Hoşgeldiniz  

Ramazan Ayı’nda Gıda Denetimi Arttı

Okan Küçük | 23 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü tarafından rutin denetimlere ek olarak Ramazan ayı dolayısıyla da gıda denetimleri gerçekleştirdi.

     Ramazan ayında hareketlilik yaşanacak olan ekmek ve pide, unlu mamuller, pastacılık ürünleri ve tatlı üretim yerleri, başta olmak üzere ramazan ayı boyunca iftar yemeği hazırlayan ve sunan yemek üretim ve toplu tüketim ve satış yerlerine denetimler kesintisiz olarak devam ediyor. Bununla birlikte Ramazan Kolisi hazırlayan iş yerleri “Ramazan Paketi” adı altında muhtelif gıdaların satış ve dağıtımının yapıldığı iş yerlerine yapılan denetimlerde, Ramazan paketlerinin içindeki gıda ürünlerinin muhafaza koşulları, son tüketim tarihleri ve mevzuata uygunluklarına bakılıyor.

     Ramazan ayı boyunca iftar yemeği verilen İftar Çadırlarında da denetleme yapılacağı, genel ve özel hijyen esasları başta olmak üzere mevzuata uygunluğu inceleceği belirtildi.
Ramazan ayına yönelik yapılan bu denetimlere, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Şahin’in de katılımıyla ekmek, pide üreten, pastacılık ürünleri üreten ve Ramazan Paketi satış yerlerinin denetim ve kontrolleri yapıldı.

      Mustafa Şahin; “5996 sayılı Kanun kapsamında Ramazan ayı boyunca denetim ve kontrollerin gece ve gündüz hız kesmeden devam edeceğini mevzuata aykırı faaliyet gösteren iş yerlerine gerekli uyarı ve yaptırımların yapılacağını” belirtti.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Karabük´te Ramazan Bir Başka Yaşanıyor

Yıldırımın Düştüğü Samanlık Kül Oldu

Karabük Yeniceliler Derneği’nden Kaymakam Demirel’e Ziyaret

Ormanda Ölü Bulunan Adam Son Yolculuğuna Uğurlandı

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle