemi Denetim Ekipleri ve Genel Değerlendirme Toplantısı” Karabük Vali Fuat Gürel başkanlığında yapıldı.

Kontrollü Normalleşme Dönemi Dinamik Denetim Modeli kapsamında il genelinde yapılan denetimler, ilimizdeki vaka sayıları ve alınması gereken ilave tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı tarafından yapılan çalışmalar ile ilgili sunum gerçekleştirildi.

Salgınla mücadelede belirlenen kural ve tedbirlere vatandaşlarımızın en etkin şekilde riayet etmesi için her gün tüm ilgili kurumlar ve kişilerle özellikle işyerleri başta olmak üzere vatandaşların yoğun olduğu yerlerde denetimlerin çok daha etkin, dikkatli ve duyarlı bir şekilde artarak devam edeceğini ifade eden Vali Fuat Gürel, “Pandemi başlangıcından bu yana kurumlarımızın etkin denetimleri devam etmekte,  buna rağmen vaka sayılarında belirgin artışlar gözlenmektedir. Sahada denetim yapan arkadaşlarımız özellikle işyerlerinin ve toplu taşıma araçlarının yoğun olarak kullanıldığı saatlerde, etkin denetimler yapmalarının faydalı olacağını düşünüyorum. Vatandaşlarımızdan aile ve akraba ziyaretlerini, akşam gezmelerini, misafirlikleri bir süre ertelemelerini ve uzun süre kapalı ortamlarda kalmamalarını hem kendi hem sevdiklerimizin sağlığı için rica ediyorum.  Şehir dışına zorunlu kalınmadılar çıkılmaması, şehir dışından misafir kabul edilmemesi faydalı olacaktır.  Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması yönünde sürekli ikazlarımızı yapalım. Virüsle mücadele ancak topyekûn yapılabilirse başarıya ulaşılabilir. Tüm Karabüklü vatandaşlarımızın desteği ile inşallah hep birlikte başaracağız.” diye konuştu.

İl merkezi ve ilçelerdeki son durum, vaka artışının nedenleri, Dinamik Denetim Modeli ile yapılan tematik denetimler, İl Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) ile filyasyon ekiplerinin çalışmaları değerlendirildiği toplantı görüş ve önerilerin alınması ile sona erdi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Vekili Numan Tahir Şimşek, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ ile kurum müdürleri katıldı.

Covid-19 salgını sürecinde il genelindeki vaka sayılarının, koronavirüsle mücadele kapsamında ilimizde yürütülen çalışmaların, yapılan denetimlerin ve alınan tedbirlerin sürekliliğini değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilen “Pandemi Denetim Ekipleri ve Genel Değerlendirme Toplantısı” Vali Fuat Gürel başkanlığında yapıldı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ