Hoşgeldiniz  

Safran Festivali’nin 2.gününde aşçılar hünerlerini sergiledi.

Okan Küçük | 21 Ekim 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

              UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve en iyi korunan 20 kent arasında bulunan Safranbolu’da bu yıl 2’ncisi düzenlenen Safran Festivali’nin 2.gününde aşçılar hünerlerini sergiledi. 
         Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı tarafından Eski Çarşı Meydanında bulunan İmren Lokum Konak’ta 2.Safran Festivali kapsamında ‘Safranlı Yeni Lezzetler Yemek ve Tatlı Yarışması’ düzenlendi. Dünyanın en pahalı bitkisinin kullanıldığı yarışmada aşçılar birincilik için ter dökerken jüri üyeleri birinciyi seçmekte oldukça zorlandı.

      Çeşitli safranlı yemek ve tatlıların yer aldığı yarışmada, 911 puanla ‘Safran-i Gözde’ yemeği ile Nur Karaoğuz üçüncü, 921 puanla ‘Safranlı Yiyin Gari’ çorbası ile Hatice Karademir ikinci, 931 puanla ‘Safranlı Kurabiye’ ile üniversite öğrencisi Hasan Semiz birinci oldu. 
Yarışmada birinci olan Hasan Semiz, yarışmada birinci olduğu için mutlu olduğunu belirtirken, Karabük’ü çok sevdiğini ve buradan ayrılmakta zorlanacağını söyledi. 
         Dereceye giren yarışmacılara ödülleri Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar tarafından verildi. Yarışmanın ardından misafirlere lezzetleri tatma imkanı verildi. 

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle