Hoşgeldiniz  

Pilot son anda kurtarıldı.

Okan Küçük | 02 Ekim 2016 | Genel, Güncel, haber A- A+

pilotolum

c1Karabük’ün Safranbolu İlçesi’nde düzenlenen Türkiye Trial Şampiyonası’nın 5. ayak yarışlarının ikinci gününde izleyenlerin hem nefesini kesti hem de korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
Yardımlaşma ve off-road ruhunun ön planda tutulduğu, 2 araç ve 4 sporcudan oluşan takımların, parkuru en kısa sürede geçebilmek için mücadele ettiği trial branşındaki yarışlar, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde oluşturulan özel parkur alanında tamamlandı. Karabük Off-road Kulübü (KARDOFF) tarafından düzenlenen organizasyonda 32 sporcu ve 16 arazi aracından oluşan 8 takımın mücadelesine sahne olan yarışların son günü heyecan ve korku dolu anlara sahne oldu.
Yardımlaşma ve off-road ruhunun ön planda tutulduğu, 16 adet 4×4 arazi aracının pilotlarının mücadelesi nefesleri kesti. Çamurlu ve dik yamaçlardan oluşan engebeli parkurlarda cipler zamana karşı mücadele ederken, bir araç devrildi, bir araç ise takla atarak ters olarak suya gönüldü.

Pilot son anda kurtarıldı
2 araç ve 4 sporcudan oluşan takımların, parkuru en kısa sürede geçebilmek için mücadele ettiği trial branşındaki yarışlarda Umut Bayrak ve Halil Yeşilselvi yönetimindeki arazi aracı suyla kaplı 5. kapıdan geçtiği sırada takla atarak ters olarak suya gömüldü. Pilotu yönlendirmek için aracın dışında olan yardımcı pilot Halil Yeşilsevli, suya atlayarak pilotu kurtarmak için mücadele verdi. Aracın kapısını açarak yarıya kadar suyla kaplı pilotu dışarı çıkaran Yeşilsevli, gözyaşlarına boğularak fenalık geçirdi. İş makinesinin yardımı ile ters dönen araç sudan çıkarılarak yarışlar kaldığı yerden devam etti.

O anları anlattı
Yaşadığı o anları anlatan yardımcı pilot Halil Yeşilselvi, hayatlarının en ciddi kazasını yaşadıklarını ve arkadaşı için çok endişelendiğini söyledi. Yeşilselvi, ”Dışarıdan olayı daha rahat görüyorsunuz yardımcı pilot olduğunuz için. Biz önce aracı yan yattı sandık. Yan düşen sonra dönen araçta pilotun kullandığı kemerler dört nokta. Araç ters dönünce pilot için endişelendik. İlk hamleyi yaparak ters dönene araçtan pilotumu çıkarmak durumundaydım. Kafası yarı beline kadar ters bir şekilde su içindeydi. Bizim için en korkunç manzaralardan biriydi. Off- Road hayatımda bizim için çok ciddi bir kazaydı ve bırakıp bırakmamak için bundan sonra takım olarak oturup konuşacağız. Umut çok sevdiğim bir kardeşim. Kan bağım olmasa bile benim için bir kardeş gibi. Benim gözyaşlarım bu nedendendi. Çok endişelendim ve zor bir durumdu. Soğukkanlı olmamıza rağmen o anda bunu yapamadım” dedi.
Yaklaşık 2 bin kişi tarafından heyecanla izlenen yarışlar sonunda dereceye girenlere ödülleri hakem raporları sonrasında verilecek.

SAFRANBOLU İLÇESİ’NDE DÜZENLENEN TÜRKİYE TRİAL ŞAMPİYONASI’NIN 5. AYAK YARIŞLARININ İKİNCİ GÜNÜNDE İZLEYENLERİN HEM NEFESİNİ KESTİ, HEM DE KORKU DOLU ANLARIN YAŞANMASINA NEDEN OLDU. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

YARDIMLAŞMA VE OFF-ROAD RUHUNUN ÖN PLANDA TUTULDUĞU, 2 ARAÇ VE 4 SPORCUDAN OLUŞAN TAKIMLARIN, PARKURU EN KISA SÜREDE GEÇEBİLMEK İÇİN MÜCADELE ETTİĞİ TRİAL BRANŞINDAKİ YARIŞLAR, KARABÜK'ÜN SAFRANBOLU İLÇESİNDE OLUŞTURULAN ÖZEL PARKUR ALANINDA TAMAMLANDI. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

YARDIMLAŞMA VE OFF-ROAD RUHUNUN ÖN PLANDA TUTULDUĞU, 2 ARAÇ VE 4 SPORCUDAN OLUŞAN TAKIMLARIN, PARKURU EN KISA SÜREDE GEÇEBİLMEK İÇİN MÜCADELE ETTİĞİ TRİAL BRANŞINDAKİ YARIŞLAR, KARABÜK’ÜN SAFRANBOLU İLÇESİNDE OLUŞTURULAN ÖZEL PARKUR ALANINDA TAMAMLANDI. 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle