logo

Polis Haftası Safranbolu’da Kutlandı

Polis Teşkilatının kuruluşunun 176. Yıl dönümü olması münasebetiyle Polis Haftası Misak-ı Milli Meydanı’nda yapılan törenle kutlandı

.Törene Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, 125.Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı Komutanı J.Albay Hasan Başkök, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Aydın, Safranbolu Cumhuriyet Başsavcısı Sefa Alkış, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Bakkal, kurum müdür ve amirleri, polisler, siyasi partilerinin başkanları ve temsilcileri katıldı.

Misak-ı Milli Meydanı’nda düzenlenen törende İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt’un Atatürk Anıtına çelenk bırakması sonrası, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program devam etti.

Programda açılış konuşmasını yapan İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt; “Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Emniyet Teşkilatımızın 176. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları nedeniyle düzenlenmiş olan törene teşriflerinizden dolayı şansım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyorum. Bayraklaşan vatan topraklarının her karışında asayişin sağlanması görevini, büyük bir heyecan ve üstün bir vazife anlayışı içinde yerine getiren Türk Polis Teşkilatının 176. Kurulu yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Polis Ülkemizin huzur, sükun ve güvenliğini sağlamakla görevli olup Atatürk ilkeleri ve Türkiye Cumhuriyeti kanun ve nizamlarının koruyucusudur. Teşkilatımızın 176. Kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, görevde bulunan her kademedeki fedakar meslektaşlarımı takdirle selamlıyor, aile fertleri ile birlikte sağlıklar, mutluluklar ve başarılar diliyorum. Vatan ve görev uğruna canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, Kahraman gazilerimiz ile görev malulü ve emekli olmuş mensuplarımıza sağlık ve esenlikler diliyorum” dedi.

Günün anlam ve önemine konuşmalarını yapan Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz; “Gücünü milletimizden ve kanunlardan alan ülkemizin en köklü kurumlarından birisi olan Türk Polis Teşkilatımız, 176 yıldır hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle, vatandaşlarımızın can güvenliğinin korunması, huzur ve güven ortamının tesis edilmesi, kamu düzenin sağlanması için büyük bir fedakârlık ve kararlılıkla çalışmalarını sürdürmektedir. Emniyet Teşkilatımızın çok kıymetli mensupları; göstermiş oldukları olağanüstü gayretlerle, zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, gerektiğinde canını hiçe sayarak üstlendiği her görevi layıkıyla yerine getirmiş, Milletimizin gönlünde taht kurarak, güven ve takdirini kazanmıştır. Polisimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de her türlü zorluğun üstesinden gelerek, ülkemizin ve vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için var gücüyle çalışmaya devam edecektir. Türk Polis Teşkilatımızın 176. yıldönümünü kutluyor, şehit polislerimizi ve bütün şehitlerimizi, vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve huzur dolu bir hayat temenni ediyorum. Görevleri başındaki emniyet mensubu tüm mesai arkadaşlarıma ve ailelerine de sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.” dedi.

Polis Teşkilatının kuruluşunun 176. Yıl dönümü olması münasebetiyle Polis Haftası Misak-ı Milli Meydanı’nda yapılan törenle kutlandı.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ