logo

Petlas 2021 Türkiye Off-Road Şampiyonası

Karabük Valisi Fuat Gürel, eşi Özlem Aras Gürel ile birlikte Karabük Safranbolu Otomobil ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü Derneği (KARDOFF) ev sahipliğinde Karabük Üniversitesi arkasında bulunan Çamlıköy ormanlarında 2-3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Petlas 2021 Türkiye Off-Road Şampiyonasının 3. ayak yarışlarının yapıldığı parkur alanını ziyaret etti.

KARDOFF Başkanı Ahmet Demir, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Sportif Direktör Murat Kaya, TOSFED Gözlemcisi Metin Yılmaz, TOSFED komiserler Kurulu Başkanı Öcal Zilanlı, TOSFED Komiseri Özkan Aydemir, Yarışma Direktörü Coşkun Şen, KARDOFF Başkan yardımcısı Alpay Elicek ile birlikte Organizasyon Komitesinin yer aldığı yarışma merkezi ile yarış servis alanını ziyaret eden Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel komite üyelerine çalışmalarında kolaylıklar dilediler.

Ülkemizin çeşitli illerinden 27 araç ve 54 sporcunun katıldığı yarışlarda yer alan 3 bayan pilot ile özel olarak ilgilenen Gürel Çifti; Melis Aksöz, Ezgi Yılmaz ve İlayda Hancı’ya başarı dileklerinde bulundular.

Bugünkü yarışların sadece seyirciler için değil, mukavemet etabı olduğunu ifade eden KARDOFF Başkanı Ahmet Demir, “Mukavemet yarışlarının birinci gününde pilotlar 4 etap boyunca 44.8 kilometrelik parkurda dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştılar.Orman etabında ayırdığımız 4 noktada seyirci izleme alanlarımız var, onun haricinde yarışları izleme imkanları yok. Şampiyona, yarın özel seyirci parkuruyla sona erecek.’’dedi.

Yarışmaya katılan tüm pilotlara başarı dileklerinde bulunan Vali Fuat Gürel, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen Türkiye Otomobil Sporları Federasyonuna (TOSFED) ve Petlas 2021 Türkiye Off-Road Şampiyonası 3. ayak yarışlarının ilimizde yapılmasında ev sahipliği yapan Karabük Safranbolu Otomobil ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü Derneği (KARDOFF) Başkanı Ahmet Demir ve Organizayon Komitesi ile yarışların düzenlenmesinde emeği bulunan büyün kamu ve özel kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Vali Fuat Gürel, eşi Özlem Aras Gürel ile birlikte Karabük Safranbolu Otomobil ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü Derneği (KARDOFF) ev sahipliğinde Karabük Üniversitesi arkasında bulunan Çamlıköy ormanlarında 2-3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Petlas 2021 Türkiye Off-Road Şampiyonasının 3. ayak yarışlarının yapıldığı parkur alanını ziyaret etti.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ