logo

Safranbolu Kristal Cam Teras Yenileniyor

2012 yılında Karabük İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılıp tamamlanan Türkiye’nin ilk cam seyir terasında Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun inceleme yaptı. İnceleme de; Yatırım ve İnşaat Müdürü Mehmet Fatih Garip, İnşaat Mühendisleri Bahadır Erbey ve Harun Doğan hazır bulundu.

Karabük‘ün UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi‘nde bulunan tarihi evleriyle ünlü ilçesi Safranbolu’da İncekaya Kanyonu üzerine yapılan cam seyir terası, yeni sezona hazırlanıyor.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Genel Sekreter Uzun, cam terasta bakım onarım ve tadilat çalışmalarıyla alakalı ihalenin yapıldığını ifade ederek; “Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan ve Türkiye’nin ilk cam terası olma özelliğine sahip bölgemizin en gözde turizm alanı Safranbolu İncekaya cam seyir terasında bakım-onarım ve tadilat çalışmalarının startını vermek üzereyiz.

31.01.2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ihale ile cam seyir terasının çehresini değiştireceğiz. Geçtiğimiz günlerde ilimiz geneli etkili olan kar yağışı sonrasında kafe kısmında bulunan kapalı alanda sıkıntılar meydana geldi. Bunun yanında teras üzerindeki camlarında tadilat görmesi gerekiyordu. Yaptığımız ihale neticesinde hızlı bir çalışmayla seyir terasını eskisinden daha iyi hale getirerek faaliyete açmayı planlıyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ