Hoşgeldiniz  

Ramazan Davulcuları Sınavda Ter Döktü

Okan Küçük | 14 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Karabük Belediyesi, sahurda görev alacak Ramazan davulcularını sınavdan geçirdi.

Zabıta Müdürü Sedat Köse başkanlığında oluşan ekip, 11 ayın sultanı Ramazan’ın vazgeçilmezi davulcuları Zabıta Müdürlüğü’nde toplayarak sınava tabi tuttu. Belirli aşamalardan geçerek başarılı olan Ramazan davulcuları, ’Karabük Belediyesi Ramazan Davulcusu’ kartını boyunlarına takarak Ramazan’da sahur vakti davul çalabilecek.

           Karabük Belediyesi Zabıta Müdürü Sedat Köse, Ramazan davulunun örf, adetlerin ve göreneklerin devamı için olduğunu belirterek; “Geceleri, herkesin elinde cep telefonu, çalar saat olmasına rağmen, televizyonlarda bir çok programın yapılmasına rağmen,Ramazan ayının adabından davulla uyandırma geleneğinin devam etmesi ve değerlerimize sahip çıkmak için, adaylardan davul çalma ile ilgili evrakları topluyoruz. Belgeler hazırlanıyor. Şikayet gelmeyen arkadaşları büyük mümkün mertebede görev vermeye çalışıyoruz. Kılık kıyafetleriniz, saçınız sakalınız düzgün olacak. Vatandaşlarımıza nazik davranacaksınız. Sizlere tepki gösterebilirler ama bunlara rağmen görevinizi yapacaksınız. İşimizi suistimal etmeyeceğiz. Bunları takip etmek için sivil arkadaşlarımız olacak sokaklarda. Sizleri mahalle mahalle takip edecek. Uygun olmayan durumlar tespit edilecek ve yerinde müdahale edilecek” dedi.

KARABÜK’TE TAKIMI BU HALE GETİRENLERE YAZIKLAR OLSUN !

Yemek Yarışmasında Lezzet Şöleni

Karabükspor’da Fenerbahçe Hazırlıkları Tamamlandı

Karabük’te Araç Duvara Çarptı: 6 Yaralı

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle