Hoşgeldiniz  

Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı İyi Parti’den Şahin Oldu

Okan Küçük | 26 Nisan 2019 | Genel A- A+

         Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin başkan yardımcılığı görevine  İyi Partili Ahmet Şahin getirildi.

       Safranbolu İyi Parti İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre İYİ Parti’ den Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet ŞAHİN olmuştur. İyi Parti Safranbolu İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekildedir;

        “Millet İttifakı olarak Türkiye’ nin bir çok İl ve İlçesinde olduğu gibi Safranbolu’ da da 31 Mart Yerel seçimlerinde büyük bir başarı kazanılmış ve yıllar sonra Tarihin Başkenti demokratik bir Belediye olma yolunda büyük bir kazanım elde etmiştir. Bu başarının en büyük mimarları CHP ve İYİ Parti İl, İlçe Teşkilatı üyeleri, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve tüm halkımızdır.
         Millet İttifakı olarak Safranbolu’ da CHP adayı Elif KÖSE desteklenmiş ve sonucunda Safranbolu adına inandığımız, beklediğimiz bir sonucu almanın haklı gururunu yaşamaktayız. 
         İttifak sürecinde CHP ile yapılan görüşmeler neticesinde İYİ Parti olarak Beş Belediye Meclis üyesi ve bir Belediye Başkan Yardımcılığı noktasında CHP ile anlaşma sağlanmış 31 Mart akşamı itibariyle Beş İYİ Partili arkadaşımız Belediye Meclis Üyeliğine seçilmişlerdir.
       Belediye Meclis Üyeliğine seçilen arkadaşlarımız Fatih DÖKMECİ (Mimar), Gökçe AYDIN (Diş Hekimi), Hülya KAYA ÖZVERDİ (Ziraat Müh.), Ahmet ŞAHİN (Emekli), Hamdi SOYKAL (Emekli) dır.
       Bugün itibariyle, CHP’ den seçime girerek Safranbolu Belediye Meclis üyesi olan Beş arkadaşımız CHP ‘den istifa ederek İYİ Partiye geçiş yapmışlardır.
      İYİ Parti Safranbolu İlçe Teşkilatı içerisinde yapılan görüşmeler neticesinde Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı olarak Ahmet ŞAHİN ismi üzerinde karar kılınmış ve bu karar Belediye Başkanımıza iletilmiştir. Belediye Başkanımız Elif KÖSE’ de ismi uygun bulmuş ve bugün itibariyle İYİ Parti’ den Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet ŞAHİN olmuştur.
Bu süreçte Millet İttifakı ortağımız olan CHP İl, İlçe Başkanlarımıza, Teşkilatlarına, Kadın Kollarına, Gençlik Kollarına şükranlarımızı sunarız.”dedi.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle