logo

Rektör Polat BRTV’nin konuğu oldu

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, BRTV’de yayımlanan Zafer Acar ile Gündem programına katılarak üniversiteye dair soruları cevaplandırdı.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, BRTV ekranlarında yayımlanan Zafer Acar İle Gündem programına konuk oldu. Pandemi döneminde uzaktan eğitim alt yapısına hızlı geçişlerinden bahseden Polat, “Türkiye´de bu işi en başarılı yürüten 3 üniversite varsa bunlardan biri 1 Karabük Üniversitesidir. Eğitim, öğretim kadromuz, uzaktan eğitimde daha önceden deneyimli oluşumuz ve sistemimizin oturmuş olması çok hızlı bir şekilde hem akademisyenlerimize, hem de öğrencilere eğitimler vermiş olmamız bizi uzaktan eğitim konusunda güçlü kıldı.” dedi.

Karabük halkına teşekkür ediyorum, bu çocukları bağırlarına bastılar.

“Bir çok üniversite rektörü arkadaşımız ile görüşüyoruz, İl Göç İdaresi ile irtibat halindeyiz, bir çok ilde uluslararası öğrencilerle sorun yaşayanlar var. Bizde büyük sorunlar söz konusu olmadı. Sorun yaşanmamasının en önemli sebebi bizim öğrenci seçerken kriterlerimizin olması. Hafta sonu Kenya´da sınav yaptık. 140 Kenya´lı öğrenci YÖS sınavına girdi. Bunların arasından en başarılı olanları ve belli bir yaş sınırının altında olanları almaya dikkat ediyoruz. Burada şu da çok önemli, ben burada Karabük halkına teşekkür ediyorum, bu çocukları bağırlarına bastılar. Bu öğrencileri çok güzel bir şekilde sahiplendiler. Öğrencilerimize de bu konuda teşekkür ediyorum. Geçenlerde Çadlı öğrenciler yanımdaydı, sen nerelisin dediğimde, Eskipazarlıyım dedi, bir diğeri Ovacıklıyım dedi. Şehri tanımışlar ve sahiplenmişler.”

Rektör Polat, ayrıca Safranbolu´da İletişim Fakültesi binasının yapımını üstlenen Türker İnanoğlu ve Safranbolu Meslek Yüksekokulu binasının yapımını üstlenen Şefik Yılmaz Dizdar´a teşekkür etti. Karabük Üniversitesinin bu günlere gelmesinde büyük emek ve çabaları her zaman hatırlanacak olan Karabük Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı şükran duyguları ile yad etti. 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, BRTV’de yayımlanan Zafer Acar ile Gündem programına katılarak üniversiteye dair soruları cevaplandırdı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ