Hoşgeldiniz  

Rektör İslam Ülkeleri Rektörler Forumu’na Katıldı

Okan Küçük | 28 Temmuz 2017 | Genel A- A+

Rektör Prof. Dr. Refik Polat, İslam ülkeleri arasında yeni bir yükseköğretim alanının oluşturulması ve buna yönelik işbirliklerinin yapılması amacıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen “İslam Ülkeleri Rektörleri Forumu” na katıldı.

“İslam Dünyası Yükseköğretim Alanının Oluşturulması” temalı toplantının açılış oturumuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile birlikte, bakanlar, kamu kuruluşlarının yöneticileri, İslam ülkelerinin Türkiye Büyükelçileri, YÖK üyeleri, İslam coğrafyasında yer alan 30 farklı ülkeden 120 rektör, ülkemizdeki devlet ve vakıf üniversitelerinin rektörleri katıldı.   
  
Toplantının açılış oturumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç birer konuşma gerçekleştirdi. Oluşturulacak ortak yükseköğretim alanı ile birçok imkân ve fırsat doğacağının vurgulandığı programda, İslam dünyasında yaşanan krizlerin çözümüne yakın işbirlikleriyle önemli katkı sağlanacağı ifade edildi.

Toplantının açılış oturumunun tamamlanmasının ardından Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde “Yeterlilikler Çerçevesi ve Kalite Güvencesi”, “Kredi Transfer Sistemi ve Hareketlilik”, “Kalite Güvence Ajansları, Tanınırlık ve Denklik” ile “Ortak Eğitim Öğretim Programları” başlıklı panel oturumlarına geçildi.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle