logo

Proje Tabanlı Öğrenme

Erasmus+ Projesi Avrupa Birliği Hibe Programı kapsamında “Çoklu Zekâ Kuramına Göre Proje Tabanlı Öğrenme” çalışmalarına İtalya, Romanya ve Letonya Ülkelerinden temsilci öğretmen ve öğrencilerinin de katılımıyla çevrimiçi gerçekleştirildi

Koordinatörlüğünün Fatma Yeşiltaş Yılmaz öğretmeni yaptığı programa konuk olan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaşbir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

“Erasmus+ Projesi “Çoklu Zekâ Kuramına Göre Proje Tabanlı Öğrenme” çalışmaları kapsamında proje ortakları İtalya, Romanya ve Letonya ülkelerine salgın öncesinde Şehit Umut Aytekin Ortaokulumuzdan 10 öğrenci, 7 öğretmen ve 1 idareci ile seyahatler gerçekleştirildi. Ancak bu yıl Covid-19 Salgını sebebiyle proje çalışmalarını “Sanal Hareketlilik (Virtual Mobility)” şeklinde gerçekleştirmek zorunda kaldık. Ancak proje devam etsin ya da etmesin tüm katılımcı ülke temsilcilerini salgının bitmesinden sonra Karabük’ümüze bekliyoruz.

Öğrencilerimiz proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetleri yerinde gözlemleyemeseler bile Sanal Hareketlilik tekniği ile yine de gözlemleme fırsatı bulacaklar. Öğrencilerimize faydalı olacağına inanıyorum. Eğitimin önünde hiçbir engel yoktur. Önemli olan yapılan çalışmaları özümsemek ve istikrarlı bir şekilde yolunda bulunmaktır. Çoklu Zekâ Kuramı öğrencilerimizin bireysel farkındalıklarından ve dikkatini topladığı konulardan kaynaklanan öğrenme güçlüklerini bertaraf etmek bakımından son derece önemlidir.

Sevgili öğrenciler; sizlere sunulan bu imkânlardan mutlaka faydalanın. Mutluluk başarıya, başarı ise zamanı değerlendirmeye bağlıdır. Yaşadığımız her saati dolu dolu geçirmeliyiz. Başarıya ulaşmak zamanın kıymetini bilmekten geçmektedir. Bunu başarabilirsek ders çalışmaya da, müzik dinlemeye de, spor yapmaya da vakit ayırabiliriz. Geleceğe dair hedeflerimiz olsun. Kendimizle yarışalım. Her bir hedefi gerçekleştirdiğimizde hem kendimizle gurur duyalım, hem de yaptığımız işten zevk alalım. Kitap okumak işimizi büyük oranda kolaylaştırır. Bu konunun özellikle altını çizmek istiyorum, bu alışkanlığımızdan asla vazgeçmeyelim.

Değerli öğretmenlerim, kıymetli öğrencilerim, sözlerime son verirken projenin hazırlanmasından uygulanmasına kadar emeği geçen başta Şube Müdürü Adnan Cansız, Şehit Umut Aytekin Ortaokulu idarecileri ve Fatma Yeşiltaş Yılmaz öğretmeni olmak üzere, tüm öğretmenlerine ve programa katılım sağlayan herkese teşekkür eder, başarılar dilerim.” ifadelerine yer verdi.

Program, İl Millî Eğitim Müdürü konuşmasının ardından Şube Müdürü Adnan Cansız’ın konuşması ile devam etti.

Şehit Umut Aytekin Ortaokulu Türkçe Öğretmeni tarafından okulun tanıtımın yapılması ve öğrenciler tarafından çeşitli etkinliklerin yapılmasıyla program son buldu.

Proje etkinlikleri 2 hafta boyunca çevrimiçi ortamda devam edecektir.

Erasmus+ Projesi Avrupa Birliği Hibe Programı kapsamında “Çoklu Zekâ Kuramına Göre Proje Tabanlı Öğrenme” çalışmalarına İtalya, Romanya ve Letonya Ülkelerinden temsilci öğretmen ve öğrencilerinin de katılımıyla çevrimiçi gerçekleştirildi

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ