Hoşgeldiniz  

Safranbolu Akçasu’da Çalışmalar Devam Ediyor

Okan Küçük | 29 Aralık 2017 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Safranbolu Belediyesi tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2016 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Akçasu Deresi Çevre Düzenleme Projesi’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor.
Safranbolu’yu geçmişte ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin en uğrak noktalarından birisi olan Akçasu Mahallesi’nin turizme yeniden kazandırılması, doğal yapısına zarar vermeden çok daha güzel bir görünüme bürünmesi adına gerçekleştirilen proje kapsamında bir yandan yol genişletme diğer yandan ise dere ıslahı çalışmaları sürüyor.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, ekiplerin çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi.
Akçasu Mahallesinin Tarihi Çarşı’da bulunan önemli noktalardan birisi olduğunu kaydeden Ürkmezer; “ Belediyemiz tarafında projelendirilen ve BAKKA, Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen çalışmada sona gelindiğinde Akçasu mahallemiz çok daha güzel bir çehreye kavuşacak. Burada amacımız Osmanlı’nın Mirası olan kentimizin turizmine katkıda bulunmak, turist sayısını arttırmak en önemlisi şehrimizi daha geniş kitle tanıtmak. Bu sebeple gerek Kaymakamlık gerekse Belediye olarak tüm ekiplerimiz ile birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesile ile çalışmalarımızda bizlere destek olan ve sabır gösteren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.


 

Karabük’te Parklar Yenileniyor

BİRLEŞİK METAL İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI KARABÜKTEYDİ.

GÜLEÇ AİLESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI.

FERUDUN TANKUT, İDDİALARI CEVAPLADI.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle