Hoşgeldiniz  

Ramazan Programına 7’den 70’e Çok Sayıda Vatandaş Katıldı

Okan Küçük | 28 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önündeki programa çocuklar başta olmak üzere mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

     Karabük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde açılan kursları başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile başlayan program çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Sosyal Yaşam Merkezi sertifika dağıtımında yaptığı konuşmada;

“Kapullu Mahallesinin Atatürk, Namık Kemal ve Fevzi Çakmak Mahallelerinden bir farkı yok. Yaşam alanı olarak eski yapılaşmış yerlerde problemimiz çok. Biz biraz daha rahat imkânlar içerisinde yaşamak için Belediye olarak bugüne kadar elimizden gelen gayreti sarf ettik. Kapullu Mahallesine doğalgaz verilmesi mümkün değildi, doğalgaz verildi. Su tesisatının tamamı yenilendi. Neredeyse problemli hiçbir yolumuz yok. Sosyal Yaşam Merkezi ve parklar yaptık. Kapullu Mahallesine yapılabilecekler bu kadar. 9 seneden beri görevdeyiz. Ben ilk göreve geldiğimde Sosyal Yaşam Merkezlerini yapmaya başladığımda herkes şunu söyledi. Bu kadar masrafa gerek var mı? Ben de bir kişi dahi okuryazar diploması alsın, bina kendi masrafını çıkarmış demektir dedim. Bugüne kadar Sosyal Yaşam Merkezlerinde 1000’e yakın arkadaşımıza okuryazarlık diploması verdik.

     Biz geldikten sonra Karabük’te ki Belediyecilik anlayışı tamamen değişti. Göreve geldiğimiz ilk gün elektriklerimiz kesildi. İşçimiz maaşını alamayacak durumdaydı. Biz ise yapmış olduğumuz programla bugün Karabük Belediyesi’ni Türkiye’nin en zengin Belediyesi yaptık. Bugüne kadar bizim yapmış olduğumuz hizmetleri 1 milyon nüfuslu Belediyeler yapamamıştır. Bugüne kadar 1 milyon tona yakın asfalt kullandık. Alt geçit, üst geçitler köprüler, meydan, kütüphane, Sosyal Yaşam Merkezleri yaptık. 650 Km’ den fazla su borusu döşedik. Karabük’te 9 seneden bu tarafa 11.500 iskân verilmiştir. Göreve geldiğimde toplam su abonemiz 36.000’di. Buda Karabük üçte bir oranında daha büyüdü demektir. Alt yapıyı da üst yapıyı da yaptık. Karabük Belediyesi’ne rüşveti sokmadık. Biz yolunda bulunduk, 100.000 kişi de bize dua etti. Sizlerin duasıyla da bizim kasamız doldu.

     Bizlere destek verin, Ankara’da bizden halkın içinden bir temsilcimiz olsun. Zamanında Eskipazar’a büyük bir Organize Sanayi yapalım göç dursun, havaalanını Eflani’ye yapalım dedim. Üniversitenin oraya 1000 metrelik küçük uçakların İnip kalkabileceği havaalanı yapıyoruz diye yola çıktılar. Üniversitenin oraya havaalanı yapıldığı zaman yarın havaalanı yapalım dediğimizde, Karabük’ün havaalanı var diyecekler. Bizden de temsilci olduğu zaman bu zihniyet değişecektir. Karabük’ün ufku daha çok büyüyecektir. Diğer yandan Ramazan Ayının vazgeçilmezi de Ramazan eğlenceleridir. Ramazan Ayı boyunca her mahallede yapacağımız etkinliklerle, hemşerilerimiz hem geçmiş Ramazanları yâd edecek hem de eğlenecek” dedi.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Karabük’te Trafik Kazası: 6 Yaralı

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: “24 Haziran asla sıradan bir tarih değil”

Karabük’te FETÖ/PDY’nin Hücre Evine Operasyon

Karşı Şeride Geçen Otomobil Kamyonete Çarptı: 7 Yaralı

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle