Hoşgeldiniz  

Rektör Polat, Dışişleri Bakanlığında ki “Afrika” Toplantısına Katıldı

Okan Küçük | 30 Mart 2018 | Genel A- A+

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Afrika” konulu toplantıya katıldı.

                    Dışişleri Bakanlığında gerçekleştirilen ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ümit Yardım başkanlığında düzenlenen toplantıda, Türkiye’nin Afrika politikaları ve gelecekte Afrika ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında istişareler yapıldı.Son dönemlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol göstericiliğinde Türkiye ve Afrika ülkeleri arasında yapılan yatırım ve iş birlikleri giderek önem kazanmaya başladı. Karabük Üniversitesi de bu doğrultuda eğitim alanında bazı Afrika ülkeleri ile iş birlikleri geliştirdi. Bu iş birlikleri neticesinde Karabük Üniversitesi 2017 yılında Çad’da bulunan N’Djamena Üniversitesi ile protokol imzalayarak, 215 Çadlı öğrenciyi Karabük Üniversitesinde eğitim görmesi için kabul etti.

                  Dışişleri Bakanlığında gerçekleştirilen toplantıda Rektör Polat, Karabük Üniversitesinin Çad ile olan uluslararası öğrenci bazında ilişkileri ve önümüzdeki dönemde yapılmak istenen faaliyetler hakkında bilgi ve önerilerini aktardı. Toplantıda ayrıca Çad ile eğitim alanında kurulan iş birliği sürecinde yaşanan sorunlara da değinildi.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Aksoylar ihraç ediliyor…

Çaylı:”Allah’ın Verdiği Herşey Güzeldir”

Zeki Çaylı İhraç Ediliyor…

KARDEMİR’den, Kardemir Karabükspor’a kötü haber…

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle