logo

Projesi Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında İl Millî Müdürü Nevzat AKBAŞ başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile projede yer alan Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yöneticileri ve Öğretmenleri ile çevrimiçi toplantı gerçekleştirildi.

Mesleki ve Teknik Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında Temel Beceri Eğitim Desteği, Kişisel Gelişim Destekleri Yönetici ve Öğretmenlerin Desteklenmesi, Eğitim Ortamlarının İyileştirilmesi ve Öğrenci Velilerine Yönelik Destekler konularının ele alındığı toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ proje hakkında genel bir değerlendirme yaparak: “2023 Eğitim Vizyonunda “Mesleki ve Teknik Eğitimde Rehberlik, Erişim İmkânları Arttırılacak” hedefi yer almaktadır. Bu hedef doğrultusunda Bakanlığımızca hayata geçirilen Mesleki ve Teknik Eğitimde 1000 Okul Projesi ile belirlenen mesleki ve teknik okullarında öğrencilerin; sosyal, duygusal, akademik ve kariyer gelişim alanlarını desteklemek, okulların ihtiyaçlarına göre rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine yönelik faaliyetler planlamak ve planlanan faaliyetlerin yürütülmesini sağlamak amaçlanmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmasının devamında, proje kapsamında belirlenen faaliyet planının eksiksiz ve zamanında yerine getirilerek büyük bir titizlikle çalışılması gerektiğini belirten AKBAŞ: “İlimizde yürütülen tüm projelerde üst düzey başarılar sağladık. Bu başarıların temelinde ise belirlenen planların yerinde ve zamanında gerçekleştirilmesi görülmektedir. Bu proje mesleki eğitimin kalitesine doğrudan katkı yapmaktadır. Covid-19 salgınında ihtiyaçlar doğrultusunda meslek liselerimiz adeta birer fabrika gibi çalışmışlar ve memleketimizin yüz akı olmuşlardır.” dedi.

Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin önemini vurgulayan AKBAŞ: “Öğrencilerimizin sosyal, duygusal, akademik ve kariyer gelişim alanlarını desteklemek amacıyla okullarımızın ihtiyaçlarına yönelik rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri ile öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve değerlerini bilen kendini tanıyan, topluma uyum sağlayan, çalışarak üretmenin önemini benimseyen vatanını milletini seven, ahlaklı, annesine babasına hürmet eden, öğretmenine saygılı bireyler olarak yetişmesi en temel amacımızdır.” dedi. 

AKBAŞ konuşmasının sonunda: “Süreci başarılı bir şekilde koordine eden Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Mehmet ÖZDEMİR’e ve çalışma arkadaşlarına, okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yöneticileri ve Öğretmenleri ile çevrimiçi toplantı gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ