Hoşgeldiniz  

Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi’nde Çalışmalar Devam Ediyor

Okan Küçük | 31 Aralık 2017 | Genel A- A+

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Karabük’ün Safranbolu içme suyu isale hattı ve arıtma tesisinde çalışmalar hızla devam ediyor. Proje ile bölgenin su sorununa köklü bir çözüm getirilerek, Karabük’ün uzun vadeli içme suyu ihtiyacı güvence altına alınacak. 
DSİ’nin ülke genelinde tesis ettiği büyük su projelerinden biri olan Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi ile Safranbolu İlçesine günde 35 bin metreküp su temin edilecek. İnşa edilecek tesis ile bölgenin içme suyu sorunu tarihe karışacak.Yürütülen çalışmalar neticesinde yüzde 30 fiziki gerçekleşmenin sağlandığı proje kapsamında çalışmalar hızla tamamlanarak, bölgenin 2050 yılına kadar içme ve kullanma suyu ihtiyacı garanti altına alınacak.
Projenin Karabük için önemli olduğunun altını çizen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bölge için önemli bir proje daha hayata geçiyoruz. 35 milyon TL yatırım bedeline sahip Karabük Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi ile bölgenin içme suyu problemi tarihe karışacak. 2019 yılında inşallah tesisleri hizmete almış olacağız” dedi.

 

Vergili: ‘Okuma-Yazma Kursuna 1 Kişi Bile Başvursa Sınıf Açıyoruz’

Safranbolu’da ‘Ağaç Kesme, Fidan Dik’ Kampanyası

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kongresine Doğru

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili´den Yeni Yıl Mesajı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle