Hoşgeldiniz  

Ramazan Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

Okan Küçük | 15 Mayıs 2019 | Genel A- A+

         Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü tarafından rutin denetimlere ek olarak Ramazan ayı dolayısıyla gıda denetimleri mesai saatlerinde ve mesai saatleri dışında artarak yapılmaktadır. Ramazan ayında hareketlilik yaşanacak olan ekmek ve pide, unlu mamuller,  pastacılık ürünleri ve tatlı üretim yerleri, başta olmak üzere ramazan ayı boyunca iftar yemeği hazırlayan ve sunan yemek üretim ve toplu tüketim ve satış yerlerine denetimler kesintisiz olarak devam ediyor.  Bununla birlikte Ramazan Kolisi hazırlayan işyerleri Ramazan paketi adı altında muhtelif gıdaların satış ve dağıtımının yapıldığı iş yerlerine yapılan denetimlerde Ramazan paketlerinin içindeki gıda ürünlerinin muhafaza koşulları, son tüketim tarihleri ve mevzuata uygunluklarına bakılmaktadır. Ramazan ayı boyunca iftar yemeği verilen İftar Çadırlarına genel ve özel hijyen esasları başta olmak üzere mevzuata uygunluğu açısından gıdaların son tüketiciye daha sağlıklı koşullarda iletilmesinin sağlanması için denetimler yapılmaktadır.

Ramazan ayına yönelik yapılan bu denetimlere Gıda ve Yem Şube Müdürünün de katılımıyla ekmek, pide üreten, Pastacılık ürünleri üreten ve Ramazan Paketi satış yerlerinin denetim ve kontrolleri yapılmıştır. İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin AYVALIK halkımızın daha sağlıklı gıdaya ulaşmasının sağlanması için ”5996 Sayılı Kanun kapsamında Ramazan ayı boyunca denetim ve kontrollerin gece ve gündüz hız kesmeden devam edeceğini mevzuata aykırı faaliyet gösteren iş yerlerine gerekli uyarı ve yaptırımların yapılacağını”söyledi.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle