Hoşgeldiniz  

Rafet Vergili´nin Yeni Dönem Projesi Olan 100. Yıl Yaşam Kompleksi Temeli Atıldı

Okan Küçük | 08 Mayıs 2015 | Genel, Güncel, İletişim A- A+

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili´nin yeni dönem projelerinden bir tanesi olan Yüzüncü Yıl Yaşam Kompleksinin temeli düzenlenen törenle atıldı

Temel Atma Törenine, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, MHP Safranbolu İlçe Başkanı Muharrem Asker, MHP Milletvekili adayları Durmuş Yalçın, Ayhan Akbaş, Mahalle Muhtarları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldılar.

TÜRKİYE’DE ÖRNEĞİ GÖRÜLEMEYECEK BİR KOMPLEKS
Başkan Vergili; “Temelini atacağımız 100. Yıl Mahallesi Yaşam Kompleksi projesi bizim 2014 seçimlerinde vaat ettiğimiz 3 büyük projelerden bir tanesiydi. İnşallah Yaşam Kompleksi projemizi en hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Yaşam Kompleksinde 60 tane dükkan olacak, Belediyenin sosyal üniteleri olacak. Camiyi, dış dekorasyonunu ve içerisinde ne kadar eksikliği varsa tamamını tamamlayıp ortasında ibadet alanıyla beraber Türkiye’de örneği görülmeyecek bir kapalı pazar alanı yapacağız. Üç tane büyük projelerimizden bir tanesi de 100. Yıl Mahallesine yapacağımız Yaşam Kompleksiydi. Bununda temel atma törenini burada hep beraber gerçekleştireceğiz.

YAPTIĞIMIZ İŞLERİ KİMSE SAYAMAZ
Karabük’e baktığımızda çok küçük bir kent değil. Çok geniş bir alana yayılmış, bir tarafı Fatih Mahallesi, öbür tarafı Bulak tarlaları, Çerçiler, Belen ve Kapullu Mahallesi gibi çok geniş bir alana yayılmış 110 bin nüfusun yaşadığı bir yerde hizmet vermeye çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz işlerin çoğunu Karabük’teki dostlarımız, arkadaşlarımız görme imkanları yok, neler yaptığımızı bilme imkanları da yok. Ben kısa bir şekilde anlatayım. Öncelikle mezbaa yapımı başlandı. Yapıldıktan sonra boş alanı da Türkiye’de ilk defa evleri yıkılmadan evlerin teslim edildiği bir kentsel dönüşüm başladı ve 460 tane konutu arkadaşlarımıza dağıttık. Eski hal binasını yıktık, Öğlebeli Mahallesine modern bir hal binası yaptık. Battı çıktı, dolmuş durakları yaptık. İnşallah 14 Mayıs’ta açılışını yapacağımız, 130 binayı bir gecede yıkıp Kent Meydanını yaptık. Kütüphane binasını yaptık, dikey asansörle Öğlebeli Mahallesine çıktık, Esentepe ve 200 Evler arasına yaya köprüsü yaptık, şimdi ise Kartaltepe ve Yenişehir arası yaya köprü inşaatımız devam ediyor. 20 tane Sosyal Yaşam Merkezi yaptık, Yeşil Mahallede kapalı pazar yeri yaptık, %95 doğalgaz dağıtımını sağladık, %70 su borularını değiştirdik, Türkiye’nin en güzel arıtmasını yaptık ve en ucuz suyu da Karabük içiyor. 70 tane çocuk parkı yaptık, 650 bin ton asfalt kullandık, 40 kilometre kaldırım yaptık ve çalışmalarımıza devam ediyoruz.

BUGÜNE KADAR VAATLERİN HİÇBİRİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEDİLER
7 Haziran’da Türkiye’mizin geleceği, Karabük’ün geleceği ile ilgili bir oylama yapacak. Bu oylamada yine umut tacirleri yola çıkacak, umut vaat etmeye başlayacaklar. Bu umut vaatlerinin içerisinden en büyüklerinden birisi 2014 yerel seçimlerinde bu hastaneler kapatılmayacak diye çok iddialı bir şekilde ortaya çıkmışlardı. Şeçim biter bitmez ne yapıldı? Hastaneler kapatıldı ve bu güne kadar Karabük’le ilgili vaatlerin hiç biri gerçekleşmedi. Tek yaptıkları iş eğer birilerine iş verilecekse Ak Parti kayıt olma şartı. Eğer birilerine aş vereceklerse, yardıma muhtaçsa Ak Parti’ye kayıt şartı. Bunun dışında bu güne kadar benim dönemimde Karabük milletvekillerinin Karabük’e en ufak bir katkıları olmamıştır. Yapılacak işleri de tek tek engellemişlerdir. Size en basit olayı mahallenizle ilgili olanı anlatayım. Bu mahallemizin daha evvelki imar durumuna göre ortaya çıkacak yapılaşma tam bir 200 Evler’di, beton yığınıydı. Beklide Türkiye’de ilk defa örnek bir karardır. Bu mahallede yapılaştırma kat sayısını düşürdük. Gelecekteki çocuğumuzun yaşam alanlarını kapatmamak için buna cesaret ettik. Bizim en ufak bir menfaat düşüncemiz olmadığı için çok rahatlıkla bu kararı aldık ve uyguladık. Bu mahallenin gelişimde en büyük emeği olan kişi eski Rektörümüz Doktor Burhanettin Uysal’dır. Bu mahalle eğer bu kadar değerlendiyse, bu mahalledeki dükkanlar bu kadar iş yapabiliyorsa en büyük başarısı bu işin Doktor Burhanettin Uysal’dır.

Karabük’teki yapılan işlerin hepsi tek tek engellendi. Ben tahmin ediyorum ki bizden evvel ki Belediye Başkanı arkadaşımızda başarılı olabilirdi. Bunların düşünceleri şuydu; eğer çok başarılı olursa siyasette bizim önümüze geçer düşüncesiyle herkesin başarısında milletvekilleri sırasıyla engellemeye devam etti. Biz Burhanettin Uysalla protokol imzaladık. Bu protokolde bizim demiryolu hattımız vardı. Bu demir yolu hattı istasyondan başlayacak, Üniversite Mahallesine gelecek ve bu protokol devam edilip 5000 Evler’e kadar gidip bütün bu aradaki hatların yolcularını biz tren yoluyla üniversite öğrencilerini taşımayı düşünüyorduk.

ESKİ REKTÖRÜMÜZ BURHANETTİN UYSAL BEY’E DE BASKI YAPTILAR
Maddelerin bir kısmını okuyayım size; Karabük Üniversitesinin yükümlülükleri, güzergah üzerinde karayollarını kesen demiryolları hattının altından veya üstünden geçecek şeklinde düzenlenmesi veya karayollarının muafa katı ile mevcut yol üzerinden geçiş sağlanması. Karabük Demir Çelik fabrikasının yükümlükleri, Karabük garından Üniversiteye yapılacak yaklaşık 4.500 metre uzunluğundaki demir yolu hattına ait. Raylar Karabük Demir Çelik fabrikası tarafından temin edilecektir. Şu anda Zonguldak Ankara demir yolunu yenileyen firmanın ismi yapım merkezi 430 milyon € inşaatı alan firmada katkıda bulunuyor. Bunun yükümlülükleri, yaklaşık 4.500 metre uzunluğundaki demir yolu hattının alt yapı işleri yapım merkezi tarafından yapılacaktır. Karabük Belediyesinin yükümlülükleri, güzergah üzerinde mevcut yollar ve taşımalar durumunda gerek kamulaştırmalar Karabük Belediyesince yapılacak ve Belediyeye ait yerler geçiş için kullanabilecektir. Belediye toplu taşıma amaçlı kullanacak, ilerde diğer mahallelere hattın devamını yapabilecektir. Biz bu protokolü Burhanettin Uysal beyle beraber imzaladık. Nasıl Tıp Fakültesini Karabük milletvekilleri bu binayı kullanmayacaksın diye baskı yapıp binayı kullanmadırtmadıkları gibi. Çünkü Rektör beyinde devletle işi var. Sürekli yardım, ödenek alıyor. Baskı yapıp yaptırmadılar. Ben şundan eminim; bu projeyi hayata geçirtmeyen Karabük milletvekillerinden başka hiç biri değildir. Bu kadar önemli bir projeyi yaptırtmıyorlar. Şimdi çıkıyorlar tekrardan kapı kapı gezip oy istiyorlar. Ben burada kesinlikle siyaset yapmıyorum. Karabük Belediyesinin içerisine bir gün dahi kapısına sokmadım. Hizmetimim esnasında hiçbir kimseye siyasi kimliğini sormadım. Ben bu günlerde Ak Partili, Cumhuriyet Partili, Saadet Partili, eski demokratlı, Büyük Birlik Partili kardeşlerimin gerçekten Karabük’e kimin iyi hizmet edeceğine çok iyi karar vermelerini istiyorum.

BİZİM TEK ÇALIŞMAMIZ KARABÜK İÇİN
Karabük için çalışanlara ne oluyor bakın! Burhanettin Uysal bey milletvekili olsaydı çok başarılı hizmetleri olacağını Karabük için inanıyordum. Ne oldu? Bu kadar başarılı Rektörümüz Karabük Üniversitesine 6 yılda 43 bin öğrenciye çıkartan rektörümüz. Ak Parti’ye gönül vermiş olabilir. Ak Parti aday tercihini şuna göre yapıyorlar; bu Profesör ama 4 kişi Profesörü imtihan ediyor. Hangi zekaları ile imtihan ediyorlarsa ve sonra bunun milletvekili olamayacağına karar veriyorlar.

PROTOKOLÜMÜZÜ GERÇEKLEŞTİRMEYENLER KARABÜK MİLLETVEKİLİDİRLER
Ben Milliyetçi Hareket Partili olarak Burhanettin Uysal beyin çok başarılı bir milletvekili olacağına inanıyorum. Bu protokolü gerçekleştirmeyenler kesinlikle Karabük milletvekilleridirler. Bunun gibi 5-6 tane temel projeyi Karabük’te engelleyen, yaptırtmayan yalnız Karabük milletvekilleridir.

İLLER BANKASINDAN 7 TRİLYON ALACAĞIMIZ ÖDENMESİN DİYE TALİMAT VERDİLER
İller bankasından 7 trilyon lira alacağımız var. Karabük’ün hakkı paramız. Kesilirken de normal %25’den kesiliyor. 4 aydan bugüne ödenmedi. Ben bu parayı aldığım zaman size hizmet edeceğim. Yol, su, kaldırım yapacağım. İller Bankası Genel Müdürünün bir yakınına yolladığımız zaman söylediği kelime şu; Ya efendim ben bu parayı size nasıl vereyim? Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Karabük milletvekili bu para ödenmeyecek diye talimat verdi. bana diyor. Sonrada diyorlar ki bana bir ihtiyaç için gelmedi ki! Gittim bizzat kendim söyledim Mehmet Ali bey’e. Her seferinde tamam dedi, olmaz demedi. Çünkü bu bizim hakkımız. Ben kendisine bunu söylemeseydim, bu parayı ben 50 kere almıştım. Devlet Demir Yollarının Karabük Belediyesinin teslimi, o konuyu ilettik engellendi. Hastane konusunda Öğlebeli bahçelerine yapalım dedik engellendi. Bölge müdürlükleri gelecek dediler ortada yok. Her sene Keltepe Kayak Merkezine temel atmaya giderler, ortada hiç bir şey yok. Karabük, Safranbolu, Yenice, Eflani ile ilgili hiçbir şey yok.

7 HAZİRAN DA SÖZ SAHİPLİLİKLERİ BİTECEK
Dedim ki bu bölgenin en büyük organize sanayisini kuralım Eskipazar’a. Demir Çeliğin 20 misli büyük. Arazi bizim organize sanayimizin 50 misli büyüklüğünde bir arazi. Yeni yeni Karabük’te Ticaret Odası ve siyasiler uyandı, bu işin peşine düştü ve Karabük’ün kurtuluşu budur. Ne zaman Karabük’e sanayi yatırımları taşıyabilirseniz o zaman Karabük’te göç durur, geriye dönüşler başlar. Bunlarla ilgili ne yapılacaksa, hangi konularla giderseniz gidin onları bunların yaptırmak işine gelmez. Niye, kendilerinin önüne siyasi olarak geçebilir, çok sevilebilir ve onların söz sahipliği biter. Ben şuna inanıyorum; 7 Haziran’da zaten onların söz sahipliği bitecek.
vergili_uysal
KARABÜK’TE ARTIK TEK PARTİCİLİK YOK
Karabük’te bölgecilik artık yok. Karabük’te tek parti veya parti düşüncesi yok. Yalnız Karabük şunu düşünüyor; hizmet odaklı tercih. Eğer hizmet odaklı tercih olmasaydı bundan bir yıl önce bizi Karabük Belediyesi’ne seçmezlerdi. Biz elimizden geldiği kadar sizlere çalışmaya gayret ettik. Karabük Belediyesinin bir lirasını heba ettirmedik, peşkeş çektirmedik, rüşveti ve siyaseti sokmadık, yalnız hizmet ettik. Karabüklülerde sağ olsun tekrardan bizi 2014’te Belediye Başkanı olarak seçti. Ben buna inanıyorum; 7 Haziran’da Karabük her şeyi değiştirecek.”

BURHANETTİN UYSAL İSMİNİ YAŞATACAĞIZ
Burhanettin Uysal beyin başarısızlığını nasıl gölgelediler, önce baskılardan bazı işleri yaptırmadılar, başarı olacak diye milletvekili adayı yapmadılar. Ben diyorum ki İmar Müdürümüz daha iyi bilir, Burhanettin Uysal bey’in ismi Karabük’te yaşamalı. Bundan sonra Rektör olma şansı yok. Bizim ana bulvarımız benim bildiğim kadarıyla 1003 No.lu cadde. İlk Mecliste 1003 nolu caddenin ismi Burhanettin Uysal olarak değiştirilecek. Bunun siyaseti yok. Ak Partili milletvekili adayı olabilir beni hiç ilgilendirmiyor. Biz her hizmet eden kişiye teşekkür ederiz. Teşekkür ederken de hiç kimseden korkumuz olmaz” dedi.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle